wawainfo.pl

czytelniczka

Wszystko pozamykane, a oni bawią się w najlepsze. Targ śniadaniowy w środku pandemii

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Zamknięte galerie handlowe, restauracje, siłownie, kluby - tak wygląda rzeczywistość w Warszawie w czasie pandemii. Okazuje się, że restrykcje nie dotyczą wszystkich. Na Mokotowie odbył się targ śniadaniowy. Bez limitów, odstępów, a nawet -

Targ śniadaniowy w pandemii

O sprawie poinformowała nas anonimowo jedna z osób, która była na miejscu.

Redakcja wawainfo.pl otrzymała zdjęcia na których widać świetnie bawiący się tłum. "Targ śniadaniowy na Mokotowie. Tłumy, dużo ludzi bez masek" - napisała do nas autorka fotografii, które publikujemy poniżej. 

Targ śniadaniowy zorganizowano na Skwerze AK Granat, a organizatorzy promowali wydarzenie na Facebooku.Warto przypomnieć, że według obowiązujących restrykcji, działanie gastronomii na wynos nie jest zabronione.

"Skwer AK Granat. 10:00-17:00. Pamiętaj o obowiązku noszenia maseczki, zachowaj bezpieczny dystans od innych, dezynfekuj ręce przed wejściem, na terenie i po wyjściu z Targu - płyn jest dostępny dla wszystkich na miejscu, zabierz jedzenie ze sobą i zjedz w domu, jeśli źle się czujesz - zostań w domu" - czytamy we wpisie na facebookowym profilu TARG Śniadaniowy.

7 219 nowych zakażeń

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 219 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej chorych przybyło na Śląsku (1085), drugie miejsce zajęło Mazowsze z wynikiem 993 pozytywnych wyników testów.

Od poniedziałku w województwie mazowieckim poluzowane zostaną restrykcje. Rząd przywraca między innymi działalność zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, a do szkół wracają dzieci z klas 1-3. Podczas konferencji Minister Zdrowia zapowiedział, że w ostatnią środę kwietnia przedstawi plan na dalsze luzowanie obostrzeń.

Tłumy za Urzędem Dzielnicy

Na naszym portalu pisaliśmy o podobnym wydarzeniu zorganizowanym tuż przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. (CZYTAJ TUTAJ)

Jak wówczas informowaliśmy, odbywał się zlot food tracków, który zgromadził wiele młodych osób. Na miejscu można było kupić jedzenie, balony, watę cukrową czy lemoniadę. Tak jak na Mokotowie, nikt nie przestrzegał zalecanych odstępów i limitów osób.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: czytelniczka

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >