wawainfo.pl
Zmiany w rokładach jazdy PKP

Marek BAZAK/East News

Pasażerowie muszą się przygotować. Nowy rozkład PKP, nadchodzą zmiany w połączeniach

1 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Od 13 grudnia obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy PKP. Znajdą się w nim aktualizacje połączeń, krótsze trasy, a także sporo udogodnień dla podróżujących. Ma mapach pojawią się także kolejne miasta oraz stacje.

Nowy rozkład jazdy PKP 

Nowy rozkład jazdy PKP Intercity będzie obowiązywał przez kolejnych dwanaście miesięcy. Dla Warszawy przewidziano w nim ponad 130 połączeń PKP Intercity. To kilka dodatkowych tras, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Warszawy.

Kolejarze zapewniają, że poprawi on komunikację w kilkoma innymi dużymi polskimi miastami. Chodzi tutaj przede wszystkim o trasy między stolicą a Trójmiastem, Katowicami, Wrocławiem, Lublinem, Szczecinem, Opolem i Kielcami.

Krótsza podróż nad morze

Dzięki wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy szczególnie poprawi się komunikacja pomiędzy stolicą a Trójmiastem. Wprowadzenie na odcinku Warszawa-Gdańsk nowego limitu prędkości do 200 km/h pozwoli skrócić czas podróży nad morze o 20 minut.

- Podróż ze stacji Warszawa Centralna do Gdańska Głównego zajmie w przypadku najszybszego pociągu 2 godziny i 32 minuty, a do stacji Gdynia Główna – 2 godziny i 59 minut - pisze w swoim komunikacie spółka PKP Intercity.

Połączenia dla Płocka i Gostynina

Wśród nowych połączeń przewidzianych w zaktualizowanym rozkładzie jazdy PKP Intercity, które ze względu na epidemię uruchomione zostaną 10 stycznia, pojawią się także pociągi z Płocka i Gostynina

Pociąg TLK Chemik będzie jeździć na trasie: PŁOCK -  Gostynin - Kutno - Łowicz - Łódź Widzew - Częstochowa - KATOWICE. Podróż z Płocka (połączenie o godzinie 5:24) do Katowic ma potrwać 5 godzin i 14 minut. Niewiele dłużej jechać będzie do Płocka pociąg powrotny z Katowic o godzinie 17:31.

PKP Intercity w dobie koronawirusa

Wprowadzone w związku z dramatycznym rozwojem epidemii koronawirusa obostrzenia w znacznej mierze ograniczają możliwości przewozu pasażerów przez PKP Intercity. W pociągach zajętych może być co najwyżej 50 proc. miejsc, pasażerowie zobowiązani są także do zasłaniania ust i nosa. 

Po zakończeniu przejazdów składy są dezynfekowane i oczyszczane. Ze względu na spodziewane trudności w obsłudze dużej liczby pasażerów w krótkim czasie PKP Intercity zachęca pasażerów do wcześniejszego planowania podróży na święta Bożego Narodzenia. Sprzedaż biletów na okołoświąteczne wyjazdy w promocyjnych cenach została już uruchomiona.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >