wawainfo.pl
Piotr Molecki/East News

Piotr Molecki/East News

Borkoś przeszedł operację. Internauci uruchomili zbiórkę pieniędzy

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Marcin “Borkoś” Borkowski, znany ratownik medyczny, miał wypadek. Z ustaleń portalu remiza.pl wynika, że doznał licznych złamań i wczoraj wieczorem był operowany. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Internauci uruchomili zbiórkę pieniędzy.

Warszawa wstrzymała oddech i trzyma kciuki za szybki powrót do zdrowia ratownika medycznego. Na stronie patronite.pl pojawiła się nawet inicjatywa, aby wspomóc go w walce o odzyskanie pełni zdrowia.

Wypadek z udziałem ratownika medycznego

W środę około godz. 17:00 doszło do wypadku na ul. Radzymińskiej w Warszawie. Policja przekazała, że motoambulans zderzył się z samochodem osobowym marki opel. Skuterem-ambulansem kierował Marcin “Borkoś” Borkowski.

Na miejscu niezwłocznie pojawiły się służby. Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji poinformowała, że motocyklista został przetransportowany do szpitala. Policja wykonała rutynowe badania, które wykazały, że osoba kierująca oplem była trzeźwa. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

“Borkoś” w ciężkim stanie. Ruszyła zbiórka pieniędzy

“Borkoś” trafił do szpitala z połamanymi kończynami. Z ustaleń portalu remiza.pl wynika, że ratownik medyczny był w stanie śpiączki farmakologicznej. Wczoraj wieczorem przeszedł operację w szpitalu przy ul. Szaserów.

Portal warszawawpigulce.pl donosi, że tuż przed operacją stan ratownika medycznego był krytyczny. Po zakończeniu operacji stan nadal był ciężki, ale ustabilizowany.

Pod postem na Facebooku pojawiło się mnóstwo komentarzy od przejętych Polaków. “Wspaniały człowiek, wierzę, że będzie dobrze”, “Na pewno jest w dobrych rękach. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia”, “Niech nam zdrowieje, bo takich ludzi nam potrzeba” - czytamy.

W serwisie patronite.pl uruchomiono zbiórkę pieniędzy, która ma wspomóc ratownika medycznego w szybkim powrocie do zdrowia. Datki można wpłacać tutaj.

Kim jest Marcin “Borkoś” Borkowski? Swoją służbę rozpoczynał jako sanitariusz ambulansu. Z pogotowiem jest związany od 30 lat. Gdy uruchomiono w Polsce system ratownictwa, “Borkoś” przebranżowił się na ratownika medycznego. Udziela pomocy nie tylko etatowo, lecz także jako wolontariusz. Swój prywatny skuter przerobił na motoambulans, aby szybciej docierać do poszkodowanych i pacjentów.

Poza tym “Borkoś” prowadzi także kanał na YouTube. W ten sposób chce przybliżyć internautom historie wypadków i ludzi, którym na co dzień udziela pomocy.

Zobacz też:

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: remiza.pl, wawainfo.pl, warszawawpigulce.pl

Tagi:

Maria GlinkaAutor

Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wykolejenie tramwaju na Bemowie. W pojeździe urwało się koło

Czytaj więcej >
Flickr/Janusz Jakubowski - zdjęcie ilustracyjne

Awaria w warszawskim metrze. Występują utrudnienia dla podróżujących

Czytaj więcej >

Zamkną Powstańców Śląskich i Górczewską

Czytaj więcej >

Kiedy w końcu pojedziemy Wschodnią Obwodnicą Warszawy?

Czytaj więcej >