wawainfo.pl
Policja

https://www.flickr.com/photos/lplewnia/20477200049, autor: Lukas Plewnia, licencja CC BY-SA 2.0, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Napadli dostawcę, po czym zabrali jedzenie. Rozbój na bezbronnym pracowniku

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Trzech mężczyzn groziło dostawcy jedzenia pobiciem i uderzyło go w twarz. Do rozboju doszło pod koniec stycznia w Wołominie, a pracownik restauracji zgłosił zdarzenie policji. Teraz sprawcom grozi do 12 lat więzienia.

Rozbój w Wołominie

Pod koniec stycznia w 2021 w jednym z mieszkań w Wołominie doszło do rozboju. Trzech mężczyzn zagroziło pobiciem dostawcy, jeśli nie wyda jedzenia wartego 220 zł. Pracownik restauracji w obawie o swoje zdrowie i życie oddał napastnikom zamówienie. Jeden z mężczyzn uderzył go w twarz.

Po opuszczeniu miejsca zdarzenia zgłosił całe zajście na policji. Zeznał, że przywiózł posiłek z Warszawy do Wołomina pod wskazany adres. Zamiast zapłaty usłyszał jednak groźby, w tym pobicia za pomocą pałki teleskopowej.

Policja podjęła śledztwo

Sprawa trafiła w ręce wołomińskich kryminalnych z komendy powiatowej oraz funkcjonariuszy wydziału dochodzeniowo-śledczego. Analiza materiałów zgromadzonych w toku postępowania pozwoliła na wytypowanie podejrzanych.

Najpierw aresztowano 39-letniego podejrzanego. Mężczyzna jako pierwszy usłyszał zarzuty rozboju na dostawcy posiłku i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, zgodnie z postanowieniem sądu.

Podejrzani się ukrywali

Tego samego dnia w godzinach wieczornych policja zatrzymała drugiego z podejrzanych - 20-latka. Trzeciego z mężczyzn funkcjonariusze poszukiwali kilka dni, nie znaleźli go pod adresem zamieszkania.

Ustalili, że może się ukrywać, a dodatkowo planował wyjechać za granicę.

Dla mundurowych była to ważna informacja. Szybko ustalili miejsce pobytu 23-latka. Gdy odwiedzili mieszkania, w którym się znajdował, był zaskoczony. Został wyprowadzony w asyście policjantów i trafił do policyjnej celi.

20 i 23-latek również usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Prokurator rejonowy w Wołominie oraz sąd postanowili, że zostaną oni objęci dozorami policyjnymi. Całej trójce może grozić kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Ceny paliw w Warszawie poszły mocno w górę. Jest najdrożej w całej Polsce

  • Wypadek na stacji kolejowej. Pociąg potrącił 13-latkę

  • Tłumy na ulicach Warszawy. Ludzie wyszli na zewnątrz, kolejki do restauracji

źródło: wawainfo.pl, KPP Wołominzdjęcie główne: flickr.com

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami. Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Mogielnica. Tragedia na budowie, nie żyje mężczyzna

Czytaj więcej >
Nie żyje Leokadia Zofia Grabowska, ps. "Kociak". Walczyła w Powstaniu Warszawskim

Odszedł kolejny Powstaniec Warszawski. W wieku 98 lat zmarła Leokadia Zofia Grabowska

Czytaj więcej >

Żuromin. Nawałnica zerwała dach sklepu

Czytaj więcej >
Pixabay/ninocare - zdjęcie ilustracyjne

Konstancin-Jeziorna: kobieta boso i w samej piżamie pobiegła na komisariat

Czytaj więcej >