wawainfo.pl > Dzielnice > GDDKiA zażądało od wykonawcy przeglądu kanalizacji w związku z zalaniem węzła Patriotów
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 03:39

GDDKiA zażądało od wykonawcy przeglądu kanalizacji w związku z zalaniem węzła Patriotów

Węzeł Patriotów przegląd kanalizacji
East News/Jakub Kaminski

GDDKiA zleciło wykonawcy pilny przegląd kanalizacji w związku z zalaniem węzła Patriotów Południowej Obwodnicy Warszawy, do jakiego doszło w minioną sobotę 12 czerwca. Kierowcy, którzy uszkodzili wówczas swoje auta, oczekiwać mogą rekompensaty finansowej.

12 czerwca w wyniku wyjątkowo ulewnego deszczu, zalaniu uległ węzeł Patriotów Południowej Obwodnicy Warszawy. Przez długi czas był on niedostępny dla kierowców.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poczyniła kroki ku wyeliminowaniu tego rodzaju incydentów w przyszłości.

W tym celu zlecono wykonawcy kanalizacji jej gruntowny przegląd, który odbyć ma się już wkrótce, z uwagi na objęcie jej gwarancją.

Jako oficjalną przyczynę zalania węzła Patriotów instytucja podaje awarię przepompowni. Usterka została już wyeliminowana.

Podczas sobotniej ulewy, niektórzy kierowcy postanowili podjąć próbę przejechania zalanego terenu, wskutek czego doszło do uszkodzenia niektórych z aut.

Jak przekazała nam rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska, kierowcy ci mogą ubiegać się o odszkodowanie finansowe.

- Należy napisać do nas, że uszkodzeniu uległo auto, wyjaśnić kiedy, podać informacje. Zgłoszenie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad złożyć można w każdym przypadku, gdy do uszkodzenia dojdzie na drodze krajowej - wyjaśniła przedstawicielka instytucji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawainfo.pl, zycietstolicy.com.pl

Źródło zdjęcia: East News/Jakub Kaminski