wawainfo.pl

Mateusz Jagielski / East News

Wichury i ulewy sparaliżowały Polskę. Wiatr powalił drzewa na samochód i blok

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Załamanie pogody w majówkę

Załamanie pogody popsuło wielu Polakom plany na majówkę. W wielu miejscach przeszły burze i ulewy, którym towarzyszyły bardzo mocne podmuchy wiatru. Wszędzie było przeszywająco zimno. Niestety, żywioł pozostawił za sobą niemałe spustoszenie.

W Pruszkowie przy ulicy Lipowej silna wichura powaliła potężne drzewo, które obaliło się na blok mieszkalny. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej, która musiała zabezpieczyć i usunąć konar z elewacji bloku.

Z kolei w Maliszewie pod Mińskiem Mazowieckim drzewo przewróciło się na jadący samochód. W tym zdarzeniu także nikt nie ucierpiał i skończyło się na strachu. W całym regionie wiatr łamał drzewa niczym zapałki, zerwanych zostało też wiele linii energetycznych, przez co mieszkańcy musieli poradzić sobie bez prądu.

Problemy także w samej Warszawie

Intensywna ulewa spowodowała też wiele problemów w stolicy. Jak informowaliśmy już na Wawa Info, najgorsza sytuacja miała miejsce na Ochocie, Pradze Południe i w Ursusie . Woda zalała kilka torowisk tramwajowych, a niektóre ulice zamieniły się w rwące potoki. Zalana została także stacja PKP Ursus.

- Musieliśmy wypompowywać wodę z przejść podziemnych. Woda zalała przejścia pod peronami. Na miejscu były dwa nasze zastępy, które przy pomocy pomp musiały ją usunąć. Woda sięgała 20 centymetrów - powiedział Michał Wichrowski ze stołecznej straży pożarnej.

Woda zalała też mieszkanie w bloku przy ulicy Wiosennej . Trwa tam remont dachu, a woda zaczęła przelewać się przez sufit.

- Na miejscu był jeden zastęp. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu mieszkania i odłączeniu energii elektrycznej. Dalsze działania prowadziło pogotowie energetyczne. Nie mamy informacji o zalaniu pozostałych mieszkań - dodał Wichrowski.

W niedzielę w niemal całym kraju obowiązywały ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed intensywnymi opadami deszczu i burzami.

Jak przewidują meteorolodzy, w najbliższych dniach sytuacja pogodowa ma się ustabilizować.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfozdjęcie główne: Pixabay

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]