wawainfo.pl > Wiadomości > Niebo nagle zrobiło się czarne. Ogromna nawałnica na Mazowszu
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:28

Niebo nagle zrobiło się czarne. Ogromna nawałnica na Mazowszu

Burza
wawainfo.pl

Nawałnice na Mazowszu - potężne burze przetaczają się obok Płońska i Płocka. Nad południową Warszawą również widać czarne chmury. Grzmi już w Grodzisku Mazowieckim i Żyrardowie.

Mieszkańcy stolicy otrzymali dziś alerty RCB o nadchodzącej burzy.

Nawałnice na Mazowszu. Burza idzie w kierunku Warszawy

Od ponad godziny nad Mazowszem krążą czarne chmury. Burza szła na ten teren z woj. łódzkiego, gdzie wcześniej zebrała żniwo w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego i Łowicza.

Front przesuwał się powoli w kierunku Warszawy, rozdzielając na na dwie części - jedna ruszyła w kierunku północnym, na Płock i Płońsk, a druga jego część powoli maszerowała niebem ku stolicy.

Czarne niebo widać było na Ursynowie ok. 17.30, tuż przed 18.00 chmury dotarły również nad Targówek i cała Warszawa znalazła się w zasięgu burzy.

Burza powoli okrążała stolicę - pogoda zaczęła się psuć w Ożarowie Mazowieckim, pomiędzy Nasielskiem a Serockiem i na południu, przy Pruszkowie.

Pierwsze błyskawice uderzyły już również w Konstancinie-Jeziornej, Markach i w Wołominie. Alert RCB ostrzegał przed wieczornymi i nocnymi nawalnicami, które mogą przetoczyć się przez miasto.

Więcej informacji wkrótce.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: wawainfo.pl

Tagi: burza Mazowsze