wawainfo.pl > Rozrywka > Za opalanie się na balkonie grozić może kara 1500 zł. Sprawdź, jak uniknąć "zgorszenia" sąsiadów
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 03:29

Za opalanie się na balkonie grozić może kara 1500 zł. Sprawdź, jak uniknąć "zgorszenia" sąsiadów

Balkon
Marek Bazak/East News - zdjęcie ilustracyjne

Czy opalanie się na balkonie może skończyć się dla nas karą finansową? Tak, jeśli przechodnie, którzy zauważą nas wygrzewających się na słońcu uznają, że się zgorszyli. Warto pamiętać o odpowiednim stroju, jeśli nasz balkon jest dobrze widoczny.

Jak się opalać, by nie zapłacić mandatu?

Wysokie temperatury, przekraczające wielokrotnie 30 stopni sprawiają, że coraz chętniej wychodzimy na słońce, zakładając przy tym na siebie coraz mniej.

Dodatkowo, nie każdy ma możliwość wzięcia urlopu, by wypocząć nad jeziorem, morzem, czy nawet w swoim ogródku działkowym.

W tej sytuacji, wiele osób decyduje się na wypoczynek, a nawet opalanie się na balkonie. I nie ma w tym nic złego, jeśli nie trafi na nas przechodzień, który poczuje się... zgorszony naszym zachowaniem.

Choć wydaje się brzmieć to zabawnie, może mieć naprawdę przykre konsekwencje. Jeżeli nas balkon odsłonięty jest na widok publiczny, powinniśmy zapomnieć o opalaniu topless.

...zgorszenie

W sytuacji, gdy ktoś zgłosi nasze zachowanie na policję, możemy zostać ukarani w myśl 140. artykułu Kodeksu Wykroczeń.

Chodzi o... sianie zgorszenia. Zapis zakłada, że kto "publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych lub karze nagany".

Zatem w sytuacji, gdy wychodząc opalać się na balkon mamy świadomość, że dostrzec może nas któryś z "życzliwych" sąsiadów, warto pamiętać przynajmniej o stroju kąpielowym.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: radiozet.pl, wawainfo.pl Zdjęcie główne: Marek Bazak/East News - zdjęcie ilustracyjne

Tagi: Policja