wawainfo.pl > Dzielnice > Wymiana nawierzchni na rondzie Żaba. Od piątku objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej
redakcja info
redakcja info 19.03.2022 03:29

Wymiana nawierzchni na rondzie Żaba. Od piątku objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej

16.03.2015 Warszawa Rondo Zaba fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W piątek 30 lipca rusza pierwszy etap prac nad wymianą nawierzchni na rondzie Żaba. Podczas prac południowo-zachodnia część ronda zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Robotnicy wystartują o godz. 22, a mieszkańcy muszą być gotowi na utrudnienia. W związku z tym zaplanowano objazdy i zmiany w komunikacji.

Rondo Żaba to ważny węzeł komunikacyjny dla mieszkańców Brudna, Pragi-Północ i Targówka. Jest usytuowany u zbiegu ulic 11 listopada, św. Wincentego i św. Jacka Odrowąża i Starzyńskiego. Wydział Prasowy Urzędu m.st. Warszawy informuje, że już w najbliższy weekend rozpocznie się pierwszy etap wymiany asfaltu. Prace wystartują w piątek, 30 lipca ok. godz. 22:00 i mają potrwać do poniedziałku, 2 sierpnia do godz. 4:00. Drugi etap praca odbędzie się tydzień później - w dniach 6-8 sierpnia.

Weekendowe zmiany na rondzie Żaba

W dniach 30 lipca - 2 sierpnia kierowcy przemieszczający się ul. Starzyńskiego od strony mostu Gdańskiego nie będa mieli możliwości przejazdu bezpośrednio w kierunku ronda. Konieczne będzie skręcenie w stronę ul. Szwedzkiej, a następnie ponowny skręt w lewo na skrzyżowaniu z ul. 11 listopada.

Jadący na rondo od strony ul. 11 listopada będą mogli skręcić tylko w prawo w ul. św. Wincentego lub pojechać prosto przez ul. św. Jacka Odrowąża. Nie będzie można skręcić w lewo na rondzie, aby pojechać ul. Starzyńskiego.

Z kolei z ul. św. Wincentego będzie można wyłącznie skręcić w prawo w ul. św. Jacka Odrowąża, bez możliwości jazdy na wprost.

Droga ul. św. Jacka Odrowąża, która prowadzi w kierunku ronda Żaba zostanie wyłączona z ruchu od wysokości ul. Staniewickiej. Odcinek wcześniej będzie można tylko dojechać do zawrotki albo skrętu w prawo w ul. Staniewicką. A z tej ulicy kierowcy będą mieli możliwość tylko skrętu w lewo w ul. św. Jacka Odrowąża.

Kierowcy mogą objechać teren prac ulicami: św. Jacka Odrowąża i Wysokiego do trasy Toruńskiej i dalej ul. Jagiellońskiej, ulicami Matki Teresy z Kalkuty, Gilarską, Samarytanka, Jórskiego do ul. Radzymińskiej i Szwedzkiej oraz ul. 11 Listopada.

Drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich zalecają również objazd do ul. Radzymińskiej i Szwedzkiej ulicami Borzymowską, Trocką lub ulicami Kołową, Ossowskiego, Barkocińską, Myszkowską i Gorzykowską. Utrudnienia można również ominąć ul. Jagiellońską do trasy Toruńskiej i ul. Wysockiego.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Na zmiany w transporcie powinni być przygotowani także obywatele korzystający z komunikacji miejskiej. Jak czytamy w komunikacie, autobusy linii nr 169 zostaną skierowane na objazd wyłącznie w kierunku Dw. Wschodniego (Kijowska). Objazd będzie przebiegał przez ulice: Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – al. „Solidarności”. Autobusy linii nr 212, udające się w kierunku pl. Hallera, będą omijać teren prac ulicami: Gorzykowska – Radzymińska – al. „Solidarności” – Szwedzka. Autobusy linii nr 409 i 500 w kierunkach Cm. Północnego i ronda Zgrupowania AK „Radosław” pojadą ulicami: Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – al. „Solidarności” – Szwedzka – Starzyńskiego.

 Zmiany dotyczą też linii nocnych. Autobusy nocne N12 i N62, jadąc z metra Trocka i Os. Niepodległości, ominą utrudnienia ulicami Gorzykowską – Radzymińską – al. „Solidarności” – Szwedzką – Starzyńskiego. Linie nocne N14 i N64 zostaną przekierowane na objazd ulicami: Wysockiego – Toruńska – Jagiellońska – Starzyńskiego tylko w kierunku Dw. Centralnego.

Także od najbliższego piątku, 30 lipca od godz. 22:00 do niedzieli, 1 sierpnia do końca kursowania tramwaje linii nr 1 pojadą objazdem ulicami: Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – 11 Listopada.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: Andrzej Iwanczuk East News

Tagi:
Powiązane