wawainfo.pl > Mazowsze > Poważny wypadek w Wieliszewie. Butle z gazem wypadły na jezdnie
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:27

Poważny wypadek w Wieliszewie. Butle z gazem wypadły na jezdnie

Wieliszew
Michał

Wieliszew: wypadek na skrzyżowaniu z ul. Przedpełskiego. Jedna osoba została poszkodowana, strażacy musieli wycinać ją z pojazdu. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało ją do szpitala.

Na ulicę Modlińską, na której doszło do wypadk,u wysypały się butle z gazem przewożone przez jeden z pojazdów. Trwają utrudnienia.

Wieliszew: wypadek dwóch samochodów dostawczych. Strażacy musieli wycinać jednego z kierowców z samochodu

Na skrzyżowaniu ul. Modlińskiej z ul. Przedpełskiego w Wieliszewie doszło do zderzenia dwóch samochodów - dostawczego i ciężarowego. Z dostawczaka na ulicę wysypały się butle z gazem.

Jak poinformował nas mł. bryg. Łukasz Szulborski ze straży pożarnej w Legionowie, straż otrzymała zgłoszenie około godziny 14.

- Samochód ciężarowy z naczepą zderzył się czołowo z samochodem dostawczym, który przewoził butle z gazem propan-butan. W samochodzie dostawczym znajdował się uwięziony i nieprzytomny mężczyzna. Kierowca samochodu ciężarowego o własnych siłach wyszedł z pojazdu bez żadnych obrażeń - mówił.

- Na miejscu zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej, a także pogotowie i policja, z czego w akcji ratowniczej uczestniczyła jedna karetka oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - dodał.

- Po przyjeździe na miejsce przystąpiliśmy równocześnie do uwalniania mężczyzny z pojazdu i udzielenia mu pomocy oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia, gdyż butle były porozrzucane po całym skrzyżowaniu. Po uwolnieniu, mężczyzna został przekazany ratownikom medycznym. Wciąż trwają działania medyczne na miejscu - informował Szulborski.

Droga zablokowana, ale jest bezpiecznie

Mimo rozsypania się butli z gazem, oficer prasowy straży poinformował, że nikomu z okolicy nie grozi niebezpieczeństwo.

- Nie ma żadnego zagrożenia. Butle są w całości, nie ma żadnego wycieku i nie są uszkodzone. Złożono je w bezpiecznej strefie, a ich temperatura jest stale mierzona przez naszych ratowników. Oczekujemy na odebranie ich przez właściciela - stwierdził Szulborski.

Utrudnienia na drodze wciąż trwają i mogą zająć nawet kilka godzin.

- Trwają czynności policyjne. Droga w dalszym ciągu jest zablokowana i na pewno tak będzie jeszcze przez kilka godzin - mówił.

ZOBACZ ZDJĘCIA (autor: Michał)

>
>
>
>

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: Michał

Powiązane