wawainfo.pl

wawainfo.pl

Na dworze 10 stopni, a wędkarze siedzieli na środku zamarzniętego jeziorka

21 Lutego 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Siedzieli na środku zamarzniętego jeziorka i łowili ryby - taki widok zastał nasz reporter, który w niedzielę był nad Balatonem na Gocławiu.

Trzej mężczyźni na lodzie

Około godziny 15 nad Balatonem były tłumy. Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, piękna pogoda zachęciła mieszkańców Warszawy do spacerów. Na zewnątrz dawno nie było tylu osób. Wszyscy chcieli zaznać ciepła, które nadciągnęło do stolicy.

Poniższy przykład pokaże, że nie wszyscy zdali sobie sprawę ze zmiany pogody. Nasz reporter nie mógł uwierzyć, kiedy na środku jeziorka Balaton zauważył trzech mężczyzn.

[EMBED-1308]

Prawdopodobnie byli to wędkarze, którzy rozstawili na lodzie krzesełko i zrobili w środku dziurę. Panowie nie przejmowali się tym, że dookoła topi się lód. Trudno z daleka ocenić jego grubość, ale warto pamiętać, że przy temperaturze 10 stopni proces topnienia zachodzi bardzo szybko.

Zabawy na lodzie

Okazuje się, że podobne przypadki były w całej Warszawie. Na grupie Białołęka - Platforma Sąsiedzka pojawiło się zdjęcie z Kanału Żerańskiego. Fotografia wykonana z daleka przedstawia kilka osób, które znajdowały się na lodzie.

"Wielkie brawa dla tych co chodzą po lodzie na Kanałku trzeba naprawdę nie mieć wyobraźni..." - napisał autor zdjęcia.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Jedni nie mogli uwierzyć, inni twierdzili, że po dużych mrozach pokrywa lodowa powinna być głęboka. "Po takich mrozach to i ciągnikiem by wjechał, żadna nowość" - napisał Damian.

"Brak słów...." - skomentowała z kolei Marzena.

Apel

Służby alarmują i ostrzegają by nie wchodzić na lód. Nigdy nie wiadomo czy nie jest kruchy i czy nie załamie się pod wpływem ciężaru ciała.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: wawainfo.pl

Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Trwa Marsz Życia i Rodziny. Protestujący ruszyli pod Kościół św. Krzyża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Kilkaset nowych zakażonych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dramat pod KPRM. Jest kolejne nagranie ze zdarzenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ruszył Marsz dla Życia i Rodziny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białe Miasteczko chwilowo zawiesza działalność

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wiadomo, kim był 94-letni mężczyzna spod KPRM

Czytaj więcej >