BMW nagle przyśpieszyło i wjechało w protestujących. 44-letni kierowca został zatrzymany przez policję

Autor Julian Bakuła - 27 Października 2020
POTRĄCENIE PROTESTUJĄCYCH blokada Puławska/Goworka Strajk Kobiet Warszawa 2020Źródło: YouTube / Plumbum Video

W poniedziałek około godziny 17 kierowca białego BMW wjechał w grupę protestujących kobiet na skrzyżowaniu Puławskiej i Goworka, potrącając dwie z nich. Jedna trafiła do szpitala. We wtorek policja poinformowała o zatrzymaniu 44-letniego kierowcy.

Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowaneRafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowaneCzytaj dalej

Kierowca BMW potrącił dwie kobiety

W poniedziałek (26.10) około godziny 17 kierowca BMW wjechał w tłum protestujących w ramach strajku kobiet na skrzyżowaniu ul. Puławskiej z ul. Goworka, potrącając dwie kobiety. Jedna z nich musiała być hospitalizowana.

Kierowca BMW zmuszony do zwolnienia w związku z prowadzoną przez protestujących blokadą drogi w pewnym momencie przyspieszył, przedzierając się przez tłum, po czym z dużą prędkością oddalił się od skrzyżowania pośród krzyków oburzonych demonstrantów, którzy nawoływali do zatrzymania go. Zdarzenie zostało uwiecznione na poniższym filmie:

Policja zatrzymała kierowcę

We wtorek około godziny 11 policja poinformowała o zatrzymaniu kierowcy BMW. "Policjanci zatrzymali kierowcę, który wczoraj ok. godz. 17:00 uczestniczył w zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Goworka. Doszło wówczas do potrącenia dwóch kobiet. Jedna z nich została przewieziona do szpitala. Kierujący osobowym autem mężczyzna odjechał" - czytamy w oświadczeniu stołecznej policji opublikowanym na Twitterze.

Dzisiaj grzeje:
1. Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowane
2. TVN ostrzega wszystkich, zacznie się już dziś o 23:00. Będzie niebezpiecznie, lepiej nie wyjeżdżać z domów
3. Krystyna Pawłowicz z samego rana spakowała walizki i wyjechała. Dziś protest przed jej blokiem

Krystyna Pawłowicz z samego rana spakowała walizki i wyjechała. Dziś protest przed jej blokiemKrystyna Pawłowicz z samego rana spakowała walizki i wyjechała. Dziś protest przed jej blokiemCzytaj dalej

Podczas blokady Warszawy doszło do kilku podobnych incydentów

Podczas poniedziałkowej blokady najważniejszych ulic, placów i mostów Warszawy w ramach strajku kobiet i protestów przeciw wyrokowi TK doszło do kilku podobnych incydentów z udziałem samochodów i pieszych.

Po godzinie 18 kierowca forda wjechał swoim autem w tłum protestujących zgromadzonych na pl. Wileńskim, potrącając demonstrantów. Poszkodowane zostały trzy osoby. Na miejscu interweniowała policja oraz służby medyczne.

Z podobną sytuacją miały do czynienia kobiety, które w ramach protestu blokowały drogę na Bielanach. Agresywny kierowca wjechał w tłum protestujących kobiet, niemal je potrącając, po czym wysiadł z samochodu i zaczął się z nimi awanturować. Całe zdarzenie zobaczyć można filmie umieszczonym na Twitterze.

Incydenty te wiązały się z blokadą całego miasta, którą rozpoczęto o godzinie 16 w ramach strajku kobiet protestujących przeciwko orzeczeniu TK. W czwartek (22.10) TK wydał orzeczenie uznające za niekonstytucyjne zapisy ustawowe zezwalające na tzw. aborcję eugeniczną. Odtąd w całej Polsce codziennie odbywają się protesty kobiet domagających się wolnego wyboru w tej kwestii.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Pilna decyzja ratusza w sprawie Wszystkich Świętych. Zmiana po raz pierwszy w historiiPilna decyzja ratusza w sprawie Wszystkich Świętych. Zmiana po raz pierwszy w historiiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakaz lotów do Polski z USA. Wiadomo już, jak długo będzie obowiązywać
  2. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  3. Pilna decyzja ratusza w sprawie Wszystkich Świętych. Zmiana po raz pierwszy w historii
  4. Kościół bije na alarm. Ogłosili larum, pilnie wzywają do świątyni
  5. Ulice w centrum są aż czarne. Komunikacja i samochody dosłownie stoją. Kobiety wyszły na ulice
  6. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność
  7. Mało kto wie, kto jest rodziną Roberta Kubicy. Tysiące Polaków nie mogą uwierzyć, czym zajmuje się jego tata

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News