wawainfo.pl > Mazowsze > W Grodzisku Mazowieckim zawaliła się ściana domu jednorodzinnego
Kamil Matuszak
Kamil Matuszak 19.03.2022 03:21

W Grodzisku Mazowieckim zawaliła się ściana domu jednorodzinnego

Policja
pixabay.com

Runęła ściana budynku

Groźna sytuacja w Grodzisku Mazowieckim - zawaliła się ściana w jednym z budynków jednorodzinnych. Na miejscu natychmiast pojawiła się straż pożarna, która rozpoczęła akcję na posesji.

Powiatowa Państwowa Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie tuż przed godziną 20:00 w niedzielę (21 lutego). W domu, którego ściana uległa zniszczeniu znajdowało się kilka osób, które zostały ewakuowane.

Brak ofiar

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Tuż po wydarzeniu osoby zamieszkujące dom zostały przekazane pod opiekę straży pożarnej, która znajdowała się na miejscu.

Na ulicę Tylną 12 w Grodzisku Mazowieckim wysłane zostały aż trzy zastępy z jednostki straży pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, które miały przede wszystkim zabezpieczyć miejsce zdarzenia.

O zaistniałej sytuacji bardzo szybko zostali poinformowani burmistrz, a także powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Na razie nie jest znana przyczyna zawalenia się ściany w domu jednorodzinnym. Dość istotny może być w tym przypadku wiek i stan budynku - straż pożarna potwierdziła, że jest to dość stara budowla.

Wybuchy i zawalenia

Do zawalenia się jednej ze ścian domu jednorodzinnego doszło kilka dni temu w Olszewicy Nowej (powiat legionowski). To zdarzenie spowodowane zostało wybuchem gazu, który doszczętnie zniszczył jedną ze stron budynku.

W lutym w wyniku pożaru zawalił się dach jednego z warszawskich supermarketów, który znajdował się na Bielanach. Akcja gaszenia trwała aż siedem godzin, a okoliczni mieszkańcy walczyli z niebezpiecznym dymem.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvn24.plzdjęcie główne: pixabay.com