wawainfo.pl

czytelniczka

Wszystko pozamykane, a oni bawią się w najlepsze. Targ śniadaniowy w środku pandemii

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Zamknięte galerie handlowe, restauracje, siłownie, kluby - tak wygląda rzeczywistość w Warszawie w czasie pandemii. Okazuje się, że restrykcje nie dotyczą wszystkich. Na Mokotowie odbył się targ śniadaniowy. Bez limitów, odstępów, a nawet -

Targ śniadaniowy w pandemii

O sprawie poinformowała nas anonimowo jedna z osób, która była na miejscu.

Redakcja wawainfo.pl otrzymała zdjęcia na których widać świetnie bawiący się tłum. "Targ śniadaniowy na Mokotowie. Tłumy, dużo ludzi bez masek" - napisała do nas autorka fotografii, które publikujemy poniżej. 

Targ śniadaniowy zorganizowano na Skwerze AK Granat, a organizatorzy promowali wydarzenie na Facebooku.Warto przypomnieć, że według obowiązujących restrykcji, działanie gastronomii na wynos nie jest zabronione.

"Skwer AK Granat. 10:00-17:00. Pamiętaj o obowiązku noszenia maseczki, zachowaj bezpieczny dystans od innych, dezynfekuj ręce przed wejściem, na terenie i po wyjściu z Targu - płyn jest dostępny dla wszystkich na miejscu, zabierz jedzenie ze sobą i zjedz w domu, jeśli źle się czujesz - zostań w domu" - czytamy we wpisie na facebookowym profilu TARG Śniadaniowy.

7 219 nowych zakażeń

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 219 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej chorych przybyło na Śląsku (1085), drugie miejsce zajęło Mazowsze z wynikiem 993 pozytywnych wyników testów.

Od poniedziałku w województwie mazowieckim poluzowane zostaną restrykcje. Rząd przywraca między innymi działalność zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, a do szkół wracają dzieci z klas 1-3. Podczas konferencji Minister Zdrowia zapowiedział, że w ostatnią środę kwietnia przedstawi plan na dalsze luzowanie obostrzeń.

Tłumy za Urzędem Dzielnicy

Na naszym portalu pisaliśmy o podobnym wydarzeniu zorganizowanym tuż przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. (CZYTAJ TUTAJ)

Jak wówczas informowaliśmy, odbywał się zlot food tracków, który zgromadził wiele młodych osób. Na miejscu można było kupić jedzenie, balony, watę cukrową czy lemoniadę. Tak jak na Mokotowie, nikt nie przestrzegał zalecanych odstępów i limitów osób.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: czytelniczka

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >