wawainfo.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wymiana nawierzchni na rondzie Żaba. Od piątku objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej

19 Marca 2022

Autor tekstu:

redakcja info

W piątek 30 lipca rusza pierwszy etap prac nad wymianą nawierzchni na rondzie Żaba. Podczas prac południowo-zachodnia część ronda zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Robotnicy wystartują o godz. 22, a mieszkańcy muszą być gotowi na utrudnienia. W związku z tym zaplanowano objazdy i zmiany w komunikacji.

Rondo Żaba to ważny węzeł komunikacyjny dla mieszkańców Brudna, Pragi-Północ i Targówka. Jest usytuowany u zbiegu ulic 11 listopada, św. Wincentego i św. Jacka Odrowąża i Starzyńskiego. Wydział Prasowy Urzędu m.st. Warszawy informuje, że już w najbliższy weekend rozpocznie się pierwszy etap wymiany asfaltu. Prace wystartują w piątek, 30 lipca ok. godz. 22:00 i mają potrwać do poniedziałku, 2 sierpnia do godz. 4:00. Drugi etap praca odbędzie się tydzień później - w dniach 6-8 sierpnia.

Weekendowe zmiany na rondzie Żaba

W dniach 30 lipca - 2 sierpnia kierowcy przemieszczający się ul. Starzyńskiego od strony mostu Gdańskiego nie będa mieli możliwości przejazdu bezpośrednio w kierunku ronda. Konieczne będzie skręcenie w stronę ul. Szwedzkiej, a następnie ponowny skręt w lewo na skrzyżowaniu z ul. 11 listopada.

Jadący na rondo od strony ul. 11 listopada będą mogli skręcić tylko w prawo w ul. św. Wincentego lub pojechać prosto przez ul. św. Jacka Odrowąża. Nie będzie można skręcić w lewo na rondzie, aby pojechać ul. Starzyńskiego.

Z kolei z ul. św. Wincentego będzie można wyłącznie skręcić w prawo w ul. św. Jacka Odrowąża, bez możliwości jazdy na wprost.

Droga ul. św. Jacka Odrowąża, która prowadzi w kierunku ronda Żaba zostanie wyłączona z ruchu od wysokości ul. Staniewickiej. Odcinek wcześniej będzie można tylko dojechać do zawrotki albo skrętu w prawo w ul. Staniewicką. A z tej ulicy kierowcy będą mieli możliwość tylko skrętu w lewo w ul. św. Jacka Odrowąża.

Kierowcy mogą objechać teren prac ulicami: św. Jacka Odrowąża i Wysokiego do trasy Toruńskiej i dalej ul. Jagiellońskiej, ulicami Matki Teresy z Kalkuty, Gilarską, Samarytanka, Jórskiego do ul. Radzymińskiej i Szwedzkiej oraz ul. 11 Listopada.

Drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich zalecają również objazd do ul. Radzymińskiej i Szwedzkiej ulicami Borzymowską, Trocką lub ulicami Kołową, Ossowskiego, Barkocińską, Myszkowską i Gorzykowską. Utrudnienia można również ominąć ul. Jagiellońską do trasy Toruńskiej i ul. Wysockiego.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Na zmiany w transporcie powinni być przygotowani także obywatele korzystający z komunikacji miejskiej. Jak czytamy w komunikacie, autobusy linii nr 169 zostaną skierowane na objazd wyłącznie w kierunku Dw. Wschodniego (Kijowska). Objazd będzie przebiegał przez ulice: Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – al. „Solidarności”. Autobusy linii nr 212, udające się w kierunku pl. Hallera, będą omijać teren prac ulicami: Gorzykowska – Radzymińska – al. „Solidarności” – Szwedzka. Autobusy linii nr 409 i 500 w kierunkach Cm. Północnego i ronda Zgrupowania AK „Radosław” pojadą ulicami: Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – al. „Solidarności” – Szwedzka – Starzyńskiego.

 Zmiany dotyczą też linii nocnych. Autobusy nocne N12 i N62, jadąc z metra Trocka i Os. Niepodległości, ominą utrudnienia ulicami Gorzykowską – Radzymińską – al. „Solidarności” – Szwedzką – Starzyńskiego. Linie nocne N14 i N64 zostaną przekierowane na objazd ulicami: Wysockiego – Toruńska – Jagiellońska – Starzyńskiego tylko w kierunku Dw. Centralnego.

Także od najbliższego piątku, 30 lipca od godz. 22:00 do niedzieli, 1 sierpnia do końca kursowania tramwaje linii nr 1 pojadą objazdem ulicami: Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – 11 Listopada.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Tragiczny wypadek na Targówku. Samochód osobowy zderzył się z tirem

  • Poszukiwana listem gończym 26-latka złapana. Wraz z partnerem podróżowała autem, oboje byli kompletnie pijani

  • "Za zasługi dla ochrony zdrowia". Adam Niedzielski odznaczył pracowników, którzy bronili punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: Andrzej Iwanczuk East News

Tagi:

Podobne artykuły

Dzielnice

Ochota. Trwają poszukiwania 14-letniej Zuzanny Żornaczuk
Czytaj więcej >

Dzielnice

E-taca na Ursynowie. W jednej z parafii ofiarę można złożyć elektronicznie
Czytaj więcej >

Dzielnice

GDDKiA zażądało od wykonawcy przeglądu kanalizacji w związku z zalaniem węzła Patriotów
Czytaj więcej >

Dzielnice

Białołęka: na Żeraniu rój pszczół zatrzymał się na znaku drogowym
Czytaj więcej >

Dzielnice

Żeby dostać się na basen, trzeba czekać godzinę w upale. Jak wygląda sytuacja na warszawskich kąpieliskach?
Czytaj więcej >

Dzielnice

Problemy z kanalizacją i ciągłe zalewanie bloków na Bielanach. Problemy przy ul. Gwiaździstej i Klaudyny
Czytaj więcej >
redakcja info

Konto redakcji Wawa Info

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Dzielnice

Dzielnice

Grupa Iberion

Apartamenty w Warszawie – w jakiej dzielnicy stolicy warto się zatrzymać?
Czytaj więcej >
Dzielnice

Komunikaty prasowe

Pierwsza klinika leczenia niepłodności InviMed po praskiej stronie Wisły
Czytaj więcej >
Dzielnice

Jakub Bujnik

Kobieta chciała skoczyć z Mostu Gdańskiego do Wisły
Czytaj więcej >
Dzielnice

Alan Wysocki

W niedzielę beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego i matki Czackiej
Czytaj więcej >
Dzielnice

Jakub Bujnik

Spółdzielnia na Ursynowie zamknęła śmietnik. Decyzje tłumaczy zbyt dużą ilością śmieci
Czytaj więcej >
Dzielnice

Anna Dymarczyk

Dlaczego IKEA zamyka swój sklep w CH Blue City? Mamy odpowiedź
Czytaj więcej >