wawainfo.pl
zdjęcie ilustracyjne

East News

Atak zimy w Warszawie. Sparaliżowane drogi lokalne, duże korki w całym mieście

11 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Nagły atak zimy w Warszawie. Po południu w stolicy zaczęły się intensywne opady śniegu. Drogi i chodniki momentalnie zrobiły się białe. Sytuacja na drogach jest fatalna.

Atak zimy w stolicy

Kierowcy muszą zwolnić, bo drogi są bardzo śliskie. Na ulice nie zdążyły jeszcze wyjechać posypywarki. O ile w Śródmieściu samochody szybko rozjeżdżają śnieg i nie zalega on na jezdni, to na bocznych drogach lokalnych śniegu przybywa.

Z natężenia ruchu badanego przez mapy google wynika, że na głównych arteriach w Warszawie się bardzo duże korki. Kierowcy z powodu złych warunków zwalniają, a zatorom sprzyja fakt, że trwa szczyt komunikacyjny.

Korki

Ponadto wielu kierowców ruszyło w kierunku galerii handlowych. Ludzie jadą zrobić ostatnie zakupy przed lockdownem, który w Warszawie zacznie obowiązywać od poniedziałku.  O tłumach na zakupach piszemy TUTAJ.

Podobnie sytuacja wygląda w innych częściach Mazowsza. Jak relacjonuje portal "Nasza Mława", z powodu śnieżycy na Drodze Krajowej numer 7 pomiędzy Warszawą a Gdańskiem powstały bardzo duże utrudnienia.

Niespodziewane załamanie pogody

Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, pogoda w Warszawie miała być niebezpieczna. Prognozy mówiły o silnych porywach wiatru i ulewach, nikt jednak nie spodziewał się opadów śniegu. Wszystko wskazuje na to, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Na początku lutego śnieżyca w stolicy była tak intensywna, że służby nie nadążały z odgarnianiem śniegu i posypywaniem chodników oraz jezdni. Kierowcy utknęli w gigantycznych korkach, a autobusy miały bardzo duże opóźnienia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >