Krótki wyjazd z koleżanką skończył się tragicznie. Wiktoria jest w stanie ciężkim w szpitalu, rodzina apeluje o pomoc

Autor Julian Bakuła - 29 Listopada 2020
Rodzice Wiktorii poszkodowanej w wypadku w Grabinie apelują o pomoc.Źródło: archiwum rodzinne

Od czasu wypadku w Grabinie, do którego doszło w ubiegłą niedzielę, Wiktoria przebywa w stanie ciężkim w szpitalu przy ul. Banacha w Warszawie. Rodzice dziewczyny apelują o pomoc i oddawanie dla niej krwi z grupy 0Rh+. Krew można oddawać w każdym szpitalu, imiennie przeznaczając ją dla Wiktorii.

Samochodu nie da się rozpoznać, dwie osoby nie żyją. Tragiczny finał zderzenia z pojazdem ciężarowymSamochodu nie da się rozpoznać, dwie osoby nie żyją. Tragiczny finał zderzenia z pojazdem ciężarowymCzytaj dalej

Wypadek w Grabinie

W ubiegłą niedzielę (22.11) miał miejsce tragiczny wypadek w Grabinie (gmina Łąck, powiat płocki). W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych pięć osób trafiło do szpitala. W wypadku brało udział łącznie siedem osób, części z nich udzielono pomocy medycznej na miejscu.

- Kierująca renault na prostym odcinku drogi z niewiadomych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu. Uderzyła w volkswagena, którym podróżowało pięć osób - relacjonowała podinspektor Katarzyna Kucharska z policji mazowieckiej.

Wiktoria trafiła do szpitala na Banacha

W wypadku w Grabinie poszkodowana została także 19-letnia Wiktoria, mieszkanka powiatu płockiego, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala przy ul. Banacha w Warszawie, gdzie przebywa na oddziale intensywnej terapii. Teraz jej rodzice apelują o pomoc dla córki. Wiktoria była pasażerką białego renault.

"To nasza córka Wiktoria w dniu swoich 18-nastych urodzin. Weszła w dorosłość z nadzieją na długie i szczęśliwe życie. Niespełna rok później, krótki wyjazd z koleżanką skończył się tragicznie. Wypadek samochodowy zmienił wszystko" - piszą w swoim apelu rodzice Wiktorii.

Wiktoria potrzebuje pomocy

Dzisiaj grzeje:
1. Jerzy Owsiak też był na proteście. Po wszystkim nie wytrzymał, bardzo smutne
2. Absurdalne sceny na Zakopiance. Co tam się dzieje?
3. Pożar w centrum Warszawy. Zapaliła się znana wszystkim budowla, interweniowały służby

Krew dla Wiktorii oddasz w każdym szpitalu

"Potrzebujemy dla niej krwi grupy 0 Rh + " - tłumaczą rodzice Wiktorii. Krew dla poszkodowanej w wypadku w Grabinie dziewczyny można oddać w każdym szpitalu, imiennie przeznaczając ją dla Wiktorii.

Wystarczy pamiętać o podaniu następujących danych:

  • Wiktoria Nyckowska
  • Szpital: Uniwersytet Medyczny ul. Banacha w Warszawie
  • Oddział: Intensywna terapia - oddział C
Pożar w centrum Warszawy. Zapaliła się znana wszystkim budowla, interweniowały służbyPożar w centrum Warszawy. Zapaliła się znana wszystkim budowla, interweniowały służbyCzytaj dalej

Policja apelowała o pomoc dla funkcjonariusza

Na początku listopada informowaliśmy na Wawa Info o apelu policji z powiatu warszawskiego zachodniego o podobną pomoc dla jednego z funkcjonariuszy, który również potrzebował krwi z grupy 0 Rh+. "Zwracamy się do ludzi dobrej woli, aby oddawali krew w każdym szpitalu, a szczególnie w Nowym Dworze Mazowieckim (ul. Paderewskiego 8), w godz. 7-13, z dopiskiem: dla Pawła Rosińskiego" - pisała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja z komendy policji w Starych Babicach.

Chociaż chętnych do oddawania krwi dla mł. asp. Pawła Rosińskiego nie zabrakło, to jednak życia funkcjonariusza nie udało się uratować. "Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi młodszego aspiranta Pawła Rosińskiego. Niestety Paweł przeszedł na wieczną służbę. Był odpowiedzialnym i sumiennym policjantem z 13-letnim stażem oraz kochającym ojcem i mężem. (...) Dziękujemy Wszystkim, którzy w ostatnich dniach oddali krew dla Pawła. Dziękujemy za pomoc okazaną naszemu Koledze" - pisała podinsp. Gromek-Oćwieja kilka dni później.

Jerzy Owsiak też był na proteście. Po wszystkim nie wytrzymał, bardzo smutneJerzy Owsiak też był na proteście. Po wszystkim nie wytrzymał, bardzo smutneCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Najnowszy, zaskakujący raport Ministerstwa Zdrowia
  2. Nadchodzi koniec prawdziwej legendy - pożegnamy Volkswagena Passata
  3. Jerzy Owsiak też był na proteście. Po wszystkim nie wytrzymał, bardzo smutne
  4. Kobieta ponad dobę leżała w łazience na podłodze. Rozpaczliwie wołała o pomoc
  5. Godziny dla seniorów znikną na jeden dzień
  6. Wiele osób było w błędzie? Oficjalny komunikat ws. kolędy
  7. Nowy podatek z podpisem Dudy. 40 tys. płatników nie umknie

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News