wawainfo.pl
Mateusz Jagielski / East News

Mateusz Jagielski / East News

Wichury i ulewy sparaliżowały Polskę. Wiatr powalił drzewa na samochód i blok

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Sprawdziły się przewidywania meteorologów, którzy zapowiadali majówkowe załamanie pogody. Nad Polskę dotarł front atmosferyczny, który przyniósł burze, intensywne ulewy, wichury, a w niektórych miejscach także opa

Załamanie pogody w majówkę

Załamanie pogody popsuło wielu Polakom plany na majówkę. W wielu miejscach przeszły burze i ulewy, którym towarzyszyły bardzo mocne podmuchy wiatru. Wszędzie było przeszywająco zimno. Niestety, żywioł pozostawił za sobą niemałe spustoszenie.

W Pruszkowie przy ulicy Lipowej silna wichura powaliła potężne drzewo, które obaliło się na blok mieszkalny. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej, która musiała zabezpieczyć i usunąć konar z elewacji bloku.

Z kolei w Maliszewie pod Mińskiem Mazowieckim drzewo przewróciło się na jadący samochód. W tym zdarzeniu także nikt nie ucierpiał i skończyło się na strachu. W całym regionie wiatr łamał drzewa niczym zapałki, zerwanych zostało też wiele linii energetycznych, przez co mieszkańcy musieli poradzić sobie bez prądu.

Problemy także w samej Warszawie

Intensywna ulewa spowodowała też wiele problemów w stolicy. Jak informowaliśmy już na Wawa Info, najgorsza sytuacja miała miejsce na Ochocie, Pradze Południe i w Ursusie. Woda zalała kilka torowisk tramwajowych, a niektóre ulice zamieniły się w rwące potoki. Zalana została także stacja PKP Ursus.

- Musieliśmy wypompowywać wodę z przejść podziemnych. Woda zalała przejścia pod peronami. Na miejscu były dwa nasze zastępy, które przy pomocy pomp musiały ją usunąć. Woda sięgała 20 centymetrów - powiedział Michał Wichrowski ze stołecznej straży pożarnej.

Woda zalała też mieszkanie w bloku przy ulicy Wiosennej. Trwa tam remont dachu, a woda zaczęła przelewać się przez sufit.

- Na miejscu był jeden zastęp. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu mieszkania i odłączeniu energii elektrycznej. Dalsze działania prowadziło pogotowie energetyczne. Nie mamy informacji o zalaniu pozostałych mieszkań - dodał Wichrowski.

W niedzielę w niemal całym kraju obowiązywały ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed intensywnymi opadami deszczu i burzami.

Jak przewidują meteorolodzy, w najbliższych dniach sytuacja pogodowa ma się ustabilizować.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfozdjęcie główne: Pixabay

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >