wawainfo.pl
Stłuczka Warszawa

PIOTR GRZYBOWSKI/East News

Mogło dość do tragedii, zahamował w ostatniej chwili. Są ranni, policja bada miejsce zdarzenia

27 Listopada 2020

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Na placu Bankowym doszło do wypadku. W autobus miejski wjechał samochód osobowy. Całe zdarzenie miało miejsce na przystanku obok ratuszem. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, na którym szybko pojawiła się policja.

Wypadek na placu Bankowym

W Warszawie dość często dochodzi to stłuczek pojazdów komunikacji miejskiej z pojazdami osobowymi. Zazwyczaj jednak są to kolizje, w których nie ma rannych lub też dużych zniszczeń. Gdyby nie reakcja kierowcy, który zahamował w ostatniej chwili, w piątek wieczorem na placu Bankowym mogło dojść do tragedii.

Jadący samochodem osobowym zderzył się z autobusem miejskim, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Całe zajście miało miejsce przy przystanku przed głównym wejściem do ratusza na placu Bankowym.

Kierowca autobusu musiał bardzo mocno zahamować, wskutek czego jedna z pasażerek się przewróciła i prawdopodobnie doznała urazu. Ratownicy medyczni zabrali ją na noszach do karetki. Możemy tylko wyobrazić sobie, gdyby czujny prowadzący pojazd miejski w porę nie zareagował.

Samochód osobowy zderzył się z autobusem

Mogłoby dojść do prawdziwej tragedii. Podejrzany o sprowokowanie kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia, jakby nie reagując na to, co się właśnie wydarzyło. 

Na miejsce została wezwana policja, która bada sprawę. Jako pierwsi przy autobusie pojawili się strażnicy miejscy, którzy poinformowali służby.

Na autobusie widać uszkodzenia. Na całe szczęście nie ma utrudnień w ruchu, ponieważ pojazd stoi w zatoce.

Policja zapewne rozpoczęła poszukiwania kierowcy, który nie został na miejscu zdarzenia. Po ucieczce z miejsce zdarzenia prawdopodobnie poniesie karę.

Niestety ten tydzień obrodził w wiele tragicznych wypadków na drogach. Wczoraj (26.11.) pisaliśmy o potrąceniu 37-letniej kobiety na przejściu dla pieszych, a w środę (25.11.) inna dramatyczna sytuacja miała miejsce na Bielanach, gdy dziecko wyrwało się matce.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Od poniedziałku plac Bankowy zamieni się w plac budowy, tramwaje rozpoczynają drugi etap prac technicznych

Ulice

Remont torowiska w okolicach placu Bankowego. Zamykanych jest 18 przystanków, a tramwaje będą jeździć objazdami

Czytaj więcej >
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Ulice

Wypadek na trasie S8 w kierunku Poznania. Stworzył się gigantyczny korek

Czytaj więcej >

Ulice

Wał Miedzeszyński. Zderzenie dwóch samochodów, są ranni

Czytaj więcej >

Ulice

Wypadek w Warszawie. Z impetem wjechała w pieszego, trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Ulice

Mokotów: wypadek na Puławskiej. Zablokowany jeden pas ruchu

Czytaj więcej >
arembowski / Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Ulice

Wypadek na Stegnach, z samochodów niewiele zostało. Jedna osoba trafiła do szpitala

Czytaj więcej >