wawainfo.pl > Mazowsze > Obraz nędzy i rozpaczy po nawałnicy w Płocku. Wszystko jest zniszczone, straty są ogromne
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 03:29

Obraz nędzy i rozpaczy po nawałnicy w Płocku. Wszystko jest zniszczone, straty są ogromne

Po burzy w Płocku
Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego - facebook.com/Ratownictwo-Powiatu-Wegrowskiego

Potężna nawałnica przetoczyła się przez Płock nocą z 14 na 15 lipca. Straż pożarna prowadziła interwencje również przez cały następny dzień. W wyniku zdarzeń ucierpiały cztery osoby.

Obraz zniszczenia

Wyjątkowa potężna burza z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem przeszła przez miasto oraz powiat płocki. Pozostawiła po sobie znaczne zniszczenia, z którymi następnego dnia zmagać musieli się strażacy.

Jak przekazał w rozmowie z Wawa Info st. kpt. Edward Mysera z płockiej straży pożarnej, z powodu awarii prądu, służby musiały wykorzystać własne źródła energii.

- Cały czas na miejscu pracuje ok. 300 strażaków z PSP i OSP. Z powodu braku dostaw prądu musieliśmy zabezpieczyć trzy urządzenia, które poprawiają komfort oddychania - przekazał oficer prasowy.

Zniszczenia na terenie miasta i powiatu są potężne, w związku z czym, strażacy nie są w stanie ocenić kiedy zakończone zostaną prace interwencyjne.

- Mamy zerwane i uszkodzone dachy, powalone drzewa, zalane piwnice, uszkodzone linie energetyczne. Na tę chwilę zarejestrowanych mamy ponad 900 zdarzeń, ale cały czas liczba zgłoszeń rośnie. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy zakończymy swoje działania na terenie miasta i powiatu płockiego - powiedział kpt. Mysera.

Poszkodowani w nawałnicy

Jak potwierdził nam przedstawiciel płockiej straży pożarnej, w wyniku zdarzeń wywołanych przez nawałnicę ucierpiały cztery osoby. Jedna na terenie Płocka oraz trzy na obwodnicy w Gąbinie.

- Te osoby doznały obrażeń w wyniku przewracających się drzew. Jedna osoba była na zewnątrz budynku w Płocku, natomiast trzy osoby w Gąbinie podróżowały samochodem, na który spadło drzewo - przekazał rzecznik płockiej PSP.

Dzisiejsze prace straży pożarnej utrudnione są przez wyjątkowo uciążliwe warunki atmosferyczne. W Płocku odnotowano temperaturę przekraczającą 30 stopni.

- Część strażaków odpoczywa, druga część pracuje, po to, by strażacy byli wypoczęci, mieli chociaż chwilę na to, by odpocząć. Wysoka temperatura nie sprzyja efektywnej pracy, w związku z tym, trzeba pracownikom zapewnić odpowiedni czas odpoczynku - wyjaśnił kpt. Mysera.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info. Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego - facebook.com/Ratownictwo-Powiatu-Wegrowskiego

Tagi: Płock burza
Powiązane