Woda wlewa się do bloku. Na miejscu straż pożarna i pogotowie energetyczne

Autor Mateusz Dolak - 2 Maja 2021
Źródło: East News, zdjęcie ilustracyjne

Woda zalewa mieszkanie w bloku przy ulicy Wiosennej 3. Na miejscu są strażacy i pracownicy pogotowia energetycznego. Wszystko przez ulewę, która nawiedziła Warszawę.

Woda zalewa mieszkanie

Intensywne opady deszczu paraliżują stolicę. Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, zalane zostało między innymi przejście podziemne na stacji PKP Ursus. Kałuże utrudniają też przejazd tramwajom, a woda zalega na torowiskach.

Strażacy poinformowali, że przy ulicy Wiosennej 3 deszcz zalał mieszkanie.

- Na miejscu trwa remont dachu. Dostaliśmy zgłoszenie, że strumienie wody zalały jedno z mieszkań na ostatnim piętrze. Właściciel poprosił nas o pomoc - poinformował Michał Wichrowski ze stołecznej straży pożarnej.

Gigantyczna ulewa i paraliż w Warszawie. Ulice dosłownie płyną, wszystko jest zalaneGigantyczna ulewa i paraliż w Warszawie. Ulice dosłownie płyną, wszystko jest zalaneCzytaj dalej

Akcja strażaków

Jak przekazał Wichrowski, na miejscu był jeden zastęp. - Strażacy zabezpieczyli mieszkanie i odłączyli prąd. Na miejsce wezwane zostało pogotowie energetyczne, które przejęło działania - wymienił.

Nie ma informacji, by zalane zostały pozostałe mieszkania.

Remont obejmuje znaczną powierzchnię dachu. Jak przekazał nam strażak, prace modernizacyjne odbywają się nad kilkunastoma mieszkaniami.

Ostrzeżenia IMGW

Przypominamy, że w niedzielę przez cały dzień obowiązują ostrzeżenia IMGW przed silnymi opadami deszczu i wichurami.

IMGW podaje, że prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 90 km/h, a lokalnie może spaść grad.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo
zdjęcie główne ilustracyjne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News