Łoś stanął na drodze strażników miejskich. Wystarczył jeden ruch, zwierze uciekło do lasu

Autor Karolina Kraushar - 17 Kwietnia 2020
Dzikie zwierzęta coraz częściej pojawiają się w WarszawieŹródło: Straż Miejska Warszawa

Dziko żyjące zwierzęta w ostatnim czasie opuszczają swoje leśne domy i wyruszają na podbój miast. Kiedy my zostajemy w mieszkaniach, one przemierzają ulice w poszukiwaniu pożywienia. Taka sytuacja sprawia, że będąc na spacerze możemy się natknąć na jedno z nich. Co robić w takiej sytuacji? O tym mówią strażnicy miejscy, którzy podczas patrolu spotkali na swojej drodze dużego łosia. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy

Niespodziewane spotkanie

Podczas rutynowego patrolu strażników miejskich w północnej części stolicy doszło do niecodziennego spotkania. Na drogę, którą szli mundurowi wyszedł pokaźnych rozmiarów łoś. Zwierzę najwyraźniej wiedziało z kim ma do czynienia i nie stawiało oporu. Strażnicy zachowując spokój “odprowadzili” wzrokiem łosia do pobliskiego lasu, po czym wrócili do patrolowania okolicy.

Szukają łatwego pożywienia

W ostatnich dniach strażnicy miejscy otrzymują coraz więcej zgłoszeń dotyczących pojawiania się na ulicach miast saren, dzików, a nawet łosi. Jak mówią - to nic dziwnego. Zwierzęta zorientowały się, że miasta opustoszały, a niespotykany dotąd spokój nakłonił je do poszukiwania pożywienia na trawnikach, chodnikach oraz w koszach na śmieci.

Nie dokarmiaj dzikich zwierząt

Strażnicy z ekopatrolu przypominają, żeby nie zbliżać się do zwierząt dziko żyjących. I w żadnym wypadku ich nie głaskać, ani nie dokarmiać. - Takie zachowanie powoduje, że zwierze przyzwyczaja się do nas, a przecież muszą umieć poradzić sobie same w środowisku naturalnym. Pozwólmy im spokojnie odejść i wrócić do ich leśnego domu - mówią strażnicy z ekopatrolu.

Najważniejsze to zachować spokój

Strażnicy miejscy apelują o zachowanie bezpieczeństwa kiedy już spotkamy na naszej drodze dzikie zwierzę najważniejsze jest zachowanie spokoju i nie podchodzenie w jego stronę. W sytuacji zagrożenie życia lub zdrowia człowieka, albo zwierzęcia niezwłocznie należy poinformować o tym straż miejską.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News