Protest przedsiębiorców w Warszawie. Przepychanki z policją, nie działają telefony

Autor Mateusz Dolak - 10 Kwietnia 2021
Źródło: East News

Krakowskie Przedmieście i plac Piłsudskiego są otoczone przez policję i wojsko. Na miejscu jest kilkuset funkcjonariuszy. Są zakłócenia w funkcjonowaniu sieci komórkowej, nie działają telefony i internet.

Kordony policji

Wszystko przez obchody 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz protest przedsiębiorców.

Od rana centrum Warszawy jest odcięte od świata. Policja ustawiła kilka rzędów barierek, tak że nie da się przejść ani przejechać. Do zamkniętej strefy wpuszczani są tylko oficjele w rządowych limuzynach.

W okolicy pomnika smoleńskiego zgromadzili się przedsiębiorcy, którzy mają dość obostrzeń, które rujnują ich firmy. Twierdzą, że rząd wprowadza zakazy na oślep, bez logiki. - Ja nie neguję pandemii, ale dlaczego w taki sposób wprowadza się obostrzenia. Dlaczego fryzjerka może iść do sklepu, ale kasjerka nie może iść do fryzjera? - pyta się jeden z protestujących.

11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Policja pilnuje wejścia do kościoła11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Policja pilnuje wejścia do kościołaCzytaj dalej

Miała być blokada

Organizatorzy planowali zablokowanie obchodów 11 rocznicy katastrofy. "Jak Jarek nam, tak my Jarkowi. Wszyscy razem 10.04 do Warszawy na słynne schody. Czas, aby to ludzie zaczęli odbierać rządzącym ich wolność. Zrobimy im LOCKDOWN na schody" - zapowiadali w wydarzeniu na facebooku.

Plany skutecznie pokrzyżowała im policja. Do Warszawy ściągnięto jednostki z kilku województw. Okolice placu Piłsudskiego i Krakowskiego Przedmieścia zostały otoczone furgonetkami, barierkami i kordonami funkcjonariuszy.

Na miejscu pojawiło się też wielu policjantów w cywilu.

Przepychanki z policją

Doszło do przepychanek. Zgromadzeni rzucali petardami, a także odpalili kilka flar. Mieli też ze sobą transparenty i głośno krzyczeli.

Komenda Stołeczna Policji na twitterze potwierdziła, że funkcjonariusze użyli siły. "Policjanci podejmują zdecydowane działania wobec osób naruszających prawo. Są kolejni zatrzymani. Ponownie mamy do czynienia z naruszeniem nietykalności, a także znieważeniem policjanta i odmową podania danych. Policjanci użyli ŚPB w postaci kajdanek i siły fizycznej" - czytamy w komunikacie.

Mundurowi podczas protestu zatrzymali między innymi Pawła Tanajno. Lider Strajku Przedsiębiorców został powalony na ziemię, umieszczony w radiowozie i wywieziony.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News