wawainfo.pl > Mazowsze > Nagła akcja policji. Padły strzały, jeden z funkcjonariuszy jest ranny
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:26

Nagła akcja policji. Padły strzały, jeden z funkcjonariuszy jest ranny

wawainfo.pl

Policja szukała skradzionego nissana

Jak podaje policja, wszystko wydarzyło się w niedzielę nad ranem.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Płocka prowadzili akcję w związku z kradzieżą nissana na terenie województwa świętokrzyskiego. Kryminalni ustalili gdzie znajduje się auto, a także namierzyli osoby mogące mieć związek z kradzieżą.

Akcja rozegrała się około 6 rano. Jak podaje mł. asp. Marta Lewandowska, policjanci działali dwutorowo.

Pościg w Płońsku

- W tym samym czasie dokonali dwóch zatrzymań. Pierwsze, miało miejsce na terenie powiatu płockiego. Funkcjonariusze namierzyli skradzionego nissana. Samochodem podróżowała jedna osoba, która została zatrzymana - wyjaśniła rzeczniczka z Płocka.

- W tym samym czasie, druga ekipa namierzyła pozostałe osoby mogące mieć związek z kradzieżą. Policjanci ustalili, że przemieszczają się mercedesem. Funkcjonariusze próbowali ich zatrzymać w Płońsku - dodała.

Kierowca mercedesa nie chciał się zatrzymać i zaczął uciekać.  W aucie łącznie z nim było trzech mężczyzn w wieku od 20 do 25 lat. Kiedy rozpoczął się pościg, policjanci oddali strzały ostrzegawcze.

- Mężczyzna kierujący mercedesem w trakcie krótkiego pościgu ulicami Płońska staranował radiowóz. W efekcie jeden z funkcjonariuszy został ranny - podsumowała Lewandowska.

Wszyscy zostali zatrzymani. Policjanci i prokurator będą ich przesłuchiwać.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawainfo.plZdjęcie główne: wawainfo.pl

Powiązane