W Grodzisku Mazowieckim zawaliła się ściana domu jednorodzinnego

Autor Kamil Matuszak - 22 Lutego 2021
PolicjaŹródło: pixabay.com

W jednym z domów jednorodzinnych w Grodzisku Mazowieckim zawaliła się ściana. Na miejsce wysłano służby, w tym straż pożarną. Ewakuowano mieszkańców, a o sprawie poinformowano inspektora nadzoru budowlanego.

Runęła ściana budynku

Groźna sytuacja w Grodzisku Mazowieckim - zawaliła się ściana w jednym z budynków jednorodzinnych. Na miejscu natychmiast pojawiła się straż pożarna, która rozpoczęła akcję na posesji.

Powiatowa Państwowa Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie tuż przed godziną 20:00 w niedzielę (21 lutego). W domu, którego ściana uległa zniszczeniu znajdowało się kilka osób, które zostały ewakuowane.

Brak ofiar

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Tuż po wydarzeniu osoby zamieszkujące dom zostały przekazane pod opiekę straży pożarnej, która znajdowała się na miejscu.

Na ulicę Tylną 12 w Grodzisku Mazowieckim wysłane zostały aż trzy zastępy z jednostki straży pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, które miały przede wszystkim zabezpieczyć miejsce zdarzenia.

Wypadek na stacji kolejowej. Pociąg potrącił 13-latkęWypadek na stacji kolejowej. Pociąg potrącił 13-latkęCzytaj dalej

O zaistniałej sytuacji bardzo szybko zostali poinformowani burmistrz, a także powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Na razie nie jest znana przyczyna zawalenia się ściany w domu jednorodzinnym. Dość istotny może być w tym przypadku wiek i stan budynku - straż pożarna potwierdziła, że jest to dość stara budowla.

Wybuchy i zawalenia

Do zawalenia się jednej ze ścian domu jednorodzinnego doszło kilka dni temu w Olszewicy Nowej (powiat legionowski). To zdarzenie spowodowane zostało wybuchem gazu, który doszczętnie zniszczył jedną ze stron budynku.

W lutym w wyniku pożaru zawalił się dach jednego z warszawskich supermarketów, który znajdował się na Bielanach. Akcja gaszenia trwała aż siedem godzin, a okoliczni mieszkańcy walczyli z niebezpiecznym dymem.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvn24.pl
zdjęcie główne: pixabay.com

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News