wawainfo.pl
Rodzice Wiktorii poszkodowanej w wypadku w Grabinie apelują o pomoc.

archiwum rodzinne

Krótki wyjazd z koleżanką skończył się tragicznie. Wiktoria jest w stanie ciężkim w szpitalu, rodzina apeluje o pomoc

29 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Od czasu wypadku w Grabinie, do którego doszło w ubiegłą niedzielę, Wiktoria przebywa w stanie ciężkim w szpitalu przy ul. Banacha w Warszawie. Rodzice dziewczyny apelują o pomoc i oddawanie dla niej krwi z grupy 0Rh+. Krew można oddawać w każdym s

Wypadek w Grabinie

W ubiegłą niedzielę (22.11) miał miejsce tragiczny wypadek w Grabinie (gmina Łąck, powiat płocki). W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych pięć osób trafiło do szpitala. W wypadku brało udział łącznie siedem osób, części z nich udzielono pomocy medycznej na miejscu. 

- Kierująca renault na prostym odcinku drogi z niewiadomych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu. Uderzyła w volkswagena, którym podróżowało pięć osób - relacjonowała podinspektor Katarzyna Kucharska z policji mazowieckiej.

[EMBED-1112]

Wiktoria trafiła do szpitala na Banacha

W wypadku w Grabinie poszkodowana została także 19-letnia Wiktoria, mieszkanka powiatu płockiego, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala przy ul. Banacha w Warszawie, gdzie przebywa na oddziale intensywnej terapii. Teraz jej rodzice apelują o pomoc dla córki. Wiktoria była pasażerką białego renault.

"To nasza córka Wiktoria w dniu swoich 18-nastych urodzin. Weszła w dorosłość z nadzieją na długie i szczęśliwe życie. Niespełna rok później, krótki wyjazd z koleżanką skończył się tragicznie. Wypadek samochodowy zmienił wszystko" - piszą w swoim apelu rodzice Wiktorii.

Krew dla Wiktorii oddasz w każdym szpitalu

"Potrzebujemy dla niej krwi grupy 0 Rh + " - tłumaczą rodzice Wiktorii. Krew dla poszkodowanej w wypadku w Grabinie dziewczyny można oddać w każdym szpitalu, imiennie przeznaczając ją dla Wiktorii.

Wystarczy pamiętać o podaniu następujących danych:

  • Wiktoria Nyckowska

  • Szpital: Uniwersytet Medyczny ul. Banacha w Warszawie

  • Oddział: Intensywna terapia - oddział C 

Policja apelowała o pomoc dla funkcjonariusza

Na początku listopada informowaliśmy na Wawa Info o apelu policji z powiatu warszawskiego zachodniego o podobną pomoc dla jednego z funkcjonariuszy, który również potrzebował krwi z grupy 0 Rh+. "Zwracamy się do ludzi dobrej woli, aby oddawali krew w każdym szpitalu, a szczególnie w Nowym Dworze Mazowieckim (ul. Paderewskiego 8), w godz. 7-13, z dopiskiem: dla Pawła Rosińskiego" - pisała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja z komendy policji w Starych Babicach.

Chociaż chętnych do oddawania krwi dla mł. asp. Pawła Rosińskiego nie zabrakło, to jednak życia funkcjonariusza nie udało się uratować. "Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi młodszego aspiranta Pawła Rosińskiego. Niestety Paweł przeszedł na wieczną służbę. Był odpowiedzialnym i sumiennym policjantem z 13-letnim stażem oraz kochającym ojcem i mężem. (...) Dziękujemy Wszystkim, którzy w ostatnich dniach oddali krew dla Pawła. Dziękujemy za pomoc okazaną naszemu Koledze" - pisała podinsp. Gromek-Oćwieja kilka dni później.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Mazowsze

Mazowsze. Zahaczył o przyczepę, wpadł w poślizg i dachował

Czytaj więcej >

Mazowsze

Józefosław. Aż 20 zgłoszeń po silnej ulewie

Czytaj więcej >
Nad całym Mazowszem przeszły silne burze z intensywnymi opadami i porywistym wiatrem

Mazowsze

Burze nad Polską: 588 interwencji straży pożarnej na Mazowszu

Czytaj więcej >
Wypadek

Mazowsze

Samochód uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Policja Wyszków

Mazowsze

Tragiczny wypadek pod Wyszkowem. Mężczyzna spadł z ciągnika. Wpadł pod koła, nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna - Ratownictwo Wodne

Mazowsze

Wypadek na trasie S7. Zablokowana droga w kierunku Gdańska

Czytaj więcej >