wawainfo.pl > Wiadomości > Wichury i ulewy sparaliżowały Polskę. Wiatr powalił drzewa na samochód i blok
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:19

Wichury i ulewy sparaliżowały Polskę. Wiatr powalił drzewa na samochód i blok

Mateusz Jagielski / East News
Mateusz Jagielski / East News

Załamanie pogody w majówkę

Załamanie pogody popsuło wielu Polakom plany na majówkę. W wielu miejscach przeszły burze i ulewy, którym towarzyszyły bardzo mocne podmuchy wiatru. Wszędzie było przeszywająco zimno. Niestety, żywioł pozostawił za sobą niemałe spustoszenie.

W Pruszkowie przy ulicy Lipowej silna wichura powaliła potężne drzewo, które obaliło się na blok mieszkalny. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej, która musiała zabezpieczyć i usunąć konar z elewacji bloku.

Z kolei w Maliszewie pod Mińskiem Mazowieckim drzewo przewróciło się na jadący samochód. W tym zdarzeniu także nikt nie ucierpiał i skończyło się na strachu. W całym regionie wiatr łamał drzewa niczym zapałki, zerwanych zostało też wiele linii energetycznych, przez co mieszkańcy musieli poradzić sobie bez prądu.

Problemy także w samej Warszawie

Intensywna ulewa spowodowała też wiele problemów w stolicy. Jak informowaliśmy już na Wawa Info, najgorsza sytuacja miała miejsce na Ochocie, Pradze Południe i w Ursusie. Woda zalała kilka torowisk tramwajowych, a niektóre ulice zamieniły się w rwące potoki. Zalana została także stacja PKP Ursus.

- Musieliśmy wypompowywać wodę z przejść podziemnych. Woda zalała przejścia pod peronami. Na miejscu były dwa nasze zastępy, które przy pomocy pomp musiały ją usunąć. Woda sięgała 20 centymetrów - powiedział Michał Wichrowski ze stołecznej straży pożarnej.

Woda zalała też mieszkanie w bloku przy ulicy Wiosennej. Trwa tam remont dachu, a woda zaczęła przelewać się przez sufit.

- Na miejscu był jeden zastęp. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu mieszkania i odłączeniu energii elektrycznej. Dalsze działania prowadziło pogotowie energetyczne. Nie mamy informacji o zalaniu pozostałych mieszkań - dodał Wichrowski.

W niedzielę w niemal całym kraju obowiązywały ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed intensywnymi opadami deszczu i burzami.

Jak przewidują meteorolodzy, w najbliższych dniach sytuacja pogodowa ma się ustabilizować.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfozdjęcie główne: Pixabay