wawainfo.pl > Wiadomości > Wojsko zastąpi strajkujących ratowników. Wojewoda prosi o pomoc
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Wojsko zastąpi strajkujących ratowników. Wojewoda prosi o pomoc

protest ratowników
Zdjęcie ilustracyjne: Pawel Wodzynski/East News

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zostaną oddelegowani do stolicy, by zastąpić strajkujących ratowników. Wojewoda mazowiecki zwrócił się o pomoc do Ministerstwa Obrony Narodowej. TVN Warszawa ustalił, że do Meditransu już zgłosili się pierwsi ochotnicy.

WOT ma obsadzić aż 40 karetek na okres 14 dni. Do 16 września pomocy udzielać będą wykwalifikowani wojskowi z przeszkoleniem medycznym. Wniosek Konstantego Radziwiłła ma wesprzeć ratowników, którzy nie dołączyli do strajku.

WOT zastąpi strajkujących ratowników

Wiceminister MON-u, Mariusz Ociepa zapewnił, że sytuacja nie jest niczym nadzwyczajnym. - Nieraz karetki wojskowe służyły społecznościom lokalnym na wniosek wojewodów, więc taka możliwość jest również w Warszawie - komentował dla TVN-u.

Rzecznik prasowy Meditransu, Piotr Owczarski powiedział, że każdego dnia blisko 500 interwencji jest obsługiwanych przez 80 zespołów. Na jedną grupę przypada około 6 zdarzeń.

Tymczasem, jak ustaliła stacja, od początku września blisko 30 zespołów nie stawiło się pracy. Liczba stale rośnie, bowiem biuro prasowe wojewody podało, że 3 września do interwencji nie wyjechało aż 43 zespołów.

- Obecnie tych interwencji, w utrudnionych warunkach, mają więcej. Do tej pory na naszą pracę nie wpłynęła żadna skarga od pacjentów - podał dla TVN-u Owczarski.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: tvn24.pl zdjęcie główne: Zdjęcie ilustracyjne: Pawel Wodzynski/East News

Tagi: Warszawa
Powiązane