wawainfo.pl

YouTube / Plumbum Video

BMW nagle przyśpieszyło i wjechało w protestujących. 44-letni kierowca został zatrzymany przez policję

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Kierowca BMW potrącił dwie kobiety

W poniedziałek (26.10) około godziny 17 kierowca BMW wjechał w tłum protestujących w ramach strajku kobiet na skrzyżowaniu ul. Puławskiej z ul. Goworka, potrącając dwie kobiety. Jedna z nich musiała być hospitalizowana.

Kierowca BMW zmuszony do zwolnienia w związku z prowadzoną przez protestujących blokadą drogi w pewnym momencie przyspieszył, przedzierając się przez tłum, po czym z dużą prędkością oddalił się od skrzyżowania pośród krzyków oburzonych demonstrantów, którzy nawoływali do zatrzymania go. Zdarzenie zostało uwiecznione na poniższym filmie:

Policja zatrzymała kierowcę

We wtorek około godziny 11 policja poinformowała o zatrzymaniu kierowcy BMW. "Policjanci zatrzymali kierowcę, który wczoraj ok. godz. 17:00 uczestniczył w zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Goworka. Doszło wówczas do potrącenia dwóch kobiet. Jedna z nich została przewieziona do szpitala. Kierujący osobowym autem mężczyzna odjechał" - czytamy w oświadczeniu stołecznej policji opublikowanym na Twitterze.

Podczas blokady Warszawy doszło do kilku podobnych incydentów

Podczas poniedziałkowej blokady najważniejszych ulic, placów i mostów Warszawy w ramach strajku kobiet i protestów przeciw wyrokowi TK doszło do kilku podobnych incydentów z udziałem samochodów i pieszych. 

Po godzinie 18 kierowca forda wjechał swoim autem w tłum protestujących zgromadzonych na pl. Wileńskim, potrącając demonstrantów . Poszkodowane zostały trzy osoby. Na miejscu interweniowała policja oraz służby medyczne. 

Z podobną sytuacją miały do czynienia kobiety, które w ramach protestu blokowały drogę na Bielanach . Agresywny kierowca wjechał w tłum protestujących kobiet, niemal je potrącając, po czym wysiadł z samochodu i zaczął się z nimi awanturować. Całe zdarzenie zobaczyć można filmie umieszczonym na Twitterze.

Incydenty te wiązały się z blokadą całego miasta, którą rozpoczęto o godzinie 16 w ramach strajku kobiet protestujących przeciwko orzeczeniu TK. W czwartek (22.10) TK wydał orzeczenie uznające za niekonstytucyjne zapisy ustawowe zezwalające na tzw. aborcję eugeniczną. Odtąd w całej Polsce codziennie odbywają się protesty kobiet domagających się wolnego wyboru w tej kwestii. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

undefined

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Jaka pościel najlepsza – najpopularniejsze rodzaje pościeli – na lato, zimę
Czytaj więcej >

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >
Julian Bakuła

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Wiadomości

Grupa Iberion

Taryfa G11 – kto najbardziej na niej skorzysta?
Czytaj więcej >
Wiadomości

redakcja info

Kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową - czy warto?
Czytaj więcej >
Wiadomości

materiał

Jak wzmocnić swoją odporność przed zimą
Czytaj więcej >
Wiadomości

materiał

Odchudzanie i zmiana nawyków na swoich zasadach
Czytaj więcej >
Wiadomości

Komunikaty prasowe

Jak pożegnać drugiego człowieka w sposób wyjątkowy?
Czytaj więcej >
Wiadomości

Komunikaty prasowe

Turnusy rehabilitacyjne po udarze
Czytaj więcej >