wawainfo.pl > Wiadomości > Wszystko pozamykane, a oni bawią się w najlepsze. Targ śniadaniowy w środku pandemii
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:19

Wszystko pozamykane, a oni bawią się w najlepsze. Targ śniadaniowy w środku pandemii

czytelniczka

Targ śniadaniowy w pandemii

O sprawie poinformowała nas anonimowo jedna z osób, która była na miejscu.

Redakcja wawainfo.pl otrzymała zdjęcia na których widać świetnie bawiący się tłum. "Targ śniadaniowy na Mokotowie. Tłumy, dużo ludzi bez masek" - napisała do nas autorka fotografii, które publikujemy poniżej. 

Targ śniadaniowy zorganizowano na Skwerze AK Granat, a organizatorzy promowali wydarzenie na Facebooku.Warto przypomnieć, że według obowiązujących restrykcji, działanie gastronomii na wynos nie jest zabronione.

"Skwer AK Granat. 10:00-17:00. Pamiętaj o obowiązku noszenia maseczki, zachowaj bezpieczny dystans od innych, dezynfekuj ręce przed wejściem, na terenie i po wyjściu z Targu - płyn jest dostępny dla wszystkich na miejscu, zabierz jedzenie ze sobą i zjedz w domu, jeśli źle się czujesz - zostań w domu" - czytamy we wpisie na facebookowym profilu TARG Śniadaniowy.

7 219 nowych zakażeń

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 219 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej chorych przybyło na Śląsku (1085), drugie miejsce zajęło Mazowsze z wynikiem 993 pozytywnych wyników testów.

Od poniedziałku w województwie mazowieckim poluzowane zostaną restrykcje. Rząd przywraca między innymi działalność zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, a do szkół wracają dzieci z klas 1-3. Podczas konferencji Minister Zdrowia zapowiedział, że w ostatnią środę kwietnia przedstawi plan na dalsze luzowanie obostrzeń.

Tłumy za Urzędem Dzielnicy

Na naszym portalu pisaliśmy o podobnym wydarzeniu zorganizowanym tuż przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. (CZYTAJ TUTAJ)

Jak wówczas informowaliśmy, odbywał się zlot food tracków, który zgromadził wiele młodych osób. Na miejscu można było kupić jedzenie, balony, watę cukrową czy lemoniadę. Tak jak na Mokotowie, nikt nie przestrzegał zalecanych odstępów i limitów osób.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: czytelniczka