wawainfo.pl > Wiadomości > W weekend rozpoczną się kolejne prace drogowe na Gocławiu. Będą utrudnienia w ruchu
Kuba Wieloch
Kuba Wieloch 19.03.2022 03:20

W weekend rozpoczną się kolejne prace drogowe na Gocławiu. Będą utrudnienia w ruchu

materiał ilustracyjny
Piotr Molecki/East News

Remont na tzw. obwodnicy Gocławia

ZDM poinformował w komunikacie o nadchodzących pracach drogowych na tzw. obwodnicy Gocławia. Okolicznych mieszkańców czekają duże utrudnienia w ruchu miejskim.

Prace drogowe rozpoczną się w piątek 16 kwietnia o godzinie 19:00. Jak wynika z komunikatu ZDM, zamknięta dla ruchu zostanie północno-wschodnia jezdnia ul. Meissnera w kierunku od ul. Fieldorfa „Nila" w stronę ul. Bora-Komorowskiego.

Zarząd Dróg Miejskich zaplanował wymianę uszkodzonej i zużytej już nawierzchni na ulicy Meissnera. 

Utrudnienia w ruchu

Niestety wiąże się to z poważnymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Ze względu na remonty zostaną zamknięte wszystkie wloty ulic poprzecznych i zjazdy do przyległych posesji, które dochodzą do remontowanej jezdni. 

To jednak nie koniec trudności dla okolicznych mieszkańców. Zablokowany zostanie przejazd z ul. Jugosłowiańskiej oraz skręt z ul. Fieldorfa „Nila” w ul. Meissnera. 

Z komunikatu wynika również, że ruch pieszych po stronie remontowej jezdni nie zostanie wstrzymany. Osoby piesze będą mogły poruszać się wzdłuż asfaltowanej nawierzchni po chodnikach i przejściach dla pieszych. Wyjątkiem będą przejścia poprzeczne przez ul. Meissnera, które zostaną udostępnione wraz z postępem prowadzonych prac.

Zmiana tras autobusów

W związku z utrudnieniami nastąpi zmiana tras autobusów linii 117, 123, N22 oraz N72.

Linie 117 i 123 zostaną poprowadzone trasą objazdową przebiegającą przez ciąg ulic Fieldorfa „Nila” i Bora-Komorowskiego, aby wjechać następnie na swoje trasy podstawowe. Autobusy nocne linii N22 i N72 skierowane zostaną przez ul. Bora-Komorowskiego, po czym dalej pojadą swą normalną trasą. 

Warto zaznaczyć, że zmiana tras autobusów dotyczy wyłącznie przejazdów w kierunku Dworca Centralnego i Dworca Wschodniego.

Ze względu na prace remontowe kursowanie linii 311 w piątek, 16 kwietnia zostanie skrócone do około godziny 19:00.

Kiedy zakończą się prace remontowe?

Prace drogowe na ulicy Meissnera powinny zakończyć się w poniedziałek 19 kwietnia około godziny 4:00.

Według komunikatu ZDM wszystkie planowane zmiany i remonty na ulicach Meissnera i Umińskiego powinny być przeprowadzone do maja 2021 roku. Jeszcze w tym roku mają odbyć się prace na ul. gen. Abrahama.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: ZDM

zdjęcie główne ilustracyjne: EAST NEWS

Powiązane