Napadli dostawcę, po czym zabrali jedzenie. Rozbój na bezbronnym pracowniku

Autor Kamil Matuszak - 23 Lutego 2021
PolicjaŹródło: https://www.flickr.com/photos/lplewnia/20477200049, autor: Lukas Plewnia, licencja CC BY-SA 2.0, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Trzech mężczyzn groziło dostawcy jedzenia pobiciem i uderzyło go w twarz. Do rozboju doszło pod koniec stycznia w Wołominie, a pracownik restauracji zgłosił zdarzenie policji. Teraz sprawcom grozi do 12 lat więzienia.

Rozbój w Wołominie

Pod koniec stycznia w 2021 w jednym z mieszkań w Wołominie doszło do rozboju. Trzech mężczyzn zagroziło pobiciem dostawcy, jeśli nie wyda jedzenia wartego 220 zł. Pracownik restauracji w obawie o swoje zdrowie i życie oddał napastnikom zamówienie. Jeden z mężczyzn uderzył go w twarz.

Po opuszczeniu miejsca zdarzenia zgłosił całe zajście na policji. Zeznał, że przywiózł posiłek z Warszawy do Wołomina pod wskazany adres. Zamiast zapłaty usłyszał jednak groźby, w tym pobicia za pomocą pałki teleskopowej.

Policja podjęła śledztwo

Sprawa trafiła w ręce wołomińskich kryminalnych z komendy powiatowej oraz funkcjonariuszy wydziału dochodzeniowo-śledczego. Analiza materiałów zgromadzonych w toku postępowania pozwoliła na wytypowanie podejrzanych.

Najpierw aresztowano 39-letniego podejrzanego. Mężczyzna jako pierwszy usłyszał zarzuty rozboju na dostawcy posiłku i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, zgodnie z postanowieniem sądu.

Jarosław Kaczyński zarabia kokosy, a nie ma domu. Prawda o samorządowcu na jawJarosław Kaczyński zarabia kokosy, a nie ma domu. Prawda o samorządowcu na jawCzytaj dalej

Podejrzani się ukrywali

Tego samego dnia w godzinach wieczornych policja zatrzymała drugiego z podejrzanych - 20-latka. Trzeciego z mężczyzn funkcjonariusze poszukiwali kilka dni, nie znaleźli go pod adresem zamieszkania.

Ustalili, że może się ukrywać, a dodatkowo planował wyjechać za granicę.

Dla mundurowych była to ważna informacja. Szybko ustalili miejsce pobytu 23-latka. Gdy odwiedzili mieszkania, w którym się znajdował, był zaskoczony. Został wyprowadzony w asyście policjantów i trafił do policyjnej celi.

20 i 23-latek również usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Prokurator rejonowy w Wołominie oraz sąd postanowili, że zostaną oni objęci dozorami policyjnymi. Całej trójce może grozić kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Wołomin

KPP Wołomin

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, KPP Wołomin
zdjęcie główne: flickr.com

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News