wawainfo.pl > Wiadomości > Woda wlewa się do bloku. Na miejscu straż pożarna i pogotowie energetyczne
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:19

Woda wlewa się do bloku. Na miejscu straż pożarna i pogotowie energetyczne

East News, zdjęcie ilustracyjne

Woda zalewa mieszkanie

Intensywne opady deszczu paraliżują stolicę. Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, zalane zostało między innymi przejście podziemne na stacji PKP Ursus. Kałuże utrudniają też przejazd tramwajom, a woda zalega na torowiskach.

Strażacy poinformowali, że przy ulicy Wiosennej 3 deszcz zalał mieszkanie.

- Na miejscu trwa remont dachu. Dostaliśmy zgłoszenie, że strumienie wody zalały jedno z mieszkań na ostatnim piętrze. Właściciel poprosił nas o pomoc - poinformował Michał Wichrowski ze stołecznej straży pożarnej.

Akcja strażaków

Jak przekazał Wichrowski, na miejscu był jeden zastęp. - Strażacy zabezpieczyli mieszkanie i odłączyli prąd. Na miejsce wezwane zostało pogotowie energetyczne, które przejęło działania - wymienił.

Nie ma informacji, by zalane zostały pozostałe mieszkania.

Remont obejmuje znaczną powierzchnię dachu. Jak przekazał nam strażak, prace modernizacyjne odbywają się nad kilkunastoma mieszkaniami. 

Ostrzeżenia IMGW

Przypominamy, że w niedzielę przez cały dzień obowiązują ostrzeżenia IMGW przed silnymi opadami deszczu i wichurami.

IMGW podaje, że prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 90 km/h, a lokalnie może spaść grad.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfozdjęcie główne ilustracyjne: East News