wawainfo.pl
Mateusz Jagielski / East News

Mateusz Jagielski / East News

Wichury i ulewy sparaliżowały Polskę. Wiatr powalił drzewa na samochód i blok

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Sprawdziły się przewidywania meteorologów, którzy zapowiadali majówkowe załamanie pogody. Nad Polskę dotarł front atmosferyczny, który przyniósł burze, intensywne ulewy, wichury, a w niektórych miejscach także opa

Załamanie pogody w majówkę

Załamanie pogody popsuło wielu Polakom plany na majówkę. W wielu miejscach przeszły burze i ulewy, którym towarzyszyły bardzo mocne podmuchy wiatru. Wszędzie było przeszywająco zimno. Niestety, żywioł pozostawił za sobą niemałe spustoszenie.

W Pruszkowie przy ulicy Lipowej silna wichura powaliła potężne drzewo, które obaliło się na blok mieszkalny. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej, która musiała zabezpieczyć i usunąć konar z elewacji bloku.

Z kolei w Maliszewie pod Mińskiem Mazowieckim drzewo przewróciło się na jadący samochód. W tym zdarzeniu także nikt nie ucierpiał i skończyło się na strachu. W całym regionie wiatr łamał drzewa niczym zapałki, zerwanych zostało też wiele linii energetycznych, przez co mieszkańcy musieli poradzić sobie bez prądu.

Problemy także w samej Warszawie

Intensywna ulewa spowodowała też wiele problemów w stolicy. Jak informowaliśmy już na Wawa Info, najgorsza sytuacja miała miejsce na Ochocie, Pradze Południe i w Ursusie. Woda zalała kilka torowisk tramwajowych, a niektóre ulice zamieniły się w rwące potoki. Zalana została także stacja PKP Ursus.

- Musieliśmy wypompowywać wodę z przejść podziemnych. Woda zalała przejścia pod peronami. Na miejscu były dwa nasze zastępy, które przy pomocy pomp musiały ją usunąć. Woda sięgała 20 centymetrów - powiedział Michał Wichrowski ze stołecznej straży pożarnej.

Woda zalała też mieszkanie w bloku przy ulicy Wiosennej. Trwa tam remont dachu, a woda zaczęła przelewać się przez sufit.

- Na miejscu był jeden zastęp. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu mieszkania i odłączeniu energii elektrycznej. Dalsze działania prowadziło pogotowie energetyczne. Nie mamy informacji o zalaniu pozostałych mieszkań - dodał Wichrowski.

W niedzielę w niemal całym kraju obowiązywały ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed intensywnymi opadami deszczu i burzami.

Jak przewidują meteorolodzy, w najbliższych dniach sytuacja pogodowa ma się ustabilizować.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfozdjęcie główne: Pixabay

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >