wawainfo.pl > Wiadomości > Dantejskie sceny w samym sercu Warszawy. Podjęto nadzwyczajne środki
Aleksandra Olbryt
Aleksandra Olbryt 19.03.2022 03:24

Dantejskie sceny w samym sercu Warszawy. Podjęto nadzwyczajne środki

policja
policja.pl

Warszawa: dodatkowe patrole po napaściach 

Po serii ataków, do których doszło w te wakacje na Nowym Świecie, pojawią się tam dodatkowe patrole policji i straży miejskiej - podaje TVN24, powołując się na słowa stołecznego ratusza. Przypomnijmy - na początku lipca mężczyzna podszedł na Nowym Świecie do turystki i znienacka uderzył ją w twarz. Wszystko nagrały kamery miejskiego monitoringu. Wcześniej 35-latek zaczepiał przechodniów, demolował ogródki kawiarni i groził kelnerom. Minęły niecałe dwa tygodnie, doszło do kolejnej napaści. Mężczyzna przyłączył się do grupy nieznanych mu, pijanych osób, by chwilę później zostać przez nie dotkliwie pobity i okradziony. O kolejnym ataku na Nowym Świecie Policja poinformowała 18 sierpnia. Na opublikowanym filmie widać napastników, którzy okładają pięściami i kopią leżącego na chodniku mężczyznę. Tym razem pomoc wezwał operator miejskiego monitoringu.

Trzeba działać

Jak przekazała TVN24 rzeczniczka stołecznego ratusza, Karolina Gałecka, przedstawiciele miasta i służb na spotkaniu w Centrum Zarządzania Kryzysowego rozmawiali właśnie o bezpieczeństwie na Trakcie Królewskim. - Spotkanie poprowadził dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Michał Domaradzki, a udział w nim wzięli między innymi przedstawiciele policji, straży miejskiej, Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu i burmistrz dzielnicy Śródmieście Aleksander Ferens - relacjonowała Gałecka.

Wizytówka stolicy musi kojarzyć się z bezpieczeństwem

- Trakt Królewski, a szczególnie Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, to serce i wizytówka stolicy. Zależy nam, by rejon ten był jak najbardziej bezpieczny i dostępny dla wszystkich naszych mieszkańców i gości. Dlatego wszelkie problemy z bezpieczeństwem chcemy zdusić w zarodku – powiedział cytowany w komunikacie Karoliny Gałeckiej Michał Domaradzki. Na poprawę bezpieczeństwa w rejonie Nowego Świata ma wpłynąć kilka zmian. - W obszarze tym pojawi się więcej patroli policyjnych i straży miejskiej. Funkcjonariusze będą umundurowani tak, by byli jak najlepiej widoczni w poszczególnych porach dnia - poinformowała Gałecka i dodała, że szczególną uwagę temu rejonowi mają poświęcić również pracownicy miejskiego monitoringu. - Przedstawiciele służb zarekomendowali też rozważenie rozbudowy sieci kamer - poinformowała dziennikarzy TVN24. 

Kontrole sklepów monopolowych 

Ratusz planuje też wdrożenie kontroli punktów sprzedaży alkoholu pod kątem przestrzegania ustawy o wychowaniu w trzeźwości. - Kierownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Śródmieście zacieśni współpracę z przedsiębiorcami i przedstawicielami służb, by na bieżąco weryfikować i dokumentować problemy - zapowiedziała w rozmowie z TVN rzeczniczka Urzędu Miasta.

Powiązane