Korki i tłok w galeriach handlowych. Warszawiacy szykują się na kolejny lockdown

Autor Mateusz Dolak - 11 Marca 2021
zdjęcie ilustracyjneŹródło: East News

Warszawiacy znowu ruszyli do galerii handlowych. Jak relacjonują nasi czytelnicy, wzmożony ruch zaczął się tuż po ogłoszeniu obostrzeń. Ludzie chcą zrobić zakupy przed ponownym zamknięciem sklepów. Na parkingach tworzą się korki, a przy kasach kolejki.

Tłumy w sklepach

- Pracuje w Arkadii. Chwilę przed godziną 16 zaczął się młyn. Ludzie wchodzą i szukają ubrań tak, jakby miał nastąpić koniec świata - napisała nam kasjerka jednego ze sklepów. I dodaje, że z minuty na minutę klientów przybywa, tworzą się kolejki.

- Widać, że każdy chce zrobić zakupy przed ponownym zamknięciem galerii. Niektórzy boją się, że lockdown przedłuży się do kwietnia. Sytuacji sprzyja fakt, że 10 marca były wypłaty - dodała.

- Podobnie było przed poprzednim lockdownem - podkreśliła.

Uwaga, nadciąga załamanie pogody. Ostrzeżenia przed burzami i wichuramiUwaga, nadciąga załamanie pogody. Ostrzeżenia przed burzami i wichuramiCzytaj dalej

Rygor sanitarny

Wybierając się na zakupy warto pamiętać, że w sklepach obowiązują obostrzenia. Galerie i centra handlowe działają w ścisłym reżimie sanitarnym. W sklepach do 100m2 może przebywać maksymalnie 1 osoba na 10 m2. A w sklepach powyżej 100m2 jedna osoba na 15m2.

Ostatni raz w Warszawie galerie były zamknięte pomiędzy 27 grudnia a 1 lutego. Jak relacjonowaliśmy, wiele osób nie mogło stacjonarnie kupić ubrań czy butów, co spowodowało, że tłumy rzuciły się na zakupy po tym jak rząd poluzował obostrzenia.

Na Facebooku nie zabrakło wówczas komentarzy potępiających takie zachowanie. "Nie wierzę...Że też ludziom nie szkoda czasu. A może za darmo coś rozdawali?" - pytała z ironią Monika. "Ludziom spodni i gaci zabrakło czy jak?" - zastanawiała się Karolina.

Zmiany w obostrzeniach

Wzmożony ruch to efekt ogłoszenia nowych obostrzeń. Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, w czwartek minister zdrowia podał, że na Mazowszu i w stolicy zamknięte będą sklepy w galeriach handlowych, obiekty sportowe, placówki kultury, hotele i kasyna.

- Namawiam wszystkich do pozostania w domu, wietrzenia pomieszczeń i korzystania z aplikacji ProteGO Safe - mówił Adam Niedzielski. - Dzisiejsze wyniki wskazują, że materializuje się czarny scenariusz tempa rozwoju pandemii. 21 tysięcy nowych przypadków to przyrost w perspektywie tygodnia o blisko 6 tysięcy przypadków, to dynamika powyżej 30 procent - wymieniał.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne : East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News