Pasażerowie muszą się przygotować. Nowy rozkład PKP, nadchodzą zmiany w połączeniach

Autor Julian Bakuła - 1 Grudnia 2020
Zmiany w rokładach jazdy PKPŹródło: Marek BAZAK/East News

Od 13 grudnia obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy PKP. Znajdą się w nim aktualizacje połączeń, krótsze trasy, a także sporo udogodnień dla podróżujących. Ma mapach pojawią się także kolejne miasta oraz stacje.

Nowy rozkład jazdy PKP

Nowy rozkład jazdy PKP Intercity będzie obowiązywał przez kolejnych dwanaście miesięcy. Dla Warszawy przewidziano w nim ponad 130 połączeń PKP Intercity. To kilka dodatkowych tras, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Warszawy.

Kolejarze zapewniają, że poprawi on komunikację w kilkoma innymi dużymi polskimi miastami. Chodzi tutaj przede wszystkim o trasy między stolicą a Trójmiastem, Katowicami, Wrocławiem, Lublinem, Szczecinem, Opolem i Kielcami.

Krótsza podróż nad morze

Dzięki wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy szczególnie poprawi się komunikacja pomiędzy stolicą a Trójmiastem. Wprowadzenie na odcinku Warszawa-Gdańsk nowego limitu prędkości do 200 km/h pozwoli skrócić czas podróży nad morze o 20 minut.

- Podróż ze stacji Warszawa Centralna do Gdańska Głównego zajmie w przypadku najszybszego pociągu 2 godziny i 32 minuty, a do stacji Gdynia Główna – 2 godziny i 59 minut - pisze w swoim komunikacie spółka PKP Intercity.

Połączenia dla Płocka i Gostynina

Wśród nowych połączeń przewidzianych w zaktualizowanym rozkładzie jazdy PKP Intercity, które ze względu na epidemię uruchomione zostaną 10 stycznia, pojawią się także pociągi z Płocka i Gostynina.

Pociąg TLK Chemik będzie jeździć na trasie: PŁOCK - Gostynin - Kutno - Łowicz - Łódź Widzew - Częstochowa - KATOWICE. Podróż z Płocka (połączenie o godzinie 5:24) do Katowic ma potrwać 5 godzin i 14 minut. Niewiele dłużej jechać będzie do Płocka pociąg powrotny z Katowic o godzinie 17:31.

PKP Intercity w dobie koronawirusa

Wprowadzone w związku z dramatycznym rozwojem epidemii koronawirusaobostrzenia w znacznej mierze ograniczają możliwości przewozu pasażerów przez PKP Intercity. W pociągach zajętych może być co najwyżej 50 proc. miejsc, pasażerowie zobowiązani są także do zasłaniania ust i nosa.

Po zakończeniu przejazdów składy są dezynfekowane i oczyszczane. Ze względu na spodziewane trudności w obsłudze dużej liczby pasażerów w krótkim czasie PKP Intercity zachęca pasażerów do wcześniejszego planowania podróży na święta Bożego Narodzenia. Sprzedaż biletów na okołoświąteczne wyjazdy w promocyjnych cenach została już uruchomiona.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News