wawainfo.pl
POTRĄCENIE PROTESTUJĄCYCH blokada Puławska/Goworka Strajk Kobiet Warszawa 2020

YouTube / Plumbum Video

BMW nagle przyśpieszyło i wjechało w protestujących. 44-letni kierowca został zatrzymany przez policję

27 Października 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W poniedziałek około godziny 17 kierowca białego BMW wjechał w grupę protestujących kobiet na skrzyżowaniu Puławskiej i Goworka, potrącając dwie z nich. Jedna trafiła do szpitala. We wtorek policja poinformowała o zatrzymaniu 44-letniego kierowcy.

Kierowca BMW potrącił dwie kobiety

W poniedziałek (26.10) około godziny 17 kierowca BMW wjechał w tłum protestujących w ramach strajku kobiet na skrzyżowaniu ul. Puławskiej z ul. Goworka, potrącając dwie kobiety. Jedna z nich musiała być hospitalizowana.

Kierowca BMW zmuszony do zwolnienia w związku z prowadzoną przez protestujących blokadą drogi w pewnym momencie przyspieszył, przedzierając się przez tłum, po czym z dużą prędkością oddalił się od skrzyżowania pośród krzyków oburzonych demonstrantów, którzy nawoływali do zatrzymania go. Zdarzenie zostało uwiecznione na poniższym filmie:

Policja zatrzymała kierowcę

We wtorek około godziny 11 policja poinformowała o zatrzymaniu kierowcy BMW. "Policjanci zatrzymali kierowcę, który wczoraj ok. godz. 17:00 uczestniczył w zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Goworka. Doszło wówczas do potrącenia dwóch kobiet. Jedna z nich została przewieziona do szpitala. Kierujący osobowym autem mężczyzna odjechał" - czytamy w oświadczeniu stołecznej policji opublikowanym na Twitterze.

Podczas blokady Warszawy doszło do kilku podobnych incydentów

Podczas poniedziałkowej blokady najważniejszych ulic, placów i mostów Warszawy w ramach strajku kobiet i protestów przeciw wyrokowi TK doszło do kilku podobnych incydentów z udziałem samochodów i pieszych. 

Po godzinie 18 kierowca forda wjechał swoim autem w tłum protestujących zgromadzonych na pl. Wileńskim, potrącając demonstrantów. Poszkodowane zostały trzy osoby. Na miejscu interweniowała policja oraz służby medyczne. 

Z podobną sytuacją miały do czynienia kobiety, które w ramach protestu blokowały drogę na Bielanach. Agresywny kierowca wjechał w tłum protestujących kobiet, niemal je potrącając, po czym wysiadł z samochodu i zaczął się z nimi awanturować. Całe zdarzenie zobaczyć można filmie umieszczonym na Twitterze.

Incydenty te wiązały się z blokadą całego miasta, którą rozpoczęto o godzinie 16 w ramach strajku kobiet protestujących przeciwko orzeczeniu TK. W czwartek (22.10) TK wydał orzeczenie uznające za niekonstytucyjne zapisy ustawowe zezwalające na tzw. aborcję eugeniczną. Odtąd w całej Polsce codziennie odbywają się protesty kobiet domagających się wolnego wyboru w tej kwestii. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

undefined

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >