wawainfo.pl > Wiadomości > Pasażerowie muszą się przygotować. Nowy rozkład PKP, nadchodzą zmiany w połączeniach
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:22

Pasażerowie muszą się przygotować. Nowy rozkład PKP, nadchodzą zmiany w połączeniach

Zmiany w rokładach jazdy PKP
Marek BAZAK/East News

Nowy rozkład jazdy PKP 

Nowy rozkład jazdy PKP Intercity będzie obowiązywał przez kolejnych dwanaście miesięcy. Dla Warszawy przewidziano w nim ponad 130 połączeń PKP Intercity. To kilka dodatkowych tras, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Warszawy.

Kolejarze zapewniają, że poprawi on komunikację w kilkoma innymi dużymi polskimi miastami. Chodzi tutaj przede wszystkim o trasy między stolicą a Trójmiastem, Katowicami, Wrocławiem, Lublinem, Szczecinem, Opolem i Kielcami.

Krótsza podróż nad morze

Dzięki wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy szczególnie poprawi się komunikacja pomiędzy stolicą a Trójmiastem. Wprowadzenie na odcinku Warszawa-Gdańsk nowego limitu prędkości do 200 km/h pozwoli skrócić czas podróży nad morze o 20 minut.

- Podróż ze stacji Warszawa Centralna do Gdańska Głównego zajmie w przypadku najszybszego pociągu 2 godziny i 32 minuty, a do stacji Gdynia Główna – 2 godziny i 59 minut - pisze w swoim komunikacie spółka PKP Intercity.

Połączenia dla Płocka i Gostynina

Wśród nowych połączeń przewidzianych w zaktualizowanym rozkładzie jazdy PKP Intercity, które ze względu na epidemię uruchomione zostaną 10 stycznia, pojawią się także pociągi z Płocka i Gostynina

Pociąg TLK Chemik będzie jeździć na trasie: PŁOCK -  Gostynin - Kutno - Łowicz - Łódź Widzew - Częstochowa - KATOWICE. Podróż z Płocka (połączenie o godzinie 5:24) do Katowic ma potrwać 5 godzin i 14 minut. Niewiele dłużej jechać będzie do Płocka pociąg powrotny z Katowic o godzinie 17:31.

PKP Intercity w dobie koronawirusa

Wprowadzone w związku z dramatycznym rozwojem epidemii koronawirusa obostrzenia w znacznej mierze ograniczają możliwości przewozu pasażerów przez PKP Intercity. W pociągach zajętych może być co najwyżej 50 proc. miejsc, pasażerowie zobowiązani są także do zasłaniania ust i nosa. 

Po zakończeniu przejazdów składy są dezynfekowane i oczyszczane. Ze względu na spodziewane trudności w obsłudze dużej liczby pasażerów w krótkim czasie PKP Intercity zachęca pasażerów do wcześniejszego planowania podróży na święta Bożego Narodzenia. Sprzedaż biletów na okołoświąteczne wyjazdy w promocyjnych cenach została już uruchomiona.

Powiązane