wawainfo.pl
Po południu na Grochowie miał miejsce wypadek.

Facebook / Nasz Grochów / Monika SzuSzu

Straż pożarna na miejscu, policja utworzyła objazdy. Duże utrudnienia na Grochowie

17 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Po południu na ul. Grochowskiej miał miejsce wypadek. Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i autobusu linii 148. Jeden z samochodów ma urwane dwa koła. Na miejscu pracowała policja oraz straż pożarna, w związku z czym u

Na Grochowie miał miejsce wypadek

We wtorek (17.11.) około godziny 13:20 w pobliżu skrzyżowania ul. Wspólna Droga z ul. Grochowską miał miejsce wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz autobusu linii 148. Według TVN Warszawa dwie osobówki - citroen i renault - zderzyły się bokami.

W wyniku zderzenia mocno uszkodzony został samochód renault, od którego odpadły dwa koła. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia ratunkowego, jednak nie zabrała nikogo z miejsca zdarzenia.

Utrudnienia po wypadku na Grochowie

Na miejscu pracowała policja oraz straż pożarna, która musiała m.in. usunąć z drogi zniszczone auto. W związku z tym ul. Grochowska pozostawała nieprzejezdna na odcinku od ul. Wspólna Droga do ronda Wiatraczna.

Samochody kierowane były na objazd ulicą Wspólna Droga. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Około godziny 15:45 ruch ul. Grochowską został przywrócony. 

Kierowca wjechał w latarnię

O podobnie groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym, które jednak ostatecznie szczęśliwie obyło się bez osób poszkodowanych, informowaliśmy na Wawa Info pod koniec października. Kierowca skody wjechał w przydrożny słup przy Metrze Ratusz Arsenał, przewracając słup, a przy okazji powodując znaczne zniszczenia własnego auta.

"Rozpędzony samochód przejechał całą długość przystanku po torach i rozbił się na słupie przed przejściem dla pieszych. Nie jeżdżą tramwaje w kierunku Pragi" - pisał czytelnik Wawa Info, który poinformował redakcję o incydencie. Okazało się, że kierowcą był 68-letni mężczyzna, który na skutek spadku poziomu cukru we krwi zasłabł za kierownicą. 

Wypadki jako sposób zarobkowania

Z kolei 9 listopada informowaliśmy o zatrzymaniu mężczyzny podejrzewanego o powodowanie kolizji drogowych dla zysku. 27-letni mężczyzna miał doprowadzić do około 90 kolizji drogowych w celu wymuszania pieniędzy na od kierowców oraz ubezpieczycieli. Mógł w ten sposób "zarobić" nawet 250 tys. zł. 

"Działał głównie na terenie Pragi Północ. Mężczyzna powodował stłuczki z innymi pojazdami, a następnie wymuszał od uczestników kolizji pieniądze na poczet poniesionych strat wynikających z uszkodzenia pojazdów. W zamian obiecywał też, że nie będzie powiadamiał Policji" - relacjonowała Edyta Adamus ze stołecznej policji. Zatrzymanemu 27-latkowi grozi teraz nawet 8 lat więzienia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Aleje Jerozolimskie przejdą przemianę.

Ulice

Aleje Jerozolimskie się zmienią. Stołeczny ratusz przedstawił plan

Czytaj więcej >

Ulice

Kabaty: rowerzysta potrącony na pasach

Czytaj więcej >
Potrącenie na Bródnie

Ulice

Dziecko nagle wyrwało się mamie i wbiegło pod samochód. Kierująca daewoo nie zdążyła wyhamować

Czytaj więcej >
Facebook / Warszawska Wola [na zdjęciu auto poszkodowanego]

Ulice

Miał na ustach pianę, nagle rzucił się na matkę z dzieckiem. Uciekł potrącając kolejne auto

Czytaj więcej >
Zatrzymano złodzieja rowerów

Ulice

Chciał trafić do więzienia, by odetchnąć od matki. Policja: ok, zrobione

Czytaj więcej >
Mężczyzna zginął potrącony przez pociąg przy stacji Warszawa Gołąbki.

Ulice

Mężczyzna przechodził przez tory, pociąg nie zdążył wyhamować. Nie żyje

Czytaj więcej >