wawainfo.pl

czytelniczka

Wszystko pozamykane, a oni bawią się w najlepsze. Targ śniadaniowy w środku pandemii

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Targ śniadaniowy w pandemii

O sprawie poinformowała nas anonimowo jedna z osób, która była na miejscu.

Redakcja wawainfo.pl otrzymała zdjęcia na których widać świetnie bawiący się tłum. "Targ śniadaniowy na Mokotowie. Tłumy, dużo ludzi bez masek" - napisała do nas autorka fotografii, które publikujemy poniżej. 

Targ śniadaniowy zorganizowano na Skwerze AK Granat, a organizatorzy promowali wydarzenie na Facebooku.Warto przypomnieć, że według obowiązujących restrykcji, działanie gastronomii na wynos nie jest zabronione.

"Skwer AK Granat. 10:00-17:00. Pamiętaj o obowiązku noszenia maseczki, zachowaj bezpieczny dystans od innych, dezynfekuj ręce przed wejściem, na terenie i po wyjściu z Targu - płyn jest dostępny dla wszystkich na miejscu, zabierz jedzenie ze sobą i zjedz w domu, jeśli źle się czujesz - zostań w domu" - czytamy we wpisie na facebookowym profilu TARG Śniadaniowy.

7 219 nowych zakażeń

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 219 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej chorych przybyło na Śląsku (1085), drugie miejsce zajęło Mazowsze z wynikiem 993 pozytywnych wyników testów.

Od poniedziałku w województwie mazowieckim poluzowane zostaną restrykcje. Rząd przywraca między innymi działalność zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, a do szkół wracają dzieci z klas 1-3. Podczas konferencji Minister Zdrowia zapowiedział, że w ostatnią środę kwietnia przedstawi plan na dalsze luzowanie obostrzeń.

Tłumy za Urzędem Dzielnicy

Na naszym portalu pisaliśmy o podobnym wydarzeniu zorganizowanym tuż przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. (CZYTAJ TUTAJ)

Jak wówczas informowaliśmy, odbywał się zlot food tracków, który zgromadził wiele młodych osób. Na miejscu można było kupić jedzenie, balony, watę cukrową czy lemoniadę. Tak jak na Mokotowie, nikt nie przestrzegał zalecanych odstępów i limitów osób.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: czytelniczka

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]