wawainfo.pl > Wiadomości > 15-latek odwiedzał babcię, nie wrócił do domu. Policja poszukiwała Ksawerego, poznaliśmy finał sprawy
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:22

15-latek odwiedzał babcię, nie wrócił do domu. Policja poszukiwała Ksawerego, poznaliśmy finał sprawy

Odnalazł się 15-latek, który zaginął 4 grudnia.
Marek BAZAK/East News

Chłopak zaginął 4 grudnia

Funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji VI prowadzili poszukiwania 15-letniego Ksawerego Rosołowskiego, który zaginął 4 grudnia po tym, jak wyszedł z miejsca zamieszkania babci przy ulicy Ząbkowskiej. Przez kolejny tydzień nie powrócił do domu, ani nie kontaktował się z rodziną.

- Osoby, które mają wiedzę na temat miejsca pobytu nieletniego, proszone są o kontakt z Dyżurnym Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI w siedzibie jednostki przy ul. Jagiellońskiej 51, bądź pod numerem tel. 47 723 75 56 lub policjantem prowadzącym sprawę tel. 47 723 82 59 powołując się na nr WNP-II-1332/20 - apelowała mł. asp. Irmina Sulich z policji na Pradze-Północ.

Jest pod opieką rodziców

Poszukiwania 15-letniego Ksawerego Rosołowskiego zakończyły się szczęśliwie w piątek (11.12).

- Chłopak dziś się odnalazł, jest pod opieką rodziców - powiedziała w rozmowie z wawainfo.pl mł. asp. Sulich z praskiej komendy.

Zaginął podchorąży

Na początku października informowaliśmy na wawainfo.pl o zaginięciu 20-letniego Macieja Aleksiuka - podchorążego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Aleksiuk po raz ostatni miał być widziany przez znajomych o godzinie 2:00, nocą z 25 na 26 września w klubie X-Demon we Wrocławiu.

- Z relacji uczestników, świadków imprezy wiemy, że Maciek został pobity przez ochronę klubu X-Demon we Wrocławiu. Klub wystosował oświadczenie, w którym informuje, że ochrona jest zatrudniana przez firmę zewnętrzną - informowała redakcję wawainfo.pl koleżanka zaginionego. Po tygodniu od zaginięcia Macieja Aleksiuka jego zwłoki odnaleziono w Odrze. 

Zaginęła 15-latka z Mokotowa

Z kolei pod koniec września relacjonowaliśmy na wawainfo.pl sprawę zaginięcia 15-latki z Mokotowa, która po opuszczeniu ośrodka na terenie Gdańska nie dawała znaku życia.

- Zaginiona Gabriela Zawadzka ma 155 cm wzrostu i jest szczupłej budowy ciała. Ma ok. 50 kg wagi, długie brązowe włosy, brązowe oczy i niewielką bliznę na policzku pod prawym okiem. W dniu zaginięcia ubrana była w czarną kurtkę, czarne spodnie i bluzę, miała przy sobie dużą torebkę z paskiem na ramię - informował podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej policji. Ostatni raz nastolatka widziana była w rejonie Matarni w Gdańsku.

#Warszawa#Gdańsk‼️ Zaginęła Gabriela Zawadzka, lat 15 ‼️Dziewczyna opuściła ośrodek w Gdańsku. Ostatni raz widziana...

Opublikowany przez Zaginieni przed laty Piątek, 13 listopada 2020