wawainfo.pl > Ulice > Dziś drogówka przeprowadzi akcję "Bezpieczna prędkość 2021"
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 19.03.2022 03:33

Dziś drogówka przeprowadzi akcję "Bezpieczna prędkość 2021"

Marek BAZAK/East News
Marek BAZAK/East News

Kierowcy powinni dzisiaj uważać. Policja poinformowała, ze dziś drogówka przeprowadza akcję “Bezpieczna prędkość 2021”. Funkcjonariusze będą sprawdzać właściwą prędkość podczas jazdy. Spodziewajcie się wzmożonych kontroli w różnych miejscach Warszawy i okolic.

Wzmożone kontrole drogówki w czwartek

W czwartek 7 października drogówka będzie prowadzić działania prewencyjno-kontrolne pod tytułem “Bezpieczna prędkość 2021”. Celem akcji jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków drogowych przez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Policja przypomina, że kierowcy, którzy nie stosują się do określonych przepisami limitów prędkości, a także poruszają się z prędkością niezapewniającą panowanie nad pojazdem lub z prędkością niedostosowaną do warunków, w jakich ruch się odbywa, zagrażają nie tylko sobie, ale również innym uczestnikom ruchu drogowego.

Ma to kluczowe znaczenie w sytuacji zdarzenia z udziałem pieszego, dla którego nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego zmniejsza szanse na przeżycie.

- Ponownie apelujemy o rozsądną i przepisową jazdę. Szczególnie w miejscach, gdzie zasady i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność wymagana jest przede wszystkim w okolicach przejść dla pieszych - proszą policjanci.

 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: Wydział Drogowy Policji

Powiązane