wawainfo.pl
śnieg na Gocławiu

wawainfo.pl

Warszawa zasypana śniegiem

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Takiej pogody nikt się nie spodziewał. W czwartek po południu w Warszawie zaczął padać śnieg. Opady były tak intensywne, że chodniki i ulice natychmiast pokryły się białą warstwą.

Zima wróciła do Warszawy

Od rana w czwartek pogoda jest zmienna. W godzinach przedpołudniowych padał deszcz, później - przez kilkanaście minut świeciło słońce, a przed godziną 16 rozpętała się śnieżyca.

Prognozy pogody nie pozostawiają wątpliwości - śnieg będzie padał do końca dnia, a opady ustąpią dopiero w nocy.

W piątek aura będzie podobna. Synoptycy zapowiadają, że nad ranem zaświeci słońce, ale po 12 znów spadnie śnieg. Opady tym razem utrzymają się do wieczora.

Ostrzeżenia

Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na drogach, ponieważ jezdnie są mokre i śliskie. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem.

"Miejscami prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie" - czytamy w komunikacie na stronie instytutu.

Synoptycy ostrzegają również przed mrozem, lokalnie temperatura spadnie nawet do -5°C, a przy gruncie będzie nawet -7°C.

Jakiej pogody powinniśmy się spodziewać w weekend? Z najnowszych prognoz wynika, że sobota ma być słoneczna, ale zimna. W niedzielny poranek również będziemy mogli cieszyć się słońcem. Po południu aura się zmieni i z nieba znów spadnie śnieg.

Zima 2021

Pogoda na początku 2021 roku mocno zaskoczyła mieszkańców Warszawy. Jak pisaliśmy na naszym portalu, w lutym śnieżyca w stolicy była tak intensywna, że służby nie nadążały z odgarnianiem śniegu i posypywaniem chodników oraz jezdni. Kierowcy utknęli w gigantycznych korkach, a autobusy miały bardzo duże opóźnienia.

Śnieg przypomniał o sobie również na początku tego miesiąca. Krótkie, ale intensywne opady nawiedziły Warszawę 11 marca.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: wawainfo.pl

Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Prokuratura zabrała głos po śmierci 94-letniego Stanisława M

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trwa Marsz Życia i Rodziny. Protestujący ruszyli pod Kościół św. Krzyża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Kilkaset nowych zakażonych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dramat pod KPRM. Jest kolejne nagranie ze zdarzenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ruszył Marsz dla Życia i Rodziny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białe Miasteczko chwilowo zawiesza działalność

Czytaj więcej >