wawainfo.pl > Wiadomości > Wzmożone kontrole drogowe policji w najbliższy weekend. Powodem krytyczny wynik z zatrzymań aut w poprzednim tygodniu
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 03:29

Wzmożone kontrole drogowe policji w najbliższy weekend. Powodem krytyczny wynik z zatrzymań aut w poprzednim tygodniu

Policja wszczyna kontrole
Jan Bielecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Kierowcy muszą przygotować się na wzmożone kontrole drogowe w Warszawie i sąsiednich powiatach. Wszystko przez niepokojący wynik kontroli z ubiegłego tygodnia - tylko w weekend złapano na gorącym uczynku prawie 100 nietrzeźwych kierowców.

Kierowco, bądź trzeźwy!

Weekend pełen policji w stolicy i ościennych powiatach zapowiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Co jest przyczyną tak wzmożonych działań funkcjonariuszy planowanych na terenie Warszawy i sąsiednich miejscowości? Nadkom. Marczak tłumaczy, że chodzi o wyniki z ubiegłego weekendu.

Jak poinformował, tylko w ubiegłą sobotę i niedzielę na terenie stolicy i okolicznych powiatów zatrzymano 90 kierowców, którzy prowadzili auta pod wpływem substancji niedozwolonych.

Dwoje z nich zażywało narkotyki, 88 pozostałych to osoby, które spożywały przed wejściem "za kółko" alkohol.

"Speed" wyjeżdża na drogi

Na drogach pojawią się również policjanci z grupy "Speed", wyposażeni w specjalistyczny sprzęt umożliwiający szybkie namierzanie kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

- Policjanci ci pełnią służbę z wykorzystaniem nowoczesnych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także dokonują pomiarów prędkości ręcznymi miernikami z funkcją rejestracji obrazu - powiedział w rozmowie z PAP nadkom. Marczak.

Tylko w ubiegłym roku z powodu wypadków z udziałem pijanych kierowców zginęło na polskich drogach 216 osób, a 1,8 tys. zostało rannych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: pap.pl, wawainfo.pl Zdjęcie główne: Jan Bielecki/East News - zdjęcie ilustracyjne