wawainfo.pl > Dzielnice > Dlaczego IKEA zamyka swój sklep w CH Blue City? Mamy odpowiedź
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 14.06.2022 02:02

Dlaczego IKEA zamyka swój sklep w CH Blue City? Mamy odpowiedź

IKEA
IKEA

IKEA ogłosiła zamknięcie otwartego w 2018 roku sklepu. Najmniejsza placówka tej sieci w Polsce zniknie z mapy sklepów do końca 2021 roku. To nie oznacza jednak, że w Warszawie nie pojawią się nowe oferty tej firmy.

Dobrze wygląda również sytuacja pracowników - nie stracą oni swoich miejsc pracy.

IKEA w CH Blue City zostanie zamknięta. Znamy powód

IKEA postanowiła nieco zmienić swój model biznesowy w Polsce i wypróbować nowe rozwiązania. O ile najmniejszy sklep nie zdał egzaminu takiego, jak się spodziewano, to szykowane są nowe rozwiązania.

- Zgodnie z naszym podejściem do rozwoju oraz w reakcji na zmieniające się potrzeby i oczekiwania klientów, niektóre projekty testowe dobiegają końca. Jedną z takich inwestycji jest sklep IKEA w Blue City, który będzie prowadzić swoją działalność do końca grudnia 2021 roku - informowała Aneta Gil, liderka ds. komunikacji zewnętrznej polskiego oddziału IKEA.

- Biorąc pod uwagę ich oczekiwania, nieustannie testujemy nowe rozwiązania i pomysły (np. Kuchnia Spotkań IKEA czy Punkty Odbioru Zamówień IKEA) - dodała.

Warszawa jest priorytetem

Jak udąło nam się ustalić, Warszawa jest priorytetem w kwestii rozwoju firmy w Polsce. Planowane są kolejne działania, mające uatrakcyjnić ofertę dla mieszkańców stolicy.

- Finalizujemy obecnie kompleksowy plan dla Warszawy, który koncentruje się na tworzeniu jeszcze lepszego doświadczenia zakupowego klientów, budowaniu i rozwijaniu kompetencji naszych pracowników, inwestowaniu w obecne i nowe miejsca spotkań z klientami oraz na atrakcyjnej ofercie usług zdalnych i stacjonarnych - informowała Gil.

- Chcemy skupić się na nowych formatach miejsc spotkań z klientami, które będą odpowiedzią na zmieniające się potrzeby mieszkańców stolicy i regionu - podkreśliła.

Jak będą wyglądały te "nowe formaty"? O tym możliwe, że przekonamy się jeszcze w tym roku.

Pracownicy bezpieczni

Przy każdym zamknięciu sklepu można zadać również pytanie o pracowników. W tym wypadku IKEA zamierza o nich zadbać.

- Priorytetem naszej firmy jest zachowanie wszystkich miejsc pracy. Dołożymy wszelkich starań, aby każdemu pracownikowi IKEA w Blue City zaoferować takie same lub zbliżone warunki pracy na nowym stanowisku w innej warszawskiej jednostce IKEA - przekazała Gil.

Tymczasem zakupy w najmniejszym sklepie IKEA w Polsce można zrobić do 31 grudnia 2021 roku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: IKEA

Powiązane