wawainfo.pl > Wiadomości > 26-latek groził swojej byłej partnerce śmiercią. Prokurator zakazał mu się do niej zbliżać
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 03:30

26-latek groził swojej byłej partnerce śmiercią. Prokurator zakazał mu się do niej zbliżać

Policja z Bielan zatrzymanie
Marek Bazak/East News - zdjęcie ilustracyjne

Prokuratura zastosowała nadzór policyjny nad mężczyzną, który groził swojej byłej partnerce śmiercią, nachodził ją i znęcał się emocjonalnie. Teraz nie może się do niej zbliżać na odległość mniejszą niż 10 m.

Bezwzględny oprawca

26-letni mężczyzna wyjątkowo uprzykrzał życie swojej byłej partnerce. Wielokrotnie dzwonił do niej przez telefon oraz wysyłał wiadomości z pogróżkami wobec niej jak i jej najbliższych.

Nie zawahał się nawet grozić jej śmiercią oraz nachodzić w jej własnym mieszkaniu. Zdeterminowany, by wejść do lokalu, zniszczył drzwi wejściowe. Stratę wyliczono na 800 zł.

26-latek posuwał się do wyjątkowo paskudnych praktyk - założył w mediach społecznościowych fałszywe konto, mające rzekomo należeć do jego byłej partnerki. Z jego pomocą wyjawiał informacje, mające upokorzyć kobietę.

Zdarzało mu się nawet zamawianie posiłków w restauracjach z dowozem, wykorzystując do tego jej dane.

Policja zatrzymała mężczyznę

Ostatecznie kobieta postanowiła zgłosić sprawę służbom. Policjanci z Bielan zatrzymali oprawcę, któremu zarzucono nękanie oraz uszkodzenie mienia.

Prokuratur zdecydował się zakazać mężczyźnie zbliżania się do jego byłej partnerki na odległość mniejszą niż 10 m. Zastosowano wobec niego również dozór policyjny.

O jego losie zadecyduje sąd. Wymienione czyny mogą skutkować pozbawieniem wolności nawet do pięciu lat.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: zoliborz.policja.waw.pl, wawainfo.pl

Źródło zdjęcia: Marek Bazak/East News - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane