wawainfo.pl

East News

Protest przedsiębiorców w Warszawie. Przepychanki z policją, nie działają telefony

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Kordony policji

Wszystko przez obchody 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz protest przedsiębiorców. 

Od rana centrum Warszawy jest odcięte od świata. Policja ustawiła kilka rzędów barierek, tak że nie da się przejść ani przejechać. Do zamkniętej strefy wpuszczani są tylko oficjele w rządowych limuzynach.

W okolicy pomnika smoleńskiego zgromadzili się przedsiębiorcy, którzy mają dość obostrzeń, które rujnują ich firmy. Twierdzą, że rząd wprowadza zakazy na oślep, bez logiki. - Ja nie neguję pandemii, ale dlaczego w taki sposób wprowadza się obostrzenia. Dlaczego fryzjerka może iść do sklepu, ale kasjerka nie może iść do fryzjera? - pyta się jeden z protestujących.

Miała być blokada

Organizatorzy planowali zablokowanie obchodów 11 rocznicy katastrofy. "Jak Jarek nam, tak my Jarkowi. Wszyscy razem 10.04 do Warszawy na słynne schody. Czas, aby to ludzie zaczęli odbierać rządzącym ich wolność. Zrobimy im LOCKDOWN na schody" - zapowiadali w wydarzeniu na facebooku.

Plany skutecznie pokrzyżowała im policja. Do Warszawy ściągnięto jednostki z kilku województw. Okolice placu Piłsudskiego i Krakowskiego Przedmieścia zostały otoczone furgonetkami, barierkami i kordonami funkcjonariuszy.

Na miejscu pojawiło się też wielu policjantów w cywilu.

Przepychanki z policją

Doszło do przepychanek. Zgromadzeni rzucali petardami, a także odpalili kilka flar. Mieli też ze sobą transparenty i głośno krzyczeli.

Komenda Stołeczna Policji na twitterze potwierdziła, że funkcjonariusze użyli siły. "Policjanci podejmują zdecydowane działania wobec osób naruszających prawo. Są kolejni zatrzymani. Ponownie mamy do czynienia z naruszeniem nietykalności, a także znieważeniem policjanta i odmową podania danych.  Policjanci użyli ŚPB w postaci kajdanek i siły fizycznej" - czytamy w komunikacie.

Mundurowi podczas protestu zatrzymali między innymi Pawła Tanajno. Lider Strajku Przedsiębiorców został powalony na ziemię, umieszczony w radiowozie i wywieziony.

undefined

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Rowerzysta potrącony na przejściu dla pieszych. Utrudnienia ruchu w kierunku centrum

  • Diametralna zmiana pogody. Wiosna zawita w Warszawie

  • Obchody 11 rocznicy katastrofy smoleńskiej z protestami w tle. Przedsiębiorcy mają dosyć

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: East News

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]