Na dworze 10 stopni, a wędkarze siedzieli na środku zamarzniętego jeziorka

Autor Mateusz Dolak - 21 Lutego 2021
Źródło: wawainfo.pl

Siedzieli na środku zamarzniętego jeziorka i łowili ryby - taki widok zastał nasz reporter, który w niedzielę był nad Balatonem na Gocławiu.

Trzej mężczyźni na lodzie

Około godziny 15 nad Balatonem były tłumy. Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, piękna pogoda zachęciła mieszkańców Warszawy do spacerów. Na zewnątrz dawno nie było tylu osób. Wszyscy chcieli zaznać ciepła, które nadciągnęło do stolicy.

Poniższy przykład pokaże, że nie wszyscy zdali sobie sprawę ze zmiany pogody. Nasz reporter nie mógł uwierzyć, kiedy na środku jeziorka Balaton zauważył trzech mężczyzn.

Rybacy na lodzie

Prawdopodobnie byli to wędkarze, którzy rozstawili na lodzie krzesełko i zrobili w środku dziurę. Panowie nie przejmowali się tym, że dookoła topi się lód. Trudno z daleka ocenić jego grubość, ale warto pamiętać, że przy temperaturze 10 stopni proces topnienia zachodzi bardzo szybko.

Zabawy na lodzie

Okazuje się, że podobne przypadki były w całej Warszawie. Na grupie Białołęka - Platforma Sąsiedzka pojawiło się zdjęcie z Kanału Żerańskiego. Fotografia wykonana z daleka przedstawia kilka osób, które znajdowały się na lodzie.

Zabawy na Kanale Żerańskim

"Wielkie brawa dla tych co chodzą po lodzie na Kanałku trzeba naprawdę nie mieć wyobraźni..." - napisał autor zdjęcia.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Jedni nie mogli uwierzyć, inni twierdzili, że po dużych mrozach pokrywa lodowa powinna być głęboka. "Po takich mrozach to i ciągnikiem by wjechał, żadna nowość" - napisał Damian.

"Brak słów...." - skomentowała z kolei Marzena.

Apel

Służby alarmują i ostrzegają by nie wchodzić na lód. Nigdy nie wiadomo czy nie jest kruchy i czy nie załamie się pod wpływem ciężaru ciała.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: wawainfo.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News