Wichury i ulewy sparaliżowały Polskę. Wiatr powalił drzewa na samochód i blok

Autor Mateusz Dolak - 3 Maja 2021
Mateusz Jagielski / East NewsŹródło: Mateusz Jagielski / East News

Sprawdziły się przewidywania meteorologów, którzy zapowiadali majówkowe załamanie pogody. Nad Polskę dotarł front atmosferyczny, który przyniósł burze, intensywne ulewy, wichury, a w niektórych miejscach także opady śniegu. W Warszawie zalanych zostało wiele ulic i przejść podziemnych. Do dwóch groźnych incydentów doszło też w Maliszewie i Pruszkowie.

Załamanie pogody w majówkę

Załamanie pogody popsuło wielu Polakom plany na majówkę. W wielu miejscach przeszły burze i ulewy, którym towarzyszyły bardzo mocne podmuchy wiatru. Wszędzie było przeszywająco zimno. Niestety, żywioł pozostawił za sobą niemałe spustoszenie.

Konstancin-Jeziorna: Akcja policji na stacji benzynowej. Policjant oddał trzy strzałyKonstancin-Jeziorna: Akcja policji na stacji benzynowej. Policjant oddał trzy strzałyCzytaj dalej

W Pruszkowie przy ulicy Lipowej silna wichura powaliła potężne drzewo, które obaliło się na blok mieszkalny. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej, która musiała zabezpieczyć i usunąć konar z elewacji bloku.

Z kolei w Maliszewie pod Mińskiem Mazowieckim drzewo przewróciło się na jadący samochód. W tym zdarzeniu także nikt nie ucierpiał i skończyło się na strachu. W całym regionie wiatr łamał drzewa niczym zapałki, zerwanych zostało też wiele linii energetycznych, przez co mieszkańcy musieli poradzić sobie bez prądu.

Problemy także w samej Warszawie

Intensywna ulewa spowodowała też wiele problemów w stolicy. Jak informowaliśmy już na Wawa Info, najgorsza sytuacja miała miejsce na Ochocie, Pradze Południe i w Ursusie. Woda zalała kilka torowisk tramwajowych, a niektóre ulice zamieniły się w rwące potoki. Zalana została także stacja PKP Ursus.

- Musieliśmy wypompowywać wodę z przejść podziemnych. Woda zalała przejścia pod peronami. Na miejscu były dwa nasze zastępy, które przy pomocy pomp musiały ją usunąć. Woda sięgała 20 centymetrów - powiedział Michał Wichrowski ze stołecznej straży pożarnej.

Warszawa: Nie żyje 25-latek zakażony koronawirusem. Był pracownikiem kina ElektronikWarszawa: Nie żyje 25-latek zakażony koronawirusem. Był pracownikiem kina ElektronikCzytaj dalej

Woda zalała też mieszkanie w bloku przy ulicy Wiosennej. Trwa tam remont dachu, a woda zaczęła przelewać się przez sufit.

- Na miejscu był jeden zastęp. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu mieszkania i odłączeniu energii elektrycznej. Dalsze działania prowadziło pogotowie energetyczne. Nie mamy informacji o zalaniu pozostałych mieszkań - dodał Wichrowski.

W niedzielę w niemal całym kraju obowiązywały ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed intensywnymi opadami deszczu i burzami.

Jak przewidują meteorolodzy, w najbliższych dniach sytuacja pogodowa ma się ustabilizować.

Napad na bank w Błoniu. Policja zatrzymała dwie osobyNapad na bank w Błoniu. Policja zatrzymała dwie osobyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo
zdjęcie główne: Pixabay

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News