Znane marki odzieżowe znikają z Warszawy. W tych sklepach już nie zrobisz zakupów

Autor Julian Bakuła - 4 Grudnia 2020
Z Warszawy zniknie sieć odzieżowa.Źródło: https://pixabay.com/users/ornaw-8155178/

Szereg sklepów z obuwiem zniknie wkrótce z Warszawy. Wiąże się to z zamknięciem działalności sieci obuwniczej Salamander w Polsce. Karty klienta stracą ważność 1 marca 2021 roku.

Szereg sklepów zniknie z Warszawy

Z Warszawy zniknie wkrótce szereg sklepów obuwniczych sieci Salamander. Wiąże się to z zamknięciem działalności niemieckiej sieci Salamander w całym kraju.

Sieć, która - jak podaje Business Insider - w przeszłości miała w Polsce 11 salonów, teraz ma ich 7, z czego większość znajduje się właśnie w Warszawie.

Z Warszawy znikają również inne marki

Salamander to jednak niejedyna sieć odzieżowa, która wycofuje się z warszawskiego rynku. Jak podaje Business Insider, w tym roku podobną decyzję podjęła francuska marka Camaieu, w której można było zaopatrzyć w ubrania i akcesoria dla kobiet.

Na próżno też szukać dziś w warszawskich centrach handlowych sklepów marek takich jak Marks&Spencer, Aldo, Celio, Cubus czy GAP. Wszystkie one w ostatnich latach zniknęły ze stolicy ze względu na słabe wyniki finansowe, wzrost konkurencji lub zmianę globalnej strategii danej sieci.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Walka o odzież i obuwie

Ostatnio na wawainfo.pl informowaliśmy o bitwie o miejsca parkingowe, jaka rozgrywała się przed centrami handlowymi w Warszawie na dzień przed wprowadzeniem ograniczeń w ich funkcjonowaniu ze względu na wzrost liczby zakażonych koronawirusem.

Zawieszona miała zostać działalność między innymi sklepów z odzieżą i obuwiem, co mogło być przyczyną nagłego, tłumnego szturmu klientów na tego typu sklepu. - Pojedźcie do Arkadii czy Złotych Tarasów i zobaczcie, co tam się dzieje. Kolejki do sklepów z butami i odzieżą niesamowite. Ludziom chyba puszczają nerwy, bo przed chwilą widziałam awanturę w kolejce - relacjonowała czytelniczka wawainfo.pl.

Sieć Primark weszła do Polski

Podczas gdy niektóre sieci wycofują się z Polski, inne wkraczają na nasz rynek. Na początku sierpnia pisaliśmy na wawainfo.pl o wkroczeniu do naszego kraju popularnej sieci odzieżowej Primark, której placówkę otwarto w Galerii Młociny.

Z kolei dwa dni temu informowaliśmy o tłumach i kolejkach, jakie pojawiły się przed tym właśnie sklepem Primark w Galerii Młociny tuż po przywróceniu funkcjonowania galerii handlowych. Sytuacja została uwieczniona na filmie, który pojawił się w sieci.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz też, jak wygląda najdłuższy tunel w Warszawie:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News