wawainfo.pl > Wiadomości > Kordony policji na placu Piłsudskiego. Wszystko zablokowane
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:20

Kordony policji na placu Piłsudskiego. Wszystko zablokowane

East News

Protest w Warszawie

Od rana trwa protest przedsiębiorców, którzy sprzeciwiają się wprowadzonym obostrzeniom. Uczestnicy zapowiedzieli zgromadzenie, kiedy rząd wprowadził dodatkowe restrykcje i zamknął znaczną część gospodarki, łącznie z salonami fryzjerskimi i sklepami wielkopowierzchniowymi.

Pierwotnie nowe obostrzenia miały obowiązywać do 9 kwietnia, ale z powodu dużej liczby nowych zachorowań, zostały wydłużone o ponad tydzień.

Rozwścieczeni przedsiębiorcy mają dość. Twierdzą, że rząd wprowadza zakazy bez analizy i logiki, dlatego przyjechali do stolicy, by wyrazić swój sprzeciw.

Blokada pomnika

"Jak Jarek nam, tak my Jarkowi. Wszyscy razem 10.04 do Warszawy na słynne schody. Czas, aby to ludzie zaczęli odbierać rządzącym ich wolność. Zrobimy im LOCKDOWN na schody" - napisali organizatorzy w wydarzeniu na Facebooku.

Policja już w piątek ustawiła barierki dookoła placu Piłsudskiego, tak by protesty nie zakłóciły obchodów rocznicy katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

W sobotę z samego rana, na miejscu pojawiły się kordony radiowozów i funkcjonariuszy.

Mundurowi pilnują okolicy i nie wpuszczają osób postronnych w okolice pomnika. Protest przedsiębiorców jednak trwa.

- Przyszliśmy tutaj, bo mamy dość zabijania naszych firm. Pracuję w branży transportowej, mam ogromne straty - mówi jeden z uczestników.

- Ja nie neguję pandemii, ale dlaczego w taki sposób wprowadza się obostrzenia. Dlaczego fryzjerka może iść do sklepu, ale kasjerka nie może iść do fryzjera? - pyta się kolejny protestujący.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: East News

Tagi:
Powiązane