Dantejskie sceny w samym sercu Warszawy. Podjęto nadzwyczajne środki

Autor Aleksandra Olbryt - 28 Sierpnia 2020
policjaŹródło: policja.pl

Warszawa w te wakacje żyła serią brutalnych napaści na Nowym Świecie. Stołeczna policja nie widzi związku pomiędzy zdarzeniami, jednak postanowiono wdrożyć dodatkowe środki ostrożności, by zapewnić warszawiakom bezpieczeństwo. Pierwszy atak miał miejsce na początku lipca.

Warszawa: dodatkowe patrole po napaściach

Po serii ataków, do których doszło w te wakacje na Nowym Świecie, pojawią się tam dodatkowe patrole policji i straży miejskiej - podaje TVN24, powołując się na słowa stołecznego ratusza. Przypomnijmy - na początku lipca mężczyzna podszedł na Nowym Świecie do turystki i znienacka uderzył ją w twarz. Wszystko nagrały kamery miejskiego monitoringu. Wcześniej 35-latek zaczepiał przechodniów, demolował ogródki kawiarni i groził kelnerom. Minęły niecałe dwa tygodnie, doszło do kolejnej napaści. Mężczyzna przyłączył się do grupy nieznanych mu, pijanych osób, by chwilę później zostać przez nie dotkliwie pobity i okradziony. O kolejnym ataku na Nowym Świecie Policja poinformowała 18 sierpnia. Na opublikowanym filmie widać napastników, którzy okładają pięściami i kopią leżącego na chodniku mężczyznę. Tym razem pomoc wezwał operator miejskiego monitoringu.

Trzeba działać

Jak przekazała TVN24 rzeczniczka stołecznego ratusza, Karolina Gałecka, przedstawiciele miasta i służb na spotkaniu w Centrum Zarządzania Kryzysowego rozmawiali właśnie o bezpieczeństwie na Trakcie Królewskim. - Spotkanie poprowadził dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Michał Domaradzki, a udział w nim wzięli między innymi przedstawiciele policji, straży miejskiej, Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu i burmistrz dzielnicy Śródmieście Aleksander Ferens - relacjonowała Gałecka.

Wizytówka stolicy musi kojarzyć się z bezpieczeństwem

- Trakt Królewski, a szczególnie Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, to serce i wizytówka stolicy. Zależy nam, by rejon ten był jak najbardziej bezpieczny i dostępny dla wszystkich naszych mieszkańców i gości. Dlatego wszelkie problemy z bezpieczeństwem chcemy zdusić w zarodku – powiedział cytowany w komunikacie Karoliny Gałeckiej Michał Domaradzki. Na poprawę bezpieczeństwa w rejonie Nowego Świata ma wpłynąć kilka zmian. - W obszarze tym pojawi się więcej patroli policyjnych i straży miejskiej. Funkcjonariusze będą umundurowani tak, by byli jak najlepiej widoczni w poszczególnych porach dnia - poinformowała Gałecka i dodała, że szczególną uwagę temu rejonowi mają poświęcić również pracownicy miejskiego monitoringu. - Przedstawiciele służb zarekomendowali też rozważenie rozbudowy sieci kamer - poinformowała dziennikarzy TVN24.

Kontrole sklepów monopolowych

Ratusz planuje też wdrożenie kontroli punktów sprzedaży alkoholu pod kątem przestrzegania ustawy o wychowaniu w trzeźwości. - Kierownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Śródmieście zacieśni współpracę z przedsiębiorcami i przedstawicielami służb, by na bieżąco weryfikować i dokumentować problemy - zapowiedziała w rozmowie z TVN rzeczniczka Urzędu Miasta.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News