wawainfo.pl
Koniec tesco

facebook

Koniec Tesco na Górczewskiej. 27 lat temu otwarto tam pierwszy hipermarket w Warszawie

7 Lutego 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

To koniec sklepu Tesco na Górczewskiej. W sobotę wszystkie półki były puste. Ostatni klienci wykupili dostępne jeszcze produkty. Od poniedziałku sklep będzie zamknięty.

Koniec Tesco

Widok pustych półek przyprawia o smutek. Mieszkańcy Bemowa wiedzą, że całodobowy sklep Tesco niejednokrotnie uratował im życie w środku nocy. Był to największy hipermarket dostępny w okolicy przez 24 godziny na dobę.

Popularny sklep działał tylko do soboty 6 lutego. Wcześniej trwała wyprzedaż i czyszczenie magazynów. Niektóre produkty można było nabyć w bardzo niskich cenach. Nikogo nie powinno więc dziwić, że pod koniec dnia hala sprzedaży była dosłownie pusta.

Od poniedziałku część spożywcza będzie zamknięta. Otwarte pozostaną jednak sklepy znajdujące się w pasażu. Bez zmian zakupy zrobimy w Jysk, MediaMarkt, CC, Black Red White czy Komfort.

Dawny HIT

Dla mieszkańców Bemowa i Woli zamknięcie Tesco może być zamknięciem pewnej epoki. Starsi mieszkańcy Warszawy pamiętają przecież, że kiedyś w jego miejscu znajdował się pierwszy hipermarket w stolicy. Otwarty w 1994 roku HIT przyciągał tłumy. Klientów było tak dużo, że rok później wystosowali petycję w sprawie linii autobusowej dowożącej ich do sklepu.

"Linia ta łączy też Śródmieście i Pragę z największym sklepem Hit, w którym (jako najtańszym w stolicy) robią zakupy setki, a nawet tysiące ludzi dziennie. Właśnie przystanek linii 506 jest przed Hitem" - brzmiał fragment pisma o którym przypomniał portal metrowarszawa.pl.

HIT był częścią niemieckiej sieci, którą w 2002 roku przejęła brytyjska sieć Tesco.

Co dalej?

Niektórym mieszkańcom brakować będzie przysklepowej stacji benzynowej. Paliwo na stacji pod szyldem Tesco było dużo tańsze niż na innych znanych stacjach konkurencji. Niestety wraz z zamknięciem sklepu zostanie zlikwidowana.

Co będzie dalej z pasażem w którym znajdował się hipermarket? Na razie nie pojawiają się doniesienia, by jakakolwiek sieć sklepów planowała przejęcie budynku. Tym bardziej, że działka przy Górczewskiej 228 nie ma uchwalonego planu zagospodarowania przestrzennego i należy do Skarbu Państwa.

Mieszkańcy okolicy boją się, że w pobliżu postawnie kolejne osiedle. Miejsce w którym znajdowało się Tesco to bardzo atrakcyjny teren - znajduje się pomiędzy dwiema stacjami metra, tuż przy linii tramwajowej i trasie S8.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Akcja policji przy cmentarzu. Znaleziono roznegliżowane zwłoki mężczyzny

  • Kolejny pożar w Piastowie. Tym razem wybuchł w bloku

  • Oblężenie w sklepach w Warszawie. Tłumy ruszyły na zakupy

źródło: wawainfo.pl, metrowarszawa.pl, tustolica.plzdjęcie główne: facebook

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radie

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >