wawainfo.pl
Dzikie zwierzęta coraz częściej pojawiają się w Warszawie

Straż Miejska Warszawa

Łoś stanął na drodze strażników miejskich. Wystarczył jeden ruch, zwierze uciekło do lasu

17 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Dziko żyjące zwierzęta w ostatnim czasie opuszczają swoje leśne domy i wyruszają na podbój miast. Kiedy my zostajemy w mieszkaniach, one przemierzają ulice w poszukiwaniu pożywienia. Taka sytuacja sprawia, że będąc na spacerze możemy się natknąć na

Niespodziewane spotkanie 

Podczas rutynowego patrolu strażników miejskich w północnej części stolicy doszło do niecodziennego spotkania. Na drogę, którą szli mundurowi wyszedł pokaźnych rozmiarów łoś. Zwierzę najwyraźniej wiedziało z kim ma do czynienia i nie stawiało oporu. Strażnicy zachowując spokój “odprowadzili” wzrokiem łosia do pobliskiego lasu, po czym wrócili do patrolowania okolicy. 

Szukają łatwego pożywienia 

W ostatnich dniach strażnicy miejscy otrzymują coraz więcej zgłoszeń dotyczących pojawiania się na ulicach miast saren, dzików, a nawet łosi. Jak mówią - to nic dziwnego. Zwierzęta zorientowały się, że miasta opustoszały, a niespotykany dotąd spokój nakłonił je do poszukiwania pożywienia na trawnikach, chodnikach oraz w koszach na śmieci. 

Nie dokarmiaj dzikich zwierząt 

Strażnicy z ekopatrolu przypominają, żeby nie zbliżać się do zwierząt dziko żyjących. I w żadnym wypadku ich nie głaskać, ani nie dokarmiać. - Takie zachowanie powoduje, że zwierze przyzwyczaja się do nas, a przecież muszą umieć poradzić sobie same w środowisku naturalnym. Pozwólmy im spokojnie odejść i wrócić do  ich leśnego domu - mówią strażnicy z ekopatrolu. 

Najważniejsze to zachować spokój  

Strażnicy miejscy apelują o zachowanie bezpieczeństwa kiedy już spotkamy na naszej drodze dzikie zwierzę najważniejsze jest zachowanie spokoju i nie podchodzenie w jego stronę. W sytuacji zagrożenie życia lub zdrowia człowieka, albo zwierzęcia niezwłocznie należy poinformować o tym straż miejską. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >