wawainfo.pl > Wiadomości > Warszawa. Aż trzy galerie handlowe do głębokiej przebudowy
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Warszawa. Aż trzy galerie handlowe do głębokiej przebudowy

Warszawa
Zdjęcie ilustracyjne Marek BAZAK/East News

Reduta przy Al. Jerozolimskich, King Cross przy Jubilerskiej oraz Targówek przy Głębockiej idą do głębokiej przebudowy. Przedstawiciel inwestora, Marcin Olech już zaprezentował swoje plany na stołecznej komisji ładu przestrzennego. Władze miasta przychyliły się do inicjatywy, jednak proszą o odłożenie decyzji w czasie. W czwartek 2 września Marcin Olech reprezentował inwestora, firmę Atrium podczas komisji ładu przestrzennego. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", rozmowy o rozbiórce trzech galerii trwały od dwóch lat, jednak kryzys epidemiczny przyśpieszył negocjacje z Ratuszem.

- To obiekty zaprojektowane jeszcze w latach 90. jako monofunkcyjne. Ich stan jest dziś, można powiedzieć, opłakany - komentował Olech dla "Wyborczej".

Trzy galerie handlowe do likwidacji. Trwają rozmowy miasta z inwestorem

Dziennikarze serwisu ustalili, że obiekty mają zastąpić mieszkania na wynajem, biura, hotele oraz budynki przeznaczone na handel i usługi. Do inicjatywy Atrium przychyliła się Marlena Happach, dyrektorka miejskiego biura architektury i planowania przestrzennego.

Happach wskazała, że zainteresowanie na galerie handlowe już minął. - Sami klienci dziś poszukują inwestycji wielofunkcyjnych, w których w jednym miejscu można pracować, mieszkać, chodzić na zakupy, korzystać z gastronomii, niekoniecznie w zamkniętej bryle centrum handlowego - deklarowała dla "Gazety Wyborczej". Radna Platformy Obywatelskiej, Ewa Janczar tłumaczyła, że podczas posiedzenia komisji nie padło słowo rozbiórka. - Inwestorowi może się opłacać wyburzenie istniejących obiektów i zastąpienie ich nową zabudową z miksem funkcji, z przewagą mieszkań. Aczkolwiek słowa o wyburzaniu na komisji nie padło, a dominowało słowo rewitalizacja - relacjonowała w rozmowie z serwisem.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: "Gazeta Wyborcza" zdjęcie główne: Zdjęcie ilustracyjne Marek BAZAK/East News

Tagi: Warszawa
Powiązane