wawainfo.pl > Dzielnice > Wiadomo, co stanie przy ul. Canaletta. Firma dostała już pozwolenie
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:38

Wiadomo, co stanie przy ul. Canaletta. Firma dostała już pozwolenie

Canaletta
Google Maps

Wiadomo już, co stanie przy ul. Canaletta 4. Na miejscu zburzonego biurowca z czasów PRL pojawi się hotel. To nie pierwsza podobna inwestycja właściciela hotelarskiej sieci Puro.

Już wcześniej firma postawiła w Warszawie hotel na miejscu zburzonego biurowca. Teraz inwestor przedstawił swoje najnowsze plany.

Wiadomo już, co powstanie na tyłach pl. Teatralnego. Nowy hotel

W 2019 roku z ul. Canaletta 4 na tyłach pl. Teatralnego rozebrano stary, nieużytkowany biurowiec z czasów PRL. W tej chwili miejsce, w którym kiedyś się znajdował jest ogrodzone płotem z blach.

W sierpniu 2020 roku w tym miejscu miał powstać apartamentowiec z parterem, na którym mieściłyby się usługi i garażem podziemnym.

Według informacji pozyskanych przez stołeczną "Wyborczą", równolegle pojawiły się jednak rozmowy dot. powstania na tym miejscu hotelu. Sieć Puro, która wykupiła działkę i prawo do budowy, stawiała już podobny budynek przy ul. Widok - również w miejscu po starym biurowcu.

- Cieszymy się, że inwestycja będzie dalej rozwijana przez tak prestiżową markę. Wierzymy, że tak jak w przypadku innych hoteli tej sieci, w sercu Warszawy powstanie wyjątkowe miejsce, z niepowtarzalnym charakterem i o wyjątkowym designie - twierdził prezes Łukasz Ciesielski z firmy Strabag Real Estate Polska, która wyburzała biurowiec.

Według tego, co twierdzą przedstawiciele Puro, na Canaletta ma powstać hotel z 205 pokojami.

Początek budowy zaplanowany jest na początek 2022 roku, jeśli zezwoli na to bank wspomagający inwestycję.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: warszawa.wyborcza.pl zdjęcie główne: Google Maps