wawainfo.pl
Gerd Altmann/pixabay

Gerd Altmann/pixabay

Akcja Warszawskich Czytelni - książka w kolejce do sklepu

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Zosia Wierzcholska

Udostępnij:

Przez cały lipiec i sierpień warszawiacy będą mieli szansę przekonać się, że czytać można nie tylko w domowym zaciszu. W pięciu punktach stolicy powstaną specjalne miejsca do czytania książek wyróżnionych w 14. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy oraz jej laureatów.

Dzięki inicjatywie Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej zwycięskie tytuły będą dostępne dla każdego, w wybranych punktach czytelniczych. „Dzika rzecz” w kolejce do fryzjera, „Tkanki miękkie” w warzywniaku, a „Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki” w
serwisie rowerowym – jak zachęcają organizatorzy: Wszędzie można czytać książki!

Celem akcji jest popularyzowanie czytelnictwa, tak by atrakcyjne lektury znalazły się jak najbliżej mieszkańców Warszawy.

Gdzie szukać książek?

Tytuły będą dostępne przy warzywniaku „Owoce, Warzywa” na ulicy Kazimierzowskiej 10, w sklepie i serwisie rowerowym „Bajki z bajki” przy al. J. Waszyngtona 136, w sklepie ogrodniczym „Dom Roślin” przy ul. Z. Krasińskiego 18, u Barbera „Ferajna” przy ul. Gen. W. Andersa 6 oraz przy „Na Gramy. Sklep Bez Plastiku” na ul. Pięknej 24/26A.

Każda Warszawska Czytelnia Nagrody Literackiej zostanie zaopatrzona we wszystkie książki nominowane do 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

Wśród nich znajdą się oczywiście cztery nagrodzone tytuły, czyli „Tkanki miękkie” Zyty Rudzkiej (proza), „Zakłady holenderskie” Radosława Jurczaka (poezja), „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych” Aleksandry i Daniela Mizielińskich (literatura dziecięca) oraz „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949”
Grzegorza Piątka.

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że przypadkowe spotkania z wyjątkową książką mogą stać się wstępem do prawdziwej czytelniczej pasji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Protestowali przeciwko Kościołowi na środku placu Zamkowego

  • Urzędnik zatrzymany. Tworzył fikcyjne etaty na 700 tys. zł

  • Warszawa. Silne deszcze doświadczyły mieszkańców stolicy


Źródło: wawainfo.pl
Zdjęcie główne: Gerd Altmann/pixabayZosia Wierzcholska Autor

Jestem absolwentką Filmoznawstwa i wiedzy o mediach. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam od mediów studenckich UAM w Poznaniu. Kiedy nie ma mnie w kinie, piszę o tym co dzieje się stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Recenzja: Zyta Rudzka, "Tkanki miękkie” 

Czytaj więcej >

Grzegorz Piątek, "Najlepsze miasto świata". Recenzja Piotra Bratkowskiego

Czytaj więcej >
ANDER GILLENEA/AFP/East News - zdjęcie ilustracyjne

Kolejny miesiąc z Mozartem. Zaczyna się Mozart 2021

Czytaj więcej >
Google Street View

Moda po warszawsku. Te stylizacje znaleźliśmy na google street view

Czytaj więcej >