wawainfo.pl > Wiadomości > Adam Niedzielski ogłosił powrót do stref. Wiemy, gdzie może znaleźć się Warszawa
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:31

Adam Niedzielski ogłosił powrót do stref. Wiemy, gdzie może znaleźć się Warszawa

Adam Niedzielski
Pawel Wodzynski/East News

Adam Niedzielski ogłosił powrót do dawnych stref epidemicznych. Należy spodziewać się podziału obostrzeń na powiaty. Wszystko będzie zależeć od szczepień. W której strefie znajdzie się Warszawa?

Jak podał Adam Niedzielski, dotychczasowe progi decydujące o przydzieleniu powiatu do zielonej, żółtej lub czerwonej strefy będą podniesione.

Zmiany wejdą w życie gdy liczba zakażeń w Polsce ponownie wzrośnie. Według Niedzielsiego, będzie to we wrześniu. Minister ocenił, że początkowo możemy odnotować nawet do trzech tysięcy zakażeń dziennie.

Adam Niedzielski przywróci dawne strefy. Gdzie może znaleźć się Warszawa?

- Będziemy chcieli podnieść te progi, na razie wstępnie, co najmniej dwukrotnie. Zamiast sześciu (mieszkańców - red.) na 10 tysięcy, będzie 12, a zamiast 12 będzie 24. Ale jeszcze potwierdzimy to formalnie - poinformował.

Jednym z kluczowych założeń będzie także wskaźnik szczepień. Strefa w regionie będzie obniżana, jeśli wyszczepialność wyniesie powyżej średniej w kraju.

- Czyli jeżeli ktoś ze względu na liczbę zakażeń ma czerwoną strefę, ale jego poziom wyszczepienia jest powyżej średniej, to będzie strefą żółtą - tłumaczył Adam Niedzielski. Z informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że do 24 sierpnia, w samej Warszawie udało się wykonać aż 1 209 7691 szczepień pierwszą dawką. Pełną odporność na koronawirusa nabyło 1 167 064 mieszkańców.

Stanowi to aż 65% zaszczepionych obywateli stolicy. Jest to drugi najwyższy wynik w Polsce tuż po Podkowie Leśnej. Zgodnie z zapowiedzią ministra, oznacza to, że stolica z pewnością nie zostanie zaliczona do strefy czerwonej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: Pawel Wodzynski/East News

Powiązane