wawainfo.pl
Alimenciarz okazał się mordercą

Piotr Molecki/East News

Strzelanina na Targówku. Policja przyszła po alimenciarza, okazało się, że jest mordercą

2 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Mężczyzna otworzył ogień do policjantów na warszawskim Targówku. Gdy nie udało mu się odeprzeć obławy postanowi się zastrzelić. Policja przyszła do niego w sprawie niezapłaconych alimentów, ale on myślał, że chodziło o morderstwo

Poszukiwany za alimenty okazał się mordercą

Ta informacja brzmi, jak wyciągnięta prosto z filmu akcji, a wydarzyła się w czwartek, 28 stycznia, na warszawskim Targówku. Do całego zdarzenia doszło w mieszkaniu przy ul. Lewinowskiej 44, gdzie ukrywał się 48-letni Dariusz S.

Mężczyzna otworzył ogień do funkcjonariuszy, bo myślał, że policja dowiedziała się o jego zbrodni i przyszła aresztować go pod zarzutem morderstwa. Tak naprawdę odwiedziny miały związek z niepłaceniem przez niego alimentów, za co był już ścigany przez prokuraturę.

Dariusz S. otworzył ogień do policjantów

Dariusz S. nie zdając sobie sprawy z przyczyny odwiedzin policjantów otworzył do nich ogień, a gdy nie przyniosło to żadnego efektu i funkcjonariusze nadal zbliżali się do mieszkania, postanowił przyłożyć sobie broń palną do głowy i popełnił samobójstwo. 

Policja nie miała w tym momencie potwierdzonych informacji, że to Dariusz S. odpowiedzialny jest za morderstwo, do którego doszło pod koniec grudnia. Mężczyzna zastrzelił się zatem przez pomyłkę, nie wiedząc, jaki czeka go los.

Informację o tym, ciało odkopane w lesie mają związek ze strzelaniną na Targówku podały "Wieści Podwarszawskie". Według nich Dariusz S. ścigany był od jakiegoś czasu przez prokuraturę w związku z niepłaceniem alimentów. Bardzo długo skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Zabójstwo z zazdrości, czy dla pieniędzy?

Bardzo często odwiedzał jednak kobietę w mieszkaniu przy u. Lewinowskiej 44. To właśnie tam pozwał Józefa Z., który miał 67 lat. Jego ofiara była dość zamożnym mężczyzną, a Dariuszowi S. ciągle brakowało pieniędzy. Nie wiadomo jednak, czy powodem morderstwa były względy finansowe, czy może zazdrość.

Jak relacjonowała policji kobieta, która wiedziała o zdarzeniu, do zbrodni doszło w Wigilię - Dariusz S. zabił mężczyznę i zakopał go w lesie w podwarszawskich Borkach, następnie wrócił do kochanki i przekazał jej wiadomość o swoim czynie.

Popełnił samobójstwo, bo myślał, że zatrzymają go za morderstwo

Funkcjonariusze z Pragi w tym czasie trafili na trop alimenciarza i postanowili go odwiedzić. Mężczyzna myślał jednak, że chcą zatrzymać go w związku z morderstwem, dlatego dostał furii i otworzył ogień do policjantów. Na miejsce wezwani zostali nawet antyterroryści. Nie widząc możliwości ucieczki, mężczyzna po jakimś czasie przystawił sobie pistolet do głowy i pociągnął za spust.

Po wszystkim kobieta opowiedziała policjantom ze szczegółami o zbrodni Dariusza S. i zdradziła miejsce ukrycia zwłok. Sprawą zajmuje się prokuratura. Nie wiadomo, jak zginął mężczyzna. Przyczynę śmierci ustali sekcja zwłok - taką informację przekazała Katarzyna Skrzeczkowska z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: se.pl, Wieści Podwarszawskie, "Gazeta Wyborcza"zdjęcie główne: eastnews.pl

Podobne artykuły

Kardynał Stefan Wyszyński beatyfikowany

Wiadomości

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już wkrótce. Episkopat podał szczegóły

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Karambol na S8. Zablokowana droga w kierunku Poznania

Czytaj więcej >
PIOTR GRZYBOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Poważna awaria wodociągów na Pradze-Południe. Zalane ulice, samochody i tramwaje kierowane na objazdy

Czytaj więcej >
Nocna akcja policji rzecznej w okolicy mostu Poniatowskiego w Warszawie

Wiadomości

W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

Czytaj więcej >
Wypadek na S7

Wiadomości

Koszmarny wypadek na S7, służby nie miały wyjścia, wykorzystano psy tropiące. Zderzenie trzech pojazdów

Czytaj więcej >