wawainfo.pl > Wiadomości > "Dyrektor wypowiada umowy pocztą". Skandal w warszawskim pogotowiu, zapowiedziano kontrolę poselską
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 16.06.2022 02:02

"Dyrektor wypowiada umowy pocztą". Skandal w warszawskim pogotowiu, zapowiedziano kontrolę poselską

pogotowie warszawa
Marek BAZAK/East News

Pan Wiesław, ratownik z 20-letnim stażem, został zwolniony z pracy w trakcie trwania protestów, a decyzję przekazano mu pocztą. W związku z kontrowersyjną decyzją dyrekcji kontrolę poselską zapowiedział już Marek Rutka z Lewicy.

Wspomniany ratownik miał źle się poczuć i wcześniej skończyć dyżur. Pech chciał, że wydarzyło się to w czasie protestu ratowników, którzy brali L4, by móc wziąć udział w akcji – ustalił portal eska.pl.

W obronie pana Wiesława stanęli koledzy z pracy, którzy podkreślali, że mężczyznę z 20-letnim doświadczeniem zwolniono tuż przed nadejściem czwartej fali pandemii i przy ciągłym braku obsady do kartek.

Zapoczątkowano przy tym akcję "Murem za Wiesławem".

Dyrekcja zaprzecza

Protesty środowiska trwają od czerwca. Ratownicy medyczni sprzeciwiają się m.in. niskim zarobkom. Część z nich zmienia pracę, inni rozważają uzyskanie kwalifikacji pielęgniarskich.

Dyrekcja zaprzecza jednak, by zwolnienie pana Wiesława miało związek z akcją pracowników.

Chodzi o kwestie merytoryczne, związane z pracą tego pana – zapewniał w rozmowie z eska.pl dyrektor pogotowia Karol Bielski.

Afera w pogotowiu. Będzie kontrola poselska

Sprawie nadal towarzyszy wiele niejasności. Kontrolę poselską w warszawskim pogotowiu zapowiedział już poseł Lewicy Marek Rutka.

Będę robił wszystko, aby sprawę zwolnionego pana Wiesława wyjaśnić do końca – zapowiedział przedstawiciel opozycji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: eska.pl Zdjęcie główne: Marek BAZAK/East News

Powiązane