wawainfo.pl > Wiadomości > "Borkoś" potrzebuje krwi. Służba Ochrony Państwa opublikowała apel
Grupa Iberion
Grupa Iberion 19.03.2022 03:34

"Borkoś" potrzebuje krwi. Służba Ochrony Państwa opublikowała apel

Borkoś
Facebook/Borkoś

Marcin "Borkoś" Borkowski, ratownik medyczny i popularyzator wiedzy o pierwszej pomocy, uległ poważnemu wypadkowi. Mężczyzna przeszedł operację, a jego stan określano jako ciężki, ale stabilny. Dziś Służba Ochrony Państwa zaapelowała na Twitterze o oddawanie krwi na rzecz poszkodowanego.

- Apelujemy o oddawanie krwi dla "Borkosia" ze wskazaniem: Marcin Borkowski, Wojskowy Instytut Medyczny, Oddział Intensywnej Opieki Medycznej - czytamy we wpisie opublikowanym przez przedstawicieli SOP. Do zdarzenia z udziałem "Borkosia" doszło w minioną środę około godziny 17:00 na ulicy Radzymińskiej w Warszawie. Motoambulans ratownika medycznego zderzył się z samochodem osobowym. Mężczyzna trafił do szpitala przy ulicy Szaserów.

- Na tą chwilę stan Marcina jest określany jako ciężki, ale stabilny i jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Przed nim jeszcze kilka operacji, za które trzymamy kciuki oraz w przyszłości niezbędna będzie rehabilitacja - informowano na Instagramie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: Twitter

Powiązane