wawainfo.pl

East News

11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Policja pilnuje wejścia do kościoła

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Od rana w Warszawie trwają obchody 11 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Uroczystości zaczęły się od mszy w kościele na Krakowskim Przedmieściu. Niestety, w tym roku policja pilnuje wejścia do środka. Trudno dostać się też w pobliże świątyni, bo cała okolic

Krakowskie Przedmieście jak twierdza

Jak pisaliśmy na naszym portalu, od rana kordony funkcjonariuszy pilnują placu Piłsudskiego, gdzie odbywa się protest przedsiębiorców poszkodowanych z powodu zamknięcia gospodarki.

Ale nie tylko plac Piłsudskiego jest zablokowany. Policja odcięła też Krakowskie Przedmieście od Królewskiej do Trębackiej. Pomiędzy Pałacem Prezydenckim a Uniwersytetem nie można przejechać, ani przejść. Na miejscu stoją furgonetki, a także grupa kilkudziesięciu policjantów.

Kościół seminaryjny w którym odbywa się msza za ofiary katastrofy został otoczony barierkami. W okolicy, oprócz funkcjonariuszy pojawili się też żołnierze.

W przeciwieństwie do okolic pomnika, nie ma tutaj jednak protestujących. Są za to dziennikarze, a także osoby, które chciały przyjść na mszę. Policjanci jednak nie wpuszczają do kościoła postronnych osób.

Zamknięty kościół

Funkcjonariusze sprawdzają każdą osobę wchodzącą do kościoła. Przed godziną 8. przed barierkami pojawiły się czarne limuzyny. Dopiero po zweryfikowaniu policjanci pozwalali im przejechać przed świątynię i wejść do środka.

Przed barierkami stoją też osoby, które w poprzednich latach mogły wziąć udział w nabożeństwie. Kilka starszych osób wykłóca się z policjantami. Niektórzy z nich mają ze sobą transparenty z hasłami o teoriach spiskowych. 

Teren dookoła wygląda jak twierdza. Kościół jest zamknięty. Organizatorzy mszy nie wystawili nawet nagłośnienia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: East News

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >