wawainfo.pl
EastNews

EastNews

Warszawa: Koszmarny wypadek na Moście Gdańskim. Zginął rowerzysta, wiemy kim był

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Kilka dni temu na moście Gdańskim w Warszawie miał miejsce poważny wypadek. Doszło tam do zderzenia dwóch rowerzystów. Niestety, mimo wysiłków ratowników, życia jednego z nich nie udało się uratować. Teraz wyszło na jaw, że ofi

Wypadek rowerzystów na Moście Gdańskim

Do koszmarnego wypadku na Moście Gdańskim doszło w niedzielę, 25 kwietnia. Na południowej części ścieżki rowerowej zderzyło się dwoje rowerzystów. Jeden z nich był w stanie ciężkim. Nieprzytomny mężczyzna został przetransportowany do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

Kilka dni później służby poinformowały o śmierci 68-latka.

- Mężczyzna zmarł w szpitalu. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga-Północ - poinformowała Irmina Sulich z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Z kolei Katarzyna Skrzeczkowska z Prokuratury Okręgowej poinformowała, że śledztwo jest na wstępnym etapie. Wpłynęły akta w tej sprawie. Będzie przeprowadzona sekcja zwłok. Nie ma na razie osób, którym przedstawiono zarzuty - przekazała rzeczniczka w rozmowie z TVN Warszawa.

Ofiara to znany warszawski artysta

Ofiarą tragicznego wypadku okazał się Tomasz Sikorski, artysta, malarz, performer, profesor i wykładowca akademicki. O jego śmierci poinformowało Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Tomasz Sikorski urodził się w 1953 roku w Warszawie. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych. Stworzył wiele prac fotograficznych, pionierskie graffiti, prace o charakterze rzeźbiarsko-architektonicznym. Był autorem spektakli multimedialnych, instalacji przestrzennych i environmentów.

Tomasz Sikorski był autorem około 150 wystaw i pokazów indywidualnych, brał udział w ponad 120 wystawach i prezentacjach zbiorowych. Był kuratorem wystaw sztuki współczesnej.

- w latach 1984-1988 wykładał gościnnie w uczelniach artystycznych w Stanach Zjednoczonych. W latach 1992–2003 prowadził Pracownię Intermediów na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od roku 2003 prowadził Pracownię Działań Multimedialnych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach - czytamy na stronie internetowej Muzeum Sztuki Współczesnej.

Tomasz Sikorski był autorem wielu tekstów, wydał też kilka książek. Mieszkał w Warszawie i w Górach Izerskich. Zmarł 26 kwietnia 2021 roku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • Drzewo przygniotło mężczyznę. Nie żyje

  • Mężczyzna wpadł do basenu, w środku nie było wody. Nie mógł się wydostać, wyjść pomogli mu dopiero strażacy

  • Gigantyczna ulewa i paraliż w Warszawie. Ulice dosłownie płyną, wszystko jest zalane

źródło: wawainfozdjęcie główne: EastNews

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >