wawainfo.pl > Kronika kryminalna > Wołomin. 13-latki wzorowały się na bohaterze japońskiego komiksu?
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Wołomin. 13-latki wzorowały się na bohaterze japońskiego komiksu?

Wołomin
Jakub Kaminski/East News

Wołomin. Nie milkną echa po śmierci Kingi i Zuzi. Sołtys wsi Dobczyn podejrzewał, że uczennice musiały szczegółowo zaplanować samobójstwo. Dziennikarze "Gazety Wyborczej" ustalili, że 13-latki mogły wzorować się na bohaterze ulubionego komiksu.

- Przypominały manekiny - deklarował dla "Faktu" spacerowicz, który odnalazł dwa ciała wiszące na wierzbie. Mężczyzna sugerował, że zmarłe mogły należeć do jednej z subkultur. - Musiały to zaplanować - dodawał sołtys wsi, Paweł Kurek.

Śledztwo "Wyborczej" wykazało, że Kinga i Zuzia mogły wzorować się na japońskim komiksie, mandze, którego bohaterem jest Osamu Dazai - chłopiec zafascynowany samobójstwem. Dziewczynki mogły być także wytykane z powodu odmienności.

Wołomin. 13-latki zaplanowały swoją śmierć na wzór bohatera z komiksu

- Ubierała się jak chłopak, na czarno, krótkie włosy, ostry makijaż. Trochę emo - komentowała dla "GW" znajoma Zuzi. Miejski monitoring wykazał, że uczennice udały się do Dobczyna pociągiem. Przy sobie miały duże donice, z którymi ruszyły w kierunku zagajnika.

Prokuratura bada, czy ktoś mógł podżegać dziewczynki do odebrania sobie życia. Sekcja zwłok nie wykazała obrażeń, wskazujących na udział osób trzecich w samobójstwie.

Dziennikarze "Wyborczej" sprawdzili profile nastolatek w mediach społecznościowych. Na zdjęciach ujrzeli uśmiechnięte, czasami zamyślone dziewczyny. Szczególną uwagę przykuły posty z rysunkami z japońskiego komiksu - mangi.

We wspólnych wpisach zmarłych wyróżnia się postać - chłopiec Osamu Dazai z serii komiksów "Bungou Stray Dogs". Bohater okaleczał się, niejednokrotnie występował z zabandażowanymi nadgarstkami i szyją.

- To postać chłopaka, który ma obsesję na punkcie samobójstwa - ujawnił "Wyborczej" Radomił Wiśniewski, naczelny magazynu "Kawaii". Fascynacja komiksem mogła nie być jedynym motywem działania 13-latek. Dziewczynki miały poznać się w specjalistycznym ośrodku dla dzieci i młodzieży.

Jak ustalił dziennik, poważne problemy ze zdrowiem psychicznych zmarłych mogły być pokłosiem kryzysu epidemicznego.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: gazetawyborcza.pl Źródło zdjęcia głównego: Jakub Kaminski/East News

Powiązane