wawainfo.pl
Mazowsze

Zdjęcie ilustracyjne: Piotr Molecki/East News

Koleje Mazowieckie zmieniają rozkłady jazdy. Tłumaczymy, jak będą kursować pociągi

24 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Mazowsze. Zmiany kursów, skrócone trasy i zastępcza komunikacja - Koleje Mazowieckie wdrożyły szereg zmian. Jest oficjalny komunikat. Tłumaczymy, co dokładnie zmieni się na Mazowszu.

Jak informują Koleje Mazowieckie, liczne utrudnienia wystąpią w okresie od 29 sierpnia do 6 listopada. Wszystko przez wzgląd na prace modernizacyjne oraz remonty, uniemożliwiające płynny ruch pociągów.

Najważniejsze zmiany wywołały prace na terenie Warszawy Zachodniej. Należy jednak podkreślić, że już od 1 września na tory wrócą pociągi, które nie kursowały w wakacje.

Mazowsze. Zmiany kursów, skrócone trasy i zastępcza komunikacja

Wybrane pociągi Kolei Mazowieckich będą kursowały w zmienionej lub skróconej relacji. Na niektórych odcinkach będzie obowiązywać zastępcza komunikacja autobusowa.

Z tego też względu Koleje Mazowieckie ostrzegają pasażerów przed utrudnieniami. W skrajnych sytuacjach nawet pojawienie się na peronie nie będzie skutkowało wejściem do pociągu, bo składu po prostu nie będzie.

Wieczorne i nocne utrudnienia na podmiejskiej linii średnicowej obowiązujące w całej organizacji (wybrane pociągi KM będą kursowały w skróconej/zmienionej relacji),

Śródmieście

Śródmieście. Wydłużono prace drogowe w centrum miasta, jest oficjalny komunikat

CZYTAJ DALEJ

Pociągi lotniskowe nie będą dojeżdżały do stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Trasę skrócono do relacji Modlin - Warszawa Centralna.

Poniżej szczegółowo opisujemy zmiany w kursowaniu pozostały pociągów.

  • R1 Warszawa – Skierniewice - Od 31 do 31 października i 6 listopada dojdzie do zamknięcia jednego z torów na odcinku Warszawa Włochy-Pruszków

  • R3 Warszawa – Łowicz - Część połączeń na odcinku Sochaczew - Łowicz Głównych przejmie zastępcza komunikacja autobusowa. Między 4 a 5 września ruch na odcinku Ożarów Mazowiecki - Błonie będzie przebiegał jedynie po jednym torze.

  • R6 Warszawa – Małkinia - Od 4 do 11 października ruch na odcinku Warszawa Wileńska - Zielonka będzie odbywał się po jednym torze. Część pociągów zostanie odwołana. Miasto zakłada wdrożenie połączeń wahadłowych na odcinkach Warszawa Wileńska - Ząbki oraz z linii średnicowej do Wołomina i Tłuszcza

  • R7 Warszawa – Dęblin - Przeznaczono 3 pary dodatkowych połączeń dla mieszkańców Śródborowa, Pogorzeli Warszawskiej, Starej Wsi oraz Celestynowa. Pociągi będą kończyć i rozpoczynać trasę w Otwocku.

  • R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna - Zaplanowano wzrost punktualności na odcinku Lesiów-Radom. Ruch będzie odbywał się na dwóch czynnych torach. W Radomiu otworzone zostaną dodatkowe stacje - Radom Północny oraz Radom Gołębiów.

  • R9 Warszawa – Działdowo - Część połączeń zostanie skrócona do Warszawy Gdańskiej lub Warszawy Woli. Na odcinku Konopki – Mława 31 sierpnia i 1, 13, 14 września wdrożona zostanie zastępcza komunikacja

  • R81 Radom – Dęblin - Ruch na całej trasie odbywać będzie się w trybie wahadłowym, jedynie na jednym torze. Tam rozkład będzie przechodził liczne zmiany.

Warszawa w liczbach historii. Jeśli zgadniesz chociaż połowę, możesz być dumny

Pytanie 1 z 10

Warszawa po raz pierwszy w swojej historii została stolicą w ramach Księstwa Mazowieckiego. Było to w roku:

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Deweloper kupił 62 hektary terenu FSO. Wiadomo, jakie ma plany

  • Trwa śledztwo na temat wypadku w Grębiszewie. Na jakim etapie są śledczy?

  • W sobotę odbędzie się 30. Bieg Powstania Warszawskiego. Przez Warszawę przejedzie też Masa Powstańcza

Źródło: wawainfo.pl

Alan WysockiAutor

Dziennikarz wtv.pl i wawainfo.pl. Wcześniej pisałem dla tygodnika "Fakty i Mity". W mediach od 2019 roku.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Mazowsze

Milanówek. Radny prowadził samochód, choć odebrano mu prawo jazdy?

Czytaj więcej >

Mazowsze

Nieporęt. Mężczyzna spadł z budowy, na miejscu LPR

Czytaj więcej >
Obraz Andrzej Rembowski z Pixabay

Mazowsze

Policja apeluje do grzybiarzy i wydaje szereg zaleceń

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Mazowsze

Otwock. Potrącił 12-latka i uciekł. Był kompletnie pijany

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Mazowsze

Mazowieckie. Mieszkańcy gminy Naruszewo bez wody pitnej, jest skażona

Czytaj więcej >

Mazowsze

Kolejne szkoły z koronawirusem. Uczniowie i nauczyciele na kwarantannie

Czytaj więcej >