Koniec Tesco na Górczewskiej. 27 lat temu otwarto tam pierwszy hipermarket w Warszawie

Autor Mateusz Dolak - 7 Lutego 2021
Koniec tescoŹródło: facebook

To koniec sklepu Tesco na Górczewskiej. W sobotę wszystkie półki były puste. Ostatni klienci wykupili dostępne jeszcze produkty. Od poniedziałku sklep będzie zamknięty.

Koniec Tesco

Widok pustych półek przyprawia o smutek. Mieszkańcy Bemowa wiedzą, że całodobowy sklep Tesco niejednokrotnie uratował im życie w środku nocy. Był to największy hipermarket dostępny w okolicy przez 24 godziny na dobę.

Popularny sklep działał tylko do soboty 6 lutego. Wcześniej trwała wyprzedaż i czyszczenie magazynów. Niektóre produkty można było nabyć w bardzo niskich cenach. Nikogo nie powinno więc dziwić, że pod koniec dnia hala sprzedaży była dosłownie pusta.

Od poniedziałku część spożywcza będzie zamknięta. Otwarte pozostaną jednak sklepy znajdujące się w pasażu. Bez zmian zakupy zrobimy w Jysk, MediaMarkt, CC, Black Red White czy Komfort.

Awaria ogrzewania w Śródmieściu. Kilkanaście budynków bez ogrzewaniaAwaria ogrzewania w Śródmieściu. Kilkanaście budynków bez ogrzewaniaCzytaj dalej

Dawny HIT

Dla mieszkańców Bemowa i Woli zamknięcie Tesco może być zamknięciem pewnej epoki. Starsi mieszkańcy Warszawy pamiętają przecież, że kiedyś w jego miejscu znajdował się pierwszy hipermarket w stolicy. Otwarty w 1994 roku HIT przyciągał tłumy. Klientów było tak dużo, że rok później wystosowali petycję w sprawie linii autobusowej dowożącej ich do sklepu.

"Linia ta łączy też Śródmieście i Pragę z największym sklepem Hit, w którym (jako najtańszym w stolicy) robią zakupy setki, a nawet tysiące ludzi dziennie. Właśnie przystanek linii 506 jest przed Hitem" - brzmiał fragment pisma o którym przypomniał portal metrowarszawa.pl.

HIT był częścią niemieckiej sieci, którą w 2002 roku przejęła brytyjska sieć Tesco.

Co dalej?

Niektórym mieszkańcom brakować będzie przysklepowej stacji benzynowej. Paliwo na stacji pod szyldem Tesco było dużo tańsze niż na innych znanych stacjach konkurencji. Niestety wraz z zamknięciem sklepu zostanie zlikwidowana.

Co będzie dalej z pasażem w którym znajdował się hipermarket? Na razie nie pojawiają się doniesienia, by jakakolwiek sieć sklepów planowała przejęcie budynku. Tym bardziej, że działka przy Górczewskiej 228 nie ma uchwalonego planu zagospodarowania przestrzennego i należy do Skarbu Państwa.

Mieszkańcy okolicy boją się, że w pobliżu postawnie kolejne osiedle. Miejsce w którym znajdowało się Tesco to bardzo atrakcyjny teren - znajduje się pomiędzy dwiema stacjami metra, tuż przy linii tramwajowej i trasie S8.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, metrowarszawa.pl, tustolica.pl
zdjęcie główne: facebook

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News