wawainfo.pl
Groźny wypadek w Markach

East News zdj. ilustracyjne

Groźny wypadek, kobieta leżała na środku ulicy. Była nieprzytomna, pogotowie zabrało ją do szpitala

26 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W czwartek po południu w Markach doszło do groźnego wypadku. Kobieta potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych straciła przytomność i w ciężkim stanie trafiła do szpitala w Warszawie.

Groźny wypadek w Markach

W czwartek (26.11) po południu w podwarszawskiej miejscowości doszło do potrącenia kobiety na pasach. - Około godziny 16 na ul. Piłsudskiego w Markach doszło do potrącenia kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej - poinformowała Gazetę Wyborczą sierż. szt. Monika Nawrat ze stołecznej policji.

Nieprzytomna kobieta w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala w Warszawie. W momencie wypadku 24-latek kierujący samochodem marki Toyota podejrzewany o potrącenie kobiety był trzeźwy. 

Dziecko wbiegło pod koła

Wczoraj informowaliśmy na Wawa Info o wypadku, do którego około godziny 17 doszło na Bielanach, gdzie 5-letnie dziecko wyrwało się matce, wbiegając wprost pod koła prawidłowo jadącego samochodu.

Potrącone dziecko bez poważniejszych obrażeń trafiło do szpitala. - Zarówno matka, jak i kierowca pojazdu byli trzeźwi. Na chwilę obecną policjanci wciąż prowadzą na miejscu dochodzenie w tej sprawie - przekazała Wawa Info Monika Nawrat ze stołecznej policji.

Potrącenie matki z dzieckiem

Do innego wypadku z udziałem matki z dzieckiem doszło 18 listopada na Białołęce. Około godziny 17:20 policja otrzymała zgłoszenie, że kierowca ciężarówki marki DAF potrącił matkę z dzieckiem na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

Zarówno matka, jak i jej dziecko wymagali hospitalizacji. Kierowca, który był trzeźwy, twierdził, że w chwili wypadku - gdy wykonywał manewr skrętu w prawo - miał zielone światło. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęła się policja.

Czarna seria wypadków 

Do prawdziwej czarnej serii wypadków doszło w Warszawie pod koniec ubiegłego miesiąca, w niedzielę 25 października. Trzy osoby zginęły tego dnia potrącone przez pociąg w trzech miejscach Warszawy -  nieopodal dworca Warszawa ZOO na Pradze Północ, w pobliżu PKP Płudy na Białołęce oraz na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów.

Według zaprezentowanego przez Państwową Komisję Badania Wypadków Kolejowych raportu "Bezpieczeństwo w transporcie kolejowym" przechodzenie przez tory w niedozwolonych miejscach jest przyczyną aż 40 proc. wypadków kolejowych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Mazowsze

Mazowsze. Zahaczył o przyczepę, wpadł w poślizg i dachował

Czytaj więcej >

Mazowsze

Józefosław. Aż 20 zgłoszeń po silnej ulewie

Czytaj więcej >
Nad całym Mazowszem przeszły silne burze z intensywnymi opadami i porywistym wiatrem

Mazowsze

Burze nad Polską: 588 interwencji straży pożarnej na Mazowszu

Czytaj więcej >
Wypadek

Mazowsze

Samochód uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Policja Wyszków

Mazowsze

Tragiczny wypadek pod Wyszkowem. Mężczyzna spadł z ciągnika. Wpadł pod koła, nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna - Ratownictwo Wodne

Mazowsze

Wypadek na trasie S7. Zablokowana droga w kierunku Gdańska

Czytaj więcej >