Warszawa opanowana przez policję. Kordony funkcjonariuszy na ulicach

Autor Mateusz Dolak - 10 Kwietnia 2021
Źródło: wawainfo.pl

Mieszkańcy Warszawy od rana mogą czuć się jak w twierdzy. Kordony policji pilnują ulic w stolicy. Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej otoczony jest rzędem barierek, a na Krakowskim Przedmieściu i w centrum stoi kilkadziesiąt furgonetek.

Kordony policji w Warszawie

Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, policja od rana pilnuje placu Piłsudskiego, a także okolic kościoła przy Krakowskim Przedmieściu, gdzie odbyła się msza w intencji ofiar katastrofy.

Funkcjonariusze zablokowali dojazd, tak że do strefy zamkniętej mogli przedostać się tylko oficjele w rządowych limuzynach. Na dachu z kolei pojawili się snajperzy, którzy z góry obserwowali, co dzieje się w okolicy pomnika.

Nad ranem relacjonowaliśmy protest przedsiębiorców, którzy chcieli zablokować pomnik. Policja im to skutecznie uniemożliwiła, dlatego większość zgromadzonych przeniosła się w okolice - do parku Saskiego.

Minister Zdrowia powiedział co z luzowaniem obostrzeń. Będzie regionalizacja? Co z Mazowszem?Minister Zdrowia powiedział co z luzowaniem obostrzeń. Będzie regionalizacja? Co z Mazowszem?Czytaj dalej

Protest

Doszło do przepychanek z mundurowymi a funkcjonariusze zatrzymali sześć osób - w tym lidera Strajku Przedsiębiorców - Pawła Tanajno.

"Policjanci podejmują zdecydowane działania wobec osób naruszających prawo. Są kolejni zatrzymani. Ponownie mamy do czynienia z naruszeniem nietykalności, a także znieważeniem policjanta i odmową podania danych. Policjanci użyli ŚPB w postaci kajdanek i siły fizycznej" - podała Komenda Stołeczna Policji na Twitterze.

Okazuje się, że kilka godzin od zakończenia protestu, policjanci nadal pilnują stolicy. Jak donosi nasza reporterka, w centrum nadal widać kordony, a na bocznych uliczkach zaparkowane są policyjne furgonetki.

Kordony policji w Śródmieściu

Kordony policji w Śródmieściu

Kordony policji w Śródmieściu

Jak udało się nam ustalić, stołeczna policja o pomoc poprosiła jednostki z innych województw.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: wawainfo.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News