wawainfo.pl > Mazowsze > Wypadek w Romanowie. Wciąż nie rozpoznano ofiar, prokuratura chce powołać biegłego z zakresu genetyki
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 19.03.2022 03:34

Wypadek w Romanowie. Wciąż nie rozpoznano ofiar, prokuratura chce powołać biegłego z zakresu genetyki

TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Wczoraj odbyła się sekcja zwłok ofiar wypadku w Romanowie, w którym zginęło czterech nastolatków. Jednak na razie nie można mówić o postępach w wyjaśnianiu sprawy. Sekcja nie pomoże w identyfikacji ofiar. Prokuratura w Przasnyszu poinformowała, że konieczne będzie powołanie biegłego z zakresu genetyki. 

Tragedia w Romanowie. Ofiary wciąż niezidentyfikowane

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę 16 października około godziny 3 nad ranem w miejscowości Romanowo w powiecie makowskim. Samochód nagle zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Chwilę później pojazd zaczął się palić - wszyscy pasażerowie ponieśli śmierć na miejscu.

Jak przekazała prokuratura w Przasnyszu, aby ustalić, kto kierował samochodem i zidentyfikować ofiary, niezbędne będą badania genetyczne. Pojazd spłonął doszczętnie, a teraz służby mają problem z ustaleniem tożsamości ofiar.

Wstępne ustalenia policji wskazywały na to, że kierowca auta marki Audi nie jechał z prędkością odpowiednią do warunków panujących na drodze. Samochodem jechali trzej osiemnastolatkowie i jeden szesnastolatek. Jak podaje RDC, to dwaj bracia i ich koledzy. Cała czwórka pochodziła ze wsi Malechy.

Z kolei lokalny portal Moja-ostroleka.pl podaje, że właściciel pojazdu, 18-letni chłopak, zaledwie miesiąc wcześniej zdał egzamin na prawo jazdy. Samochód dostał od rodziców kilka dni przed tragedią. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: RDC, moja-ostroleka.pl