wawainfo.pl
policja

policja.pl

Dantejskie sceny w samym sercu Warszawy. Podjęto nadzwyczajne środki

28 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Aleksandra Olbryt

Udostępnij:

Warszawa w te wakacje żyła serią brutalnych napaści na Nowym Świecie. Stołeczna policja nie widzi związku pomiędzy zdarzeniami, jednak postanowiono wdrożyć dodatkowe środki ostrożności, by zapewnić warszawiakom bezpieczeństwo. Pierwszy atak miał miejsce

Warszawa: dodatkowe patrole po napaściach 

Po serii ataków, do których doszło w te wakacje na Nowym Świecie, pojawią się tam dodatkowe patrole policji i straży miejskiej - podaje TVN24, powołując się na słowa stołecznego ratusza. Przypomnijmy - na początku lipca mężczyzna podszedł na Nowym Świecie do turystki i znienacka uderzył ją w twarz. Wszystko nagrały kamery miejskiego monitoringu. Wcześniej 35-latek zaczepiał przechodniów, demolował ogródki kawiarni i groził kelnerom. Minęły niecałe dwa tygodnie, doszło do kolejnej napaści. Mężczyzna przyłączył się do grupy nieznanych mu, pijanych osób, by chwilę później zostać przez nie dotkliwie pobity i okradziony. O kolejnym ataku na Nowym Świecie Policja poinformowała 18 sierpnia. Na opublikowanym filmie widać napastników, którzy okładają pięściami i kopią leżącego na chodniku mężczyznę. Tym razem pomoc wezwał operator miejskiego monitoringu.

Trzeba działać

Jak przekazała TVN24 rzeczniczka stołecznego ratusza, Karolina Gałecka, przedstawiciele miasta i służb na spotkaniu w Centrum Zarządzania Kryzysowego rozmawiali właśnie o bezpieczeństwie na Trakcie Królewskim. - Spotkanie poprowadził dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Michał Domaradzki, a udział w nim wzięli między innymi przedstawiciele policji, straży miejskiej, Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu i burmistrz dzielnicy Śródmieście Aleksander Ferens - relacjonowała Gałecka.

Wizytówka stolicy musi kojarzyć się z bezpieczeństwem

- Trakt Królewski, a szczególnie Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, to serce i wizytówka stolicy. Zależy nam, by rejon ten był jak najbardziej bezpieczny i dostępny dla wszystkich naszych mieszkańców i gości. Dlatego wszelkie problemy z bezpieczeństwem chcemy zdusić w zarodku – powiedział cytowany w komunikacie Karoliny Gałeckiej Michał Domaradzki. Na poprawę bezpieczeństwa w rejonie Nowego Świata ma wpłynąć kilka zmian. - W obszarze tym pojawi się więcej patroli policyjnych i straży miejskiej. Funkcjonariusze będą umundurowani tak, by byli jak najlepiej widoczni w poszczególnych porach dnia - poinformowała Gałecka i dodała, że szczególną uwagę temu rejonowi mają poświęcić również pracownicy miejskiego monitoringu. - Przedstawiciele służb zarekomendowali też rozważenie rozbudowy sieci kamer - poinformowała dziennikarzy TVN24. 

Kontrole sklepów monopolowych 

Ratusz planuje też wdrożenie kontroli punktów sprzedaży alkoholu pod kątem przestrzegania ustawy o wychowaniu w trzeźwości. - Kierownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Śródmieście zacieśni współpracę z przedsiębiorcami i przedstawicielami służb, by na bieżąco weryfikować i dokumentować problemy - zapowiedziała w rozmowie z TVN rzeczniczka Urzędu Miasta.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >