wawainfo.pl
Zima w Warszawie

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Atak zimy: zacznie się już dzisiaj, w weekend temperatura spadnie nawet do -18 stopni

4 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Zima jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Już dzisiaj w nocy temperatura w Warszawie spadnie poniżej zera. Najgorsze jednak dopiero przed nami - solidny mróz pojawi się w stolicy dopiero w weekend.

Zima znów zaatakuje

Zima ciągle nie odpuszcza. Już w nocy z czwartku na piątek (4-5 lutego) mróz zaatakuje całą Polskę. Temperatura może spać nawet do -15 stopni. W Warszawie, jak w całej centralnej części kraju temperatura wahać będzie się w granicach od -3 do -8 stopni.

Ta noc nie będzie jednak najzimniejszą w tym tygodniu. Prawdziwy atak zimy (i mrozu) spodziewany jest dopiero na weekend, kiedy to temperatura w stolicy będzie utrzymywać się w dzień na poziomie: -4 stopni (odczuwalna -9 stopni), ale w nocy, szczególnie z soboty na niedzielę oraz niedzieli na poniedziałek mróz złapie bardzo mocno.

Najzimniej w weekend

W sobotę w nocy możemy spodziewać się do -18 stopni, a dzienna temperatura odczuwalna będzie podobna, za sprawą silnego wiatru (w porywach do 51 km/h).

Bardzo podobnie sytuacja wyglądać będzie z niedzieli na poniedziałek - w dzień termometry mają wskazać -9 stopni i śnieg, ale porywczy wiatr sprawi, że odczuwać będziemy aż -18 stopni Celsjusza.

Poniedziałek i wtorek przyniosą podobną pogodę w dzień do -9 stopni, a odczuwalna wyniesie ok. -16 stopni. Od niedzieli możemy spodziewać się opadów śniegu, które zintensyfikują się na początku przyszłego tygodnia. Synoptycy zapowiadają możliwość opadów białego puchu nawet do 13 cm.

Warto też dodać, że przez cały ten okres chmury zajmować będzie od 90% do 100% nieba, a biomet cały czas będzie niekorzystny. Na ulicach pojawi się gołoledź - będzie zatem ślisko i spadnie przyczepność. Kierowcy powinni uważać na drogach, ponieważ zrobi się niebezpiecznie.

Nagła zmiana pogody

Z czego wynika nagła zmiana pogody i powracający mróz? Nad Polskę z północy i północnego-wschodu nadciąga mroźne powietrze. To ono przyniesie znaczy spadek temperatur, który rozpocznie się już w czwartek (4 lutego) i potrwa przez najbliższych kilka dni.

Najmocniej zmianę pogody odczują województwa na północy i wschodzie Polski, gdzie oprócz niskiej temperatury i śliskiej nawierzchni mocno ograniczona zostanie widoczność, ze względu na mgłę. W ten weekend najbardziej będą musieli uważać kierowcy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Kot zginął w ogromnych męczarniach. Zmowa milczenia na osiedlu, nie chcą wskazać sprawcy

  • Na profilu Miasta Stołecznego Warszawa zawrzało. Poszło o zdjęcie Pałacu Kultury i Nauki

  • Zabójstwo w zakładzie psychiatrycznym. Nie żyje 79-letni pacjent

źródło: wawainfo.pl, twojapogoda.pl, pogoda.interia.plzdjęcie główne ilustracyjne: eastnews.pl

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, s

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >