11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Policja pilnuje wejścia do kościoła

Autor Mateusz Dolak - 10 Kwietnia 2021
Źródło: East News

Od rana w Warszawie trwają obchody 11 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Uroczystości zaczęły się od mszy w kościele na Krakowskim Przedmieściu. Niestety, w tym roku policja pilnuje wejścia do środka. Trudno dostać się też w pobliże świątyni, bo cała okolica jest zablokowana.

Krakowskie Przedmieście jak twierdza

Jak pisaliśmy na naszym portalu, od rana kordony funkcjonariuszy pilnują placu Piłsudskiego, gdzie odbywa się protest przedsiębiorców poszkodowanych z powodu zamknięcia gospodarki.

Ale nie tylko plac Piłsudskiego jest zablokowany. Policja odcięła też Krakowskie Przedmieście od Królewskiej do Trębackiej. Pomiędzy Pałacem Prezydenckim a Uniwersytetem nie można przejechać, ani przejść. Na miejscu stoją furgonetki, a także grupa kilkudziesięciu policjantów.

Kościół seminaryjny w którym odbywa się msza za ofiary katastrofy został otoczony barierkami. W okolicy, oprócz funkcjonariuszy pojawili się też żołnierze.

W przeciwieństwie do okolic pomnika, nie ma tutaj jednak protestujących. Są za to dziennikarze, a także osoby, które chciały przyjść na mszę. Policjanci jednak nie wpuszczają do kościoła postronnych osób.

Kordony policji na placu Piłsudskiego. Wszystko zablokowaneKordony policji na placu Piłsudskiego. Wszystko zablokowaneCzytaj dalej

Zamknięty kościół

Funkcjonariusze sprawdzają każdą osobę wchodzącą do kościoła. Przed godziną 8. przed barierkami pojawiły się czarne limuzyny. Dopiero po zweryfikowaniu policjanci pozwalali im przejechać przed świątynię i wejść do środka.

Przed barierkami stoją też osoby, które w poprzednich latach mogły wziąć udział w nabożeństwie. Kilka starszych osób wykłóca się z policjantami. Niektórzy z nich mają ze sobą transparenty z hasłami o teoriach spiskowych.

Teren dookoła wygląda jak twierdza. Kościół jest zamknięty. Organizatorzy mszy nie wystawili nawet nagłośnienia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News