wawainfo.pl > Wiadomości > Protest przedsiębiorców w Warszawie. Przepychanki z policją, nie działają telefony
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:20

Protest przedsiębiorców w Warszawie. Przepychanki z policją, nie działają telefony

East News

Kordony policji

Wszystko przez obchody 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz protest przedsiębiorców. 

Od rana centrum Warszawy jest odcięte od świata. Policja ustawiła kilka rzędów barierek, tak że nie da się przejść ani przejechać. Do zamkniętej strefy wpuszczani są tylko oficjele w rządowych limuzynach.

W okolicy pomnika smoleńskiego zgromadzili się przedsiębiorcy, którzy mają dość obostrzeń, które rujnują ich firmy. Twierdzą, że rząd wprowadza zakazy na oślep, bez logiki. - Ja nie neguję pandemii, ale dlaczego w taki sposób wprowadza się obostrzenia. Dlaczego fryzjerka może iść do sklepu, ale kasjerka nie może iść do fryzjera? - pyta się jeden z protestujących.

Miała być blokada

Organizatorzy planowali zablokowanie obchodów 11 rocznicy katastrofy. "Jak Jarek nam, tak my Jarkowi. Wszyscy razem 10.04 do Warszawy na słynne schody. Czas, aby to ludzie zaczęli odbierać rządzącym ich wolność. Zrobimy im LOCKDOWN na schody" - zapowiadali w wydarzeniu na facebooku.

Plany skutecznie pokrzyżowała im policja. Do Warszawy ściągnięto jednostki z kilku województw. Okolice placu Piłsudskiego i Krakowskiego Przedmieścia zostały otoczone furgonetkami, barierkami i kordonami funkcjonariuszy.

Na miejscu pojawiło się też wielu policjantów w cywilu.

Przepychanki z policją

Doszło do przepychanek. Zgromadzeni rzucali petardami, a także odpalili kilka flar. Mieli też ze sobą transparenty i głośno krzyczeli.

Komenda Stołeczna Policji na twitterze potwierdziła, że funkcjonariusze użyli siły. "Policjanci podejmują zdecydowane działania wobec osób naruszających prawo. Są kolejni zatrzymani. Ponownie mamy do czynienia z naruszeniem nietykalności, a także znieważeniem policjanta i odmową podania danych.  Policjanci użyli ŚPB w postaci kajdanek i siły fizycznej" - czytamy w komunikacie.

Mundurowi podczas protestu zatrzymali między innymi Pawła Tanajno. Lider Strajku Przedsiębiorców został powalony na ziemię, umieszczony w radiowozie i wywieziony.

undefined

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: East News

Tagi:
Powiązane