wawainfo.pl
Policja

pixabay.com

W Grodzisku Mazowieckim zawaliła się ściana domu jednorodzinnego

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

W jednym z domów jednorodzinnych w Grodzisku Mazowieckim zawaliła się ściana. Na miejsce wysłano służby, w tym straż pożarną. Ewakuowano mieszkańców, a o sprawie poinformowano inspektora nadzoru budowlanego.

Runęła ściana budynku

Groźna sytuacja w Grodzisku Mazowieckim - zawaliła się ściana w jednym z budynków jednorodzinnych. Na miejscu natychmiast pojawiła się straż pożarna, która rozpoczęła akcję na posesji.

Powiatowa Państwowa Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie tuż przed godziną 20:00 w niedzielę (21 lutego). W domu, którego ściana uległa zniszczeniu znajdowało się kilka osób, które zostały ewakuowane.

Brak ofiar

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Tuż po wydarzeniu osoby zamieszkujące dom zostały przekazane pod opiekę straży pożarnej, która znajdowała się na miejscu.

Na ulicę Tylną 12 w Grodzisku Mazowieckim wysłane zostały aż trzy zastępy z jednostki straży pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, które miały przede wszystkim zabezpieczyć miejsce zdarzenia.

O zaistniałej sytuacji bardzo szybko zostali poinformowani burmistrz, a także powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Na razie nie jest znana przyczyna zawalenia się ściany w domu jednorodzinnym. Dość istotny może być w tym przypadku wiek i stan budynku - straż pożarna potwierdziła, że jest to dość stara budowla.

Wybuchy i zawalenia

Do zawalenia się jednej ze ścian domu jednorodzinnego doszło kilka dni temu w Olszewicy Nowej (powiat legionowski). To zdarzenie spowodowane zostało wybuchem gazu, który doszczętnie zniszczył jedną ze stron budynku.

W lutym w wyniku pożaru zawalił się dach jednego z warszawskich supermarketów, który znajdował się na Bielanach. Akcja gaszenia trwała aż siedem godzin, a okoliczni mieszkańcy walczyli z niebezpiecznym dymem.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvn24.plzdjęcie główne: pixabay.com

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami. Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Mogielnica. Tragedia na budowie, nie żyje mężczyzna

Czytaj więcej >
Nie żyje Leokadia Zofia Grabowska, ps. "Kociak". Walczyła w Powstaniu Warszawskim

Odszedł kolejny Powstaniec Warszawski. W wieku 98 lat zmarła Leokadia Zofia Grabowska

Czytaj więcej >

Żuromin. Nawałnica zerwała dach sklepu

Czytaj więcej >
Pixabay/ninocare - zdjęcie ilustracyjne

Konstancin-Jeziorna: kobieta boso i w samej piżamie pobiegła na komisariat

Czytaj więcej >